Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
vipovsky
Gaduła
Gaduła
Posty: 180
Rejestracja: 24 maja 2008, 10:43

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: vipovsky »

czasy w którym za funta w japoni mozna było duzo kupić dobiegaja końca. Japonia z duzym kapitałem wywalczonym na długach swojej gospodarki zamierza kupować nowe technologie obronne przeciwko chinom. ich gospodarcze zawzięcie spowoduje obniżkę ceny za jaką można kupić funta.

Jeśli ukraińska sytuacja odzwierciedlenie bedzie miała w chinach dopiero po roku czy dwóch, by nie podburzać opini społecznej ciągłym napięciem. jen bedzie miał czas na wycenienie zakupu nowych technologi z prywatnego rynku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kopoland
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2014, 00:07

CADJPY

Nieprzeczytany post autor: Kopoland »

Jest szansa, że cena wyjdzie dołem z chmury wzrostowej /H4/. Jeśli to nastąpi Tenkan /czerwona/ będzie miała kierunek spadkowy. Chikou również będzie poniżej ceny. Jest to słaby sygnał, ale na D1 cena zamknie się poniżej chmury SPADKOWEJ, pojawić się może piękny sygnał. Kreski na blogu.
ichimoku24

Rademenez
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2014, 10:18

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Rademenez »

Senkou Span B coś nie chce puścić ceny w dół. :) Lepiej to wygląda NOKJPY.

rajp1972
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 20 gru 2012, 07:41

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: rajp1972 »

W tym wątku wiele już zostało powiedziane na ichimoku - ale ja chciałbym spojrzeć na nie trochę
inaczej niż mówią o grze typowe strategie a tj wybicie z chmury czy przecięcia się tenkansen i kjun sen
Każda z tych strategi działa ale nie uwzględnia jednego elementu tj tego że często pojawiają się krótkotrwałe
korekty a wtedy zamykamy pozycję.
Myślę że gra na ichimoku niekoniecznie musi iść wg podstawowej zasady że gramy tylko w chmurze czy na przecięcia
w ten sposób omijamy wiele sygnałów i długich trendów
Mam do zaproponowania strategię, która pozwoli grać w dłuższych trendach i mam prośbę żeby znalazł się
ktoś kto będzie miał czas żeby to podejście przetestować

W tej strategii najważniejsza jest linia opóźniona chikou span.
Zasady Wejścia w pozycję długą

1. Linia chikouspan jest nad ceną i nad tenkan sen i kijun sen oraz tenkan sen jest nad kijun sen
2. Zamknięcie pozycji długiej : linia chikouspan wchodzi pomiędzy tenkan sen i kijun sen

Zadady wejścia w pozycję krótką

1. Linia chikousan jest pod ceną i pod tenkan sen i kijun sen oraz kijun sen jest nad tenkan sen
2. Zamknięcie pozycji krótkiej : linia chikouspan wchodzi pomiędzy tenkan sen i kijun sen

Gramy jak wynika z tej startegii także w chmurze łapiemy sam początek trendu. Niejednokrotnie grając
na wybicie z chmury nie udaje się a w tym wypadku łapiąc początek trendu jesteśmy na większej ilości
pipsów nawet gdy by cena zwróciła po wybiciu z chmury

Proszę szczególnie o kometarz do takiej gry w konsoli - wiadomo że w konsoli gra się ciężko chciałbym
wiedzieć bo tak mi wychodzi z danych historycznych czy zamknięcia w konsoli będą na mniejszej ilości
pipsów stratnych ponieważ każdy powrót ceny po sygnale wejścia zamyka się zazwyczaj po ponownym
wejści chikou spna w strefę kijun sen i tenkan sen

Proszę o komentarz do testów tego podejścia - Gram w ten sposób od M30 ale nie mam za bardzo
czasu żeby śledzić wykresy więc gram bardzo nieregularnie jak znajdzie się ktoś kto to przetestuje
chętnie nawiążę kontakt z tą osobą

-- Dodano: 19 kwie 2014, 05:35 --

W tej strategii zawsze czekamy i nie gramy gdy linia chikou span jest w strefie pomiędzy tenkan sen i kijun sen
otwieramy pozycję po wyjściu powyżej lub poniżej tych lini czerwonej i niebieskiej

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Czy analizujesz tylko TF 30min?

rajp1972
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 20 gru 2012, 07:41

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: rajp1972 »

Analizuję M30 ale spoglądam na H4 jakie jest tam ułożenie świec żeby prawidłowo odczytać
możliwe wejście. Najgorsze są konsolidacje na m30 wtedy warto popatrzeć co się dzieje na H4

-- Dodano: 21 kwie 2014, 06:30 --

Analizuje M30 w kontekście H4

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Może warto analizować mniejsze TF. Począwszy od M5 - M15. I wtedy dokonywać wyboru.

-- Dodano: pn 21-04-2014, 13:52 --
krystian74 pisze:Może warto analizować mniejsze TF. Począwszy od M5 - M15. I wtedy dokonywać wyboru.
W ten sposób unikam konsolidacji na jednym TF-e.

Awatar użytkownika
Moritz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:28

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Moritz »

krystian74 pisze:Może warto analizować mniejsze TF. Począwszy od M5 - M15. I wtedy dokonywać wyboru.

-- Dodano: pn 21-04-2014, 13:52 --
krystian74 pisze:Może warto analizować mniejsze TF. Począwszy od M5 - M15. I wtedy dokonywać wyboru.
W ten sposób unikam konsolidacji na jednym TF-e.

Cześć Krystian,

probowalem napisac na priv, ale nie masz takiej opcji.
Chciałem coś dopytac odnośnie cci ?

Również używam ichi :)

ZbychuM
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 468
Rejestracja: 01 lut 2014, 11:23

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: ZbychuM »

Greg, czy mógłbyś napisać, czy Twoje ustawienia tj. 7, 28, 119 sprawdzają sie na wszystkich TF, czy tylko H4 i niższych ?? Czy może na D1 i wyższych lepiej stosować standart ?
Czy sprawdza się kombinacja H4 i niższe Twoje ustawienia, a D1 i wyższe standart ?
Czy sprawdzają się na wszystkich rynkach, tj. walutach, indeksach surowcach itp ?? Czy są jakieś wyjątki ??
Jak sprawdzają się na Twoich ustawieniach "japończyki" tj. pary jenowe i wszelkie inne instrumenty z tego kraju ? Czy nie lepiej chodzą na standardzie, też się stosują do Twoich ustawień ??

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Uzywam moich ustawien (7,28,119) na wszystkich tf’ach na ktorych pracuje, ponizej 4h raczej nie schodze, czasami na h1, ale to bardzo rzadko.
Tak jak pisalem w ebooku, szukam sygnalow na moich ustawieniach, ale czasami zagladam na oryginalne ustawienia Hosody szczegolnie na parach z jenem.
Pozdrawiam
Greg

ODPOWIEDZ