Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

Te informacje podawane są na podstawie działań użytkowników myfxbook? Czy to jakiejś ogólniejsze dane?
I jeszcze jedno. Jaki okres obejmują te dane? Ostatni miesiąc, średnia z ostatniego roku, pięciu lat?
Wydaje mi się że obliczenia są robione na danych z platformy FxPro.
Jednak nie jestem w stanie powiedzieć z jakiego okresu pochodzą. Nie znalazłem nic na ten temat, a sam również jestem ciekaw co do długości okresu i metodologi obliczeń. Niemniej jednak daje to z pewnością uogólniony obraz zmienności.
Jeżeli spojrzeć na inne źródła to również mamy tylko wyniki, bez wyjaśnienia co i jak.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2402
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

forexsowicz91 pisze:
Te informacje podawane są na podstawie działań użytkowników myfxbook? Czy to jakiejś ogólniejsze dane?
I jeszcze jedno. Jaki okres obejmują te dane? Ostatni miesiąc, średnia z ostatniego roku, pięciu lat?
Wydaje mi się że obliczenia są robione na danych z platformy FxPro.
Jednak nie jestem w stanie powiedzieć z jakiego okresu pochodzą. Nie znalazłem nic na ten temat, a sam również jestem ciekaw co do długości okresu i metodologi obliczeń. Niemniej jednak daje to z pewnością uogólniony obraz zmienności.
Jeżeli spojrzeć na inne źródła to również mamy tylko wyniki, bez wyjaśnienia co i jak.
Nigdy nie zobaczysz danych od dużych graczy co poruszają rynkiem tam czasem decydują mili sekundy potrafią wrzucić potężne zlecenie a potem się z tego wycofać tylko po to aby sprawdzić jak zareaguje rynek... kilka lat temu był taki przykład a indeksach amerykańskich - słynny z resztą - dealer sprzedał kilka tysięcy kontraktów po czym maszyny ruszyły do boju i w 16 minut zjebały indeks w dół zawiesili dane na jakąś chwilę i to było pierwszy raz w historii od kilkudziesięciu lat..
"If music is dying musicians are killing it" - MP

brefka
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 03 kwie 2014, 14:29

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: brefka »

Hej! Mam pytanie: Jak zmienić kolor świec w MT4? Bo przy otwieraniu wykresu pojawiają mi się standardowe ustawienia koloru świec. Ja chciałbym zmienić ich kolor na zielono-czerwony. Czy wie ktoś jak to zrobić?

Awatar użytkownika
AK53
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2009, 02:22

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: AK53 »

Na wykresie kliknąć prawą myszą, i z menu kontekstowego wybrać "właściwości" i zakładkę kolory.

lenon83
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2014, 15:26

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: lenon83 »

hey. Pytanie od wielce początkującego ;] Powiedzmy, że mam otwartą S-kę i jak to zazwyczaj bywa, cena powędrowała w przeciwną stronę i chcę zamrozić stratę poprzez zrobienie hedge'a w postaci L-ki na tej samej parze. Czy jest jakiś sensowny sposób postępowania, by z takiej sytuacji wyjść na plus? albo co najmniej na 0? Przyszło mi do głowy dokładanie kolejnych hedge'y tyle, że zyskownych, ale wtedy to prędzej swap'y zjedzą ten zysk, niż nastąpi, po dłuższym okresie, zredukowanie tamtej pozycji stratnej. Z góry dzięki ze odpowiedź ;)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10001
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Sposób jest taki, że w odpowiednim momencie musisz zamknąć daną transakcję... ;) Czyli idzie do góry, zamykasz z profitem L, a potem następują spadki i w konsekwencji zamykasz z zyskiem i shorta. Ale do mnie ten styl gry w ogóle nie przemawia więc radzę poczekać na wypowiedź jakiegoś fana hedgingu... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

mareq
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 12 wrz 2013, 12:00

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: mareq »

Żeby wyjść z tego z zyskiem to raczej musi się to odbywać w konsolidacji. Jak masz wyraźny trend to możesz bardzo długo czekać na odrobienie straty. Lepiej stratę wziąć a klatę (ale mi się rymnęło) póki jest na akceptowalnym poziomie.

Fx_boy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 691
Rejestracja: 30 maja 2011, 08:31

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Fx_boy »

Komentarze, analizy bieżące - u którego brokera są najlepsze, najaktualniejsze?
Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10001
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Na Comparicu chłopaki tworzą zestawienie skuteczności analiz znanych firm, poszukaj tam.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

akra51
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:36

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: akra51 »

Witam
Mam problem,po recznym otwarciu pozycji zaraz ustawiam SL gdy poz osiagnie jakis TP chce przestawic SL tak zeby w przypadku cofki zostawic jakis profit i tu zaczyna sie problem bo po zmianie SL przy zmianie notowania wartosc SL wraca do poprzedniej.Nie mam pojecia czy to jest wina MT4 czy tez FX Craft(dawny LUKTOM)
W FXCraft SL mam ustawiony na 0.Jezeli ktos moglby mi pomoc to bardzo prosze.
pzdr

ODPOWIEDZ