Konkurs mForex Trader - pula nagród 150 000 PLN. Start 31.03

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.
mareq
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 12 wrz 2013, 12:00

Re: Konkurs mForex Trader - pula nagród 150 000 PLN. Start 3

Nieprzeczytany post autor: mareq »

Jest wiadomo ilu jest konkursowiczów? Jestem ciekaw ilu jest gorszych ode mnie :).

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Konkurs mForex Trader - pula nagród 150 000 PLN. Start 3

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ponad 7000 i cały czas rośnie... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Konkurs mForex Trader - pula nagród 150 000 PLN. Start 3

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

gdzie można znaleźć regulamin konkursu, bo jakoś nie widzę?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Konkurs mForex Trader - pula nagród 150 000 PLN. Start 3

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Konkurs mForex Trader - pula nagród 150 000 PLN. Start 3

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

dzięki

4ex
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 15 paź 2013, 15:41

Re: Konkurs mForex Trader - pula nagród 150 000 PLN. Start 3

Nieprzeczytany post autor: 4ex »

raposo pisze:
4ex pisze:te 80% to przesada [...]
WBK 80%
Alior 90%
ING 130%
Więc porównując do polskiej konkurencji ECN wypada to nawet dość korzystnie. Pomijam tutaj brokerów Market Maker, bo im to akurat zależy żeby klienci jak najwięcej u nich zostawili...

Jeśli chodzi o pozostałe pytania to zachęcam do zapoznania się z regulaminem. Jest w nim również zawarta formuła matematyczna wyliczająca stopę zwrotu.
jeżeli wersja ECN się tym wyróżnia że przy 80% mnie ktoś wypierd... to ja wolę tą drugą gorszą wersje,
bo w tej drugiej to akurat nie zostawie więcej kasy u brokera, taka prawda, cena opada, rośnie, a w tej wersji to kupie coś po 100 zł. pójde spać, w nocy spadnie cena do 70 zł. i mi zamknie pozycje, a rano się obudzę i cena 120 zł.
i zamiast być do przodu 20% to jestem w plecy i jeszcze mi kity cisną że to dla mojego dobra, hehj

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Konkurs mForex Trader - pula nagród 150 000 PLN. Start 3

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To ma dwie strony medalu. Jeśli grasz z takim podejściem, masz gdzieś zarządzanie ryzykiem i traktujesz Stop-out jako SL, a cena spadnie nie do 70 a np. do 50 to Ty zostaniesz z kilkoma groszami, a nie kilkudziesięcioma. I jesteś w plecy jeszcze bardziej.

Ale akurat brokerów ECN zapewne ten aspekt mało interesuje i głównie chodzi o coś zupełnie innego. Jeśli grasz z dużym wykorzystaniem dźwigni i zdarzy się silna reakcja na dane makro, nieoczekiwana interwencja banku centralnego lub po prostu wystąpi duuuuża luka cenowa to przy niskim Stop-oucie łatwo o powstanie debetu na rachunku. U większości brokerów taki debet należy uregulować i jest traktowany jako normalny dług. Z tym, że jeśli klient nie zrobi tego sam z siebie to broker musi dochodzić do tego innymi drogami, a to strata czasu i dodatkowe koszty. Brokerowi typu MM to zupełnie 'nie robi', bo Twoje transakcje nie wychodzą nigdzie dalej i jak zgarną 100% Twojego depozytu to i tak są dużo, duuuużo do przodu. A taki ECN niestety na tym odczuwalnie ucierpi, bo przychody ma mniejsze (tylko prowizja), a koszty działalności zdecydowanie większe.

Stąd też dla nich to zbędne ryzyko. Mam nadzieję, że trochę Wam to rozjaśni czemu to "aż" 80%.

Ok, koniec off-topicu, bo nie o tym jest wątek. Lepiej chwalcie się wynikami ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Konkurs mForex Trader - pula nagród 150 000 PLN. Start 3

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Nie rozumiem tych narzekań na stop out, dzięki niemu dłużej można być w grze bo jeszcze coś zostanie.
Co do wyników to dzisiaj ustąpiłem pola prawie dwustu zawodnikom spadając do czwartej setki więc pewnie ktoś się ucieszy.
Mam plan żeby trochę mniej podniecać się tym całym konkursem i jak najrzadziej sprawdzać ranking, bo źle to na mnie wpływa. Mniej się interesować a bardziej robić swoje - może pomoże.

EFFECTIVE

Re: Konkurs mForex Trader - pula nagród 150 000 PLN. Start 3

Nieprzeczytany post autor: EFFECTIVE »

raposo pisze: Lepiej chwalcie się wynikami ;).

Jestem w pierwszej 40-estce ale nie wiem jak długo to potrwa ;)

Jak to jest w końcu z miejscami premiowanymi? bo raz pokazuje, ze jest premia za miejsca od 1 do 20 a raz, ze tylko od 1 do 10. hmmm. W regulaminie niby za pierwszych 20 miejsc.

-- Dodano: 02 kwie 2014, 05:20 --

Witam z rana, powinienem być w tej chwili w pierwszej dziesiątce, a dokładnie 6-sty ale chyba się cos ranking przestał odświeżać bo od 7 godzin stoi w miejscu.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Re: Konkurs mForex Trader - pula nagród 150 000 PLN. Start 3

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

ja 173 narazie ale niebardzo mialem czas grac w tym tyg...

ODPOWIEDZ