BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
freud00
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 15 maja 2009, 23:02

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: freud00 »

Super zagrania Czerwinek!

Czy macie jakąś metodę określania, który profit zostanie w pierwszej kolejności wyzerowany? Czy udało się Wam znaleźć jakąś zasadę według której zerowany jest profit?
Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec.

Piotrek91
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 11 lip 2011, 14:33

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: Piotrek91 »

Z tego co wiem to po osiągnięciu Martin call ( 30%) zamyka wszystko co masz.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Piotrek91 pisze:Z tego co wiem to po osiągnięciu Martin call ( 30%) zamyka wszystko co masz.
Zastanawiam się czy to był żart czy tak na serio piszesz :)?
freud00 pisze:Super zagrania Czerwinek!

Czy macie jakąś metodę określania, który profit zostanie w pierwszej kolejności wyzerowany? Czy udało się Wam znaleźć jakąś zasadę według której zerowany jest profit?
oj chyba nie, ja nadal cały czas wiele obserwuje i próbuję to idealnie wszystko zrozumieć, czasami wydaje się to wszystko takie proste a czasami nie, jasnych zasad nie ma choć pewnie warto trzymać się jakiegoś szkieletu ale który profit zerują...hmm każdy pewnie ale jedne prędzej a drugie czekają na później.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

jeszcze taki zrzut dam aktualnie już po ptakach, jakis czas temu zrobili FBO na dole takie jak chce i kierunek obrali, potem zrobili kolejne FBo tam gdzie żółta linia się zaczyna i zrobili to FBO na ZL idealnie, wtedy z wejściem z panikowałem bo były dane. TP cały czas nie osiągnięte więc liczyłem na jakąś fajną korektę i FBO i spróbować wejść, i jak widzę dzisiaj to zrobili, jednak znowu dane i dupa blada nie dali wejść :). Szkoda bo naprawdę dwie fajne sytuacje na wejście a człowiek bał się zaryzykować ale wkurza trochę to że najwięcej na danych robią to co chcę a wtedy naprawdę ciężko sensowanie wejść z wąskim SL. Ale na zrzucie wszystko ładnie widać jak to chodzi, nic tylko szukać taki układów

Aha i tutaj widać też odpowiedź na część pytania od freund, zobacz jakie na dole są jeszcze profity mimo że szli do góry nie zjedli ich jeszcze i lecą cały czas do góry, tak więc te profity będą jeść jak zaczną spadać :)
Z drugiej strony czasami robią tak, że zanim ruszą w górę to zjedzą jeszcze te profity zanim dalej ruszą góre, tutaj tego nie robili, więc jak widzisz wg mnie nie ma złotego środka trzeba wiedzieć co chcą zrobić i mieć swój plan i wyjścia z danej sytuacji, wiesz najważniejsze to określić gdzie chcą iść a potem próbować się załączyć w jakimś dobrym momencie i to jest w sumie sztuka najważniejsza, ale do opanowania dla cierpliwych :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

Ech... żeby tak się kiedyś wbić w taki większy ruch. Narazie chyba pozostaje mi granie krótkich intradejowych piłek.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

wszedłem ponownie w usd/jpy trochę miejsca jest do spadku, wg mnie mogą jeszcze zawrócić do miejsca gdzie zaznaczyłem jeżeli je przebiją to up, mimo wszystko SL wyoski może przed wyjściem ograniczę dodatkwo na minus wpływa brak ciena H4 ale ostatnio przy takich braków cienia suneli ostro w dół :)
Dodakowo ktoś tam przemawia 20:30 trzeba będzie uważać w tych godzinach no nic zobaczymy co z tego wyjdzie :)

EDIt:
Rzadko to robię ale niedługo wychodze a widzę że ładnie nawet poszli to wziałem już na BE, choc lepiej było by wziąć pewnie te kilkanaście pipek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: bfx »

czerwinek
Podobnie dzisiaj kombinowałem jak ty. Złapałem kabla jak zawrócili przed 1.52000 i trochę się uspokoiło po danych. Pewnie było tam sporo zleceń kupna i nie chcieli ich zabrac ( nie wiem czy to dobry tok myślenia ale często mi się to sprawdza). Poza tym byłem nastawiony na longi więc się domyśliłem co robią. Zgarnąłem 232 pipsy. :D Ujka gram już od BO tam gdzie ty masz SL. Jakoś byłem pewien, że zrobią BO. TP trochę wyżej niż ty, co by nie zawrócili kilka pips wcześniej...
wszedłem ponownie w usd/jpy
Gdzie wchodziłeś pierwszy raz?
Kabel BO up, ujek BO down, czas na edka? Co myślisz? Na celowniku ZL z H4? Ja jestem juz w longu ale jakoś nie czuje się pewnie. Przestawiłem na BE. Na razie 20 pips..

Aha, i jeszcze to:
Dodakowo ktoś tam przemawia 20:30
Skąd masz takie info? Korzystam tylko z kalendarza forexfactory i tam nic nie ma o tej godzinie.
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Dawałem moje wejścia wczoraj z ujka i edka niedawno ten przedstawiałem jak ja to widzę musisz przejrzeć ostatnie strony. Jeżeli chodzi o ujka to wyszedłem jednak wczoraj raz przed danymi a raz przed spaniem :) Chciałem rano ponowić ale już uciekli.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

Gra na takim pustym rynku to nie dla mnie. Wymiękam, wracam we wrześniu. Pozdrowienia i miłych wakacji. :564:

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

No to do września :)
Ja tak jeszcze ku przestrodze podam moje zagrania wczroajsze. Myślałem że już mi to się nie będzie zdażać ale niestety :(
Wczoraj ponownie atakowałem usd/jpy, wszystko pięknie szło nadzorowałem co jakiś czas pozycję z komórki, zobaczyłem że do TP brakło 0,8 pipsa + spread no nic nie ma bata nie wychodzę z placa przecież nie możliwe żeby jednego pipsa jeszcze nie zrobili, dodatkowo brak FBO muszą wrócić i moje TP zostanie osiągniete, nietety zawrócili TP nie było za to duże SL wywaliło bo oczywiście przestawiłem SL, bo było tylko do przodu więc nie chciałem wyjść na minus, jednak poszedłem później po rozum do głowy i wyszedłem z ręki, niestety chciwość nie popłaca. Dobrze że chociaż połowę udało się odegrać na eur/aud sell. Jednak pamiętajcie nie zawsze jest tak jakbyśmy chcieli i nie bądź chciwy, taki zysk wczoraj bez jednego pipsa w zupełności by mnie zadowalał jednak...
Mimo wszystko ta para nie dało mi spokoju, nie wiem czy to chęć odegrania czas pokaże udało mi się wejść z bardzo wąskimi SL dzisiaj zobaczymy co z tego będzie, jednak należy bardzo uważać wczoraj niestety zrobili na D1 niezłą świecę na up chociaz już nie takie świece łamali, wg mnie jak chcą mocniej up ruszyć powinni jakieś solidne FBO zrobić stąd moje sell, jak się nie uda to trudno przynajmniej dzisiaj wąski SL tak więc strata ewentualnie nie duża.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

ODPOWIEDZ