BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1380
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Midas »

Szczerze mówiąc to na prawdę trzeba dojrzeć do tej metody... kiedyś nie rozumiałem również Twoich słów co to znaczy czuć rynek... widzieć w nim emocje....
Tak jak do całego FX. Po paru latach dochodzę do wniosku, że nie ma różnicy czym grasz, jak grasz, jaki interwał. Liczy się tylko ilość godzin spędzona przed wykresem, nic więcej.

Awatar użytkownika
peter_r
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 565
Rejestracja: 08 sty 2012, 11:09

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: peter_r »

:)
Miałem kilka pytań, ale uproszczę...
Wchodząc przykładowo na m15 patrzysz na:
- układ m5-h4? czy głównie bazą jest TF obecny, ewentualnie 1 TF niżej :)
- odległość do celu (TP) jako zl - czy jest wystarczająca, czy osiągnęli już zl wcześniej?
- zamknięć świec (M15 i wyżej?)
- czas (sesje) ?
- obecnie rysująca się świeca m15+? tj jak często cena jest poniżej/powyżej open/close? kiedy jest podciągana? czy po prostu czekasz na zamknięcie?
- Negacją dla Ciebie jest zarówno low/high kolejnych świec m15 czy jedynie close poniżej czy też patrzysz w jakimś szerszym kontekście, czy też może patrzenie w szerszym kontekście (a poczekam na close h1, pewnie podciągną up) jest właśnie często błędem - zwłaszcza w wypadku gdy dostajemy negacje.

Pozdrawiam :564:

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

Oj Thorez Thorez, widzę Ciebie poważnie męczy brzemię prekursora ZL :D
Nie wiem czy uważam się za prekursora ZL, ale na pewno za kogoś kto rozumie w jaki sposób zarabia MO, który tą metodę wymyślił :D
Trochę sam sobie zaprzeczasz z prognozowaniem kierunku.
Ja zarabiam na tym jak ładnie ująłeś.... widzę stratę.... gdy ją zobaczę dopiero planuje wejście i zyski.
Czyli podsumowując możemy bawić się we wróżki bo obaj wiemy że rynek ciągle robi to samo na każdym TFie....
Rzeczywiście ZL to idea która trochę wspomaga przewidywanie, ale ZL to tylko idea, pomagająca wyznaczać targety i trzymać plan w ryzach. Prawda jest taka że choćbyś nie wiem jakiej metody używał i jak długo analizował / czekał na wejście, to po wejściu i tak wszystko nie będzie miało znaczenia, bo cała reszta zależy od rynku. Dlatego nie ma dobrych, złych, spóźnionych czy za wczesnych wejść.

Dla jasności wszystko o czym mówię odnosi się do traderów opierających swoje decyzje o to co widzą na wykresie, kompletnie nie dotyczy to grających pod dane, czy na robotach.
Sam kiedyś próbowałem uczyć się czyjegoś toku myślna, podczas gdy swój ma się bardzo dobry i w ogóle się go nie docenia.
Dla tego jak pisałem wyżej do tej metody i ogólnie do rynku trzeba dojrzeć i zaufać sobie.
No i to jest właśnie sedno sprawy :D
Fakt faktem chciałoby się mieć podane rozwiązania na tacy :lol:
A tak poważnie, bo nie jest to rzecz (chyba?) prosta:
- Jak duży zapas dajesz rynkowi w pchaniu ceny tj. np wchodzisz na m15(long), jedna idzie up, kolejna open=close, high wyżej ale low niżej :) Wychodzisz, czy może ustaliłeś sobie zasady typu "jeżeli się zatrzyma to wychodzę i czekam". Wiem po sobie, że jeżeli gra będzie bardzo zachowawcza to wyjście może być często "zbyt wczesne", bo odwiedzają wsparcie/lt/cokolwiek i szybko dalej. Czasami też np dociskają H1 do wsparcia a na kolejnej od razu odbicie. Ok może być od razu mocne odrzucenie poprzedniego wejścia, ale często widzę (L) na m15 taniec wsparcie-open danej m15 i close minimalnie czerwony lub open=close...a na następnej kontynuacja lub jej brak :) - wychodzisz od razu po takim czymś?
Zasada jest prosta, jeżeli jesteś w longu to chcesz żeby cena zamykała się wyżej a nie na odwrót. Co tu jest do wyjaśniania? Technicznie rzecz biorąc to wszystko w tej kwestii.
Trochę trudniej jest jeżeli chodzi o psychikę: jeżeli ustalisz zasadę to musisz się jej trzymać, trzeba też cały czas znosić świadomość że cena jest nieprzewidywalna. Dzisiaj masz pecha jutro masz szczęście - na forex zawsze jest tyle samo szczęścia co pecha - jakim cudem więc są tacy co tylko tracą?
Pozwalasz sobie brać kilka pipsów i czekasz dalej na jasną sytuację po prostu dlatego, że cena w czasie x nie doszła do miejsca y?
Zachęcam Cię abyś sam pomyślał co byś zrobił w takiej sytuacji, masz nieograniczone możliwości, jedynym warunkiem jest nie zdolność przewidywania przyszłych zachowań ceny, cała reszta zależy od Twojej wyobraźni i pracy. Chcesz zarabiać 100%, 150% miesięcznie? Nie ma problemu, nic cię nie ogranicza oprócz tej jednej rzeczy.
Nawet może nie tyle chodzi mi o zasady jak o metodologię rozumowania - czy działasz w oparciu o wsparcia/opory tj. np wyrysowałeś sobie potencjalny opór i czekasz na reakcję i close w/nad/pod i wtedy zamykasz lub nie?
Czy może jest to sprawa drugorzędna i interesuje Cie tylko i wyłącznie to co dzieje się teraz/close świec obecnych?(bo w sumie co z tego że cena już była większa niż opór skoro zaraz po prostu spadnie). Fakt faktem zwykle wracają zjadać zysk, o czym najlepiej można się przekonać stawiając BE :)
Opory i wsparcia istnieją jedynie w wyobraźni, do momentu gdy świeca nie zamknie się powyżej/poniżej linii.
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

Awatar użytkownika
peter_r
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 565
Rejestracja: 08 sty 2012, 11:09

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: peter_r »

Thorez pisze: (..)
Nawet może nie tyle chodzi mi o zasady jak o metodologię rozumowania - czy działasz w oparciu o wsparcia/opory tj. np wyrysowałeś sobie potencjalny opór i czekasz na reakcję i close w/nad/pod i wtedy zamykasz lub nie?
Czy może jest to sprawa drugorzędna i interesuje Cie tylko i wyłącznie to co dzieje się teraz/close świec obecnych?(bo w sumie co z tego że cena już była większa niż opór skoro zaraz po prostu spadnie). Fakt faktem zwykle wracają zjadać zysk, o czym najlepiej można się przekonać stawiając BE :)
Opory i wsparcia istnieją jedynie w wyobraźni, do momentu gdy świeca nie zamknie się powyżej/poniżej linii.

Dzięki za odpowiedzi :) Jeszcze raz sobie przejrzę wątek koncepcyjny..

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Thorez skoro już jesteś chciałbym zadać pytanie odnośnie koncepcji zero line, czym właściwie jest świeca momentum bo w zależności od wątku ludzie inaczej ją definiują, jedni twierdzą że to świeca która ma 2x większe ciało od poprzedniej a inni twierdzą że to zbyt duże uproszczenie, a przecież świece to tylko iluzja.
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

Erykos
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 19 lis 2011, 11:17

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Erykos »

Ale Thorez masz jakąś fotmację, po której wchodzisz. To nie jest raczej, o wejdę tutaj, bo to nie ma znaczenia kiedy wejdę i gdzie, bo nie ode mnie zależy, gdzie pójdzie cena, a SL może być większy albo mniejszy, liczy się psychika. Chyba jest np. Jakiś układ świec, druga świeca większa od pierwszej, trzecia robi ruch w górę, a wcześniej była spadkowa itp.

Awatar użytkownika
DonForex:-)
Gaduła
Gaduła
Posty: 254
Rejestracja: 29 kwie 2010, 16:25

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: DonForex:-) »

Thorez pisze:podejmuję decyzje TYLKO w oparciu o zamknięcia (bo), ewentualnie przeciwnie (fbo).
mogę spytać co masz na myśli, pisząc "zamknięcia"?
"Someday - and that day may never come - I'll call upon you to give my pips back to me. But until that day, accept this justice as gift on my off day" - The Foreign Exchange Market in my f... nightmare.

Awatar użytkownika
Thorez
Gaduła
Gaduła
Posty: 157
Rejestracja: 18 lis 2009, 13:08

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Thorez »

Thorez skoro już jesteś chciałbym zadać pytanie odnośnie koncepcji zero line, czym właściwie jest świeca momentum bo w zależności od wątku ludzie inaczej ją definiują, jedni twierdzą że to świeca która ma 2x większe ciało od poprzedniej a inni twierdzą że to zbyt duże uproszczenie, a przecież świece to tylko iluzja.
Momo to ruch, dla mnie BO, profit który został wygenerowany przez ruch, jeżeli jest profit czyli akcja to jest duże prawdopodobieństwo reakcji, czyli strata. Jeżeli widzisz czyjąś stratę, lub nawet swoją w przeszłości, to dążysz do niej - do ZL. Przy czym ZL to metoda służąca do targetowania.
Ale Thorez masz jakąś fotmację, po której wchodzisz. To nie jest raczej, o wejdę tutaj, bo to nie ma znaczenia kiedy wejdę i gdzie, bo nie ode mnie zależy, gdzie pójdzie cena, a SL może być większy albo mniejszy, liczy się psychika. Chyba jest np. Jakiś układ świec, druga świeca większa od pierwszej, trzecia robi ruch w górę, a wcześniej była spadkowa itp.
Nie mam żadnej formacji ani układu świec, albo inaczej - dla mnie jedyną formacją są zamknięcia na linii.
Wszystkie formacje świecowe sprowadzają się do zamknięć - kwesta TF, jeżeli jest inaczej to udowodnij mi to :D
Będę się powtarzał ale cóż... myśleć, dojść do sedna, sprawić aby to nabrało sensu i logiki, a dopiero potem robić.
mogę spytać co masz na myśli, pisząc "zamknięcia"?
Chodzi o zamknięte ciało świecy na linii poziomej.
"Do osiągnięcia ambitnych celów życiowych potrzeba mniej wysiłku niż do znoszenia ubóstwa i biedy"

jbm8
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:03

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: jbm8 »

Ale męczycie tego Thoreza, i co tu grać, longi czy selle? Tyle tych ZL. I dla czego każdy kto traktuje ZL jako pełen system na tym się wykłada. Podpowiem, Thorez już udzielił odpowiedzi dlaczego, parę postów wcześniej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

mogę spytać co masz na myśli, pisząc "zamknięcia"?
Thorez pisze:Chodzi o zamknięte ciało świecy na linii poziomej.
Mogę spytac czym są linie poziome?
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

ODPOWIEDZ