BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Erykos
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 19 lis 2011, 11:17

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Erykos »

Chyba chodzi o to:

Chociaż takie coś występuje na wykresie niemal cały czas, więc prawodopodobieństwo zysku nie jest aż takie duże, bo cena się waha. Używasz tego w bardziej strategicznych miejscach typu S/R, S/D, LT itp.?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Erykos pisze:Chyba chodzi o to:
Ee, chyba o coś więcej. Zamknięcie świecy ponad lub pod zamknięciem poprzedniej świecy mówi nam tyle samo co kolor obecnej. Chyba chodzi o linie którą złamał BO. Ale to ma byc jakaś formacja po której Thorez otwiera pozycję a napisał, że ZL to metoda służąca do targetowania. Tak więc jest opcja że się mylę i linia pozioma to jeszcze coś innego.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Erykos
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 19 lis 2011, 11:17

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Erykos »

Thorez pisze: Momo to ruch, dla mnie BO, profit który został wygenerowany przez ruch, jeżeli jest profit czyli akcja to jest duże prawdopodobieństwo reakcji, czyli strata. Jeżeli widzisz czyjąś stratę, lub nawet swoją w przeszłości, to dążysz do niej - do ZL. Przy czym ZL to metoda służąca do targetowania.
To co tu przekazałeś zrozumiałem tak:

Są świece, jak wiadomo reprezentują zarówno kupujących jak i sprzedających. Pewnego razu jest tak, że jedną świecę np. czerwoną przewyższa świeca zielona, czyli kupujących. Po zamknięciu tej świecy jest pozioma linia zamknięcia( to jest ZL? ). Przekroczenie tej lini i zamknięcie się w obszarze tej lini, np. nad nią kolejnej świecy wzrostowej oznacza BO ( jeśli cena przekroczyła linię, a później się cofnęła to FBO ). BO jest tym profitem wzrostowych. Inni też zaczynają kupować i cena idzie w górę, a linia wyznacza " kondycję " tego profitu. I ten profit to akcja. I tak jak po wdechu musi być wydech, tak i tu po akcji, będzie reakcja, czyli korekta, strata dla kupujących. I tu się kończy moje rozumowanie.

Piszesz, że gdy widzę czyjąś stratę- w tym przypadku stratę kupujących ( reakcję ), to jak dążę do niej?
W tym przypadku po tej linii daję longa, czy czekam na taką linię, tylko, że spadkową z poprzednich świec, jako odbicie od niej i wtedy daję shorta?
Czy jak widzę tą linię ( spadkową ), to tam umieszczam swój profit z longa?

Przepraszam jeśli Cię męczę, ale po prostu chcę się dowiedzieć, czegoś jeszcze nauczyć. Proszę o jak najprostsze wyjaśnienie :).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

No po prostu za***iście, siedziałem kilkanaście minut nad odpowiedziami a w międzyczasie mnie wylogowało i cały tekst poszedł się paść :evil:
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

Goofer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 15 gru 2008, 20:29

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Goofer »

"Od pięciu miesięcy nie wywaliło mnie ani razu na SL, a używam M5, M15, H1 i H4, więc to nie jest kwestia TF."

Pokaz wyciąg z konta mistrzu za ostatnie 5 miesięcy.
Nie wierzący Tomasz.

Erykos
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 19 lis 2011, 11:17

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Erykos »

Thorez pisze:No po prostu za***iście, siedziałem kilkanaście minut nad odpowiedziami a w międzyczasie mnie wylogowało i cały tekst poszedł się paść :evil:
To nic, napisz jeszcze raz. Ja kiedyś miałem podobnie :). Teraz kopiuje co kilka zdań cały tekst :).

Awatar użytkownika
lucek
Gaduła
Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:24

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: lucek »

Thorez pisze:No po prostu za***iście, siedziałem kilkanaście minut nad odpowiedziami a w międzyczasie mnie wylogowało i cały tekst poszedł się paść :evil:
Dajesz "Wstecz" i formularz nadal powinien być wypełniony :)
No pain, no gain

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

Pokaz wyciąg z konta mistrzu za ostatnie 5 miesięcy.
Nie wierzący Tomasz.
Ależ mi kompletnie nie zależy na tym aby ktoś mi w coś wierzył, a zwłaszcza ktoś kto pyta w taki ignorancki sposób.
Gdybym pokazał wyciąg to pojawiłoby się jeszcze więcej niedowiarków :D
To nic, napisz jeszcze raz. Ja kiedyś miałem podobnie :). Teraz kopiuje co kilka zdań cały tekst :).
Napiszę, ale w tygodniu raczej będzie ciężko z czasem.
Zazwyczaj kopiuję do schowka, ale dzisiaj zapomniałem ;]
Dajesz "Wstecz" i formularz nadal powinien być wypełniony :)
Próbowałem ale formularz był pusty, też mnie to zdziwiło.
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

Goofer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 15 gru 2008, 20:29

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Goofer »

"Ależ mi kompletnie nie zależy na tym aby ktoś mi w coś wierzył, a zwłaszcza ktoś kto pyta w taki ignorancki sposób.
Gdybym pokazał wyciąg to pojawiłoby się jeszcze więcej niedowiarków"

Rozumiem, żartowałeś.

Erykos
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 19 lis 2011, 11:17

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Erykos »

Thorez pisze:
Pokaz wyciąg z konta mistrzu za ostatnie 5 miesięcy.
Nie wierzący Tomasz.
Ależ mi kompletnie nie zależy na tym aby ktoś mi w coś wierzył, a zwłaszcza ktoś kto pyta w taki ignorancki sposób.
Gdybym pokazał wyciąg to pojawiłoby się jeszcze więcej niedowiarków :D
To nic, napisz jeszcze raz. Ja kiedyś miałem podobnie :). Teraz kopiuje co kilka zdań cały tekst :).
Napiszę, ale w tygodniu raczej będzie ciężko z czasem.
Zazwyczaj kopiuję do schowka, ale dzisiaj zapomniałem ;]
Dajesz "Wstecz" i formularz nadal powinien być wypełniony :)
Próbowałem ale formularz był pusty, też mnie to zdziwiło.
Ale to 35 minut na 7200 minut w tygodniu znajdziesz czas żeby Nam wytłumaczyć ;). Tylko jak możesz odwołaj się do mojego wcześniejszego posta.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2014, 21:54 przez Erykos, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ