Ceny mieszkań

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Chrisdot
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:41

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: Chrisdot »

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czekac- ... 64767.html
Rekomendacja KNF moim zdaniem zrobi wiele dobrego na rynku mieszkan. Ciekawe co tam na gorze za porachunki maja, ze taka rekomendacja wyszla. To skutecznie udupi deweloperow i troche banki. Te drugie sobe odbija na oplatach - niemal kazdy jest teraz zmuszony przez pracodawde do uzywania konta.
Bardzo sie ciesze i czekam :).

Awatar użytkownika
altmer
Gaduła
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: 05 gru 2010, 00:04

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: altmer »

Ale...
Słyszałem też gdzieś, że są plany wprowadzenia nowych produktów bankowych polegających na "gromadzeniu oszczędności w celu nabycia mieszkania (domu?)" i do takich oszczędności co rok byłyby dopłaty z pieniędzy podatników. Nie znam szczegółów, np. ciekawe czy będą w to "wplątani" w jakiś sposób deweloperzy... Niemniej, jeśli chodzi o same ceny domów, może rzeczywiście jeszcze coś spadnie / urealni się.

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Pencil66 pisze:Teraz ceny mieszkań znów poszły w góre...ludzie nie kupują...
To chyba coś jest nie tak z tym kapitalizmem u nas, bo jak coś się nie sprzedaje to się obniża cenę ;)
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Tymek ten gościu to spamer, rzuciła posta dla zmyły że się niby udziela na forum a gdzie indziej wcisnął reklamę.
Już dostał nominację do bana :)
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Altmer, czytałem ten projekt, autorstwa Związku Banków Polskich, program oczywiście mocno "rządzie, nie pomagaj deweloperom, pomagaj bankom", chociaż dla mnie i tak bardziej sensowny niż inne propozycje.

Bo wróci pewnie wsparcie deweloperów, czyli Mieszkanie dla Młodych, a chodzą plotki o jeszcze piękniejszym pomyśle, czyli zakupie 20 tys. mieszkań za 5 mld zł z kieszeni podatników "na wynajem". Niestety ta grupa ma bardzo silne lobby.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

No śmieszne do niedawna za przysłowiową złotówkę sprzedawali lokale socjalne, jako wersja oficjalna podali, że się im to nie opłaci. A teraz twierdzą, że na lokalach będą zarabiać pomimo o wiele mniejszych stawek od rynkowych.

Ale o co chodzi...? A no o to, ze już w czerwcu widziałem reklamę dewelopera, który reklamował pod swoim szyldem taki projekt. Tzn. tanie mieszkania na wynajem na obrzeżu miasta termin realizacji 1 kwartał 2014 itp.

To ja się pytam skąd taki pomysł? Wtedy jeszcze nawet do publicznej wiadomości to nie poszło oraz nie było odpowiednich przepisów a oni już reklamy zamieszczaną? :shock:

NIESTETY cały program zasadza się na tym, że za publiczne pieniądze rząd odkupi od deweloperów mieszkania w dziadowskich lokalizacjach, które ciężko sprzedać i zapewne zrobią to po bandyckich stawkach.

Druga sprawa to banki dopłaty są ale tylko do kredytów, podczas gdy sam chcę kupić/budować za gotówkę to kara brak ulgi budowlanej i podniesiony vacik!


Księga mądrości: "Kto buduje dom za cudze pieniądze, podobny jest do gromadzącego kamienie na własny grobowiec."
albo: Bogaty ubogim rozkazuje, a kto u kogo pożycza, sługą jest tego, który mu pożyczył.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Jeśli to przejdzie to jestem pewien, że skala oszustw, korupcji i kradzieży wyznaczy nowe standardy na lata.

QTrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 223
Rejestracja: 27 lut 2013, 17:33

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: QTrader »

Mustafa pisze:NIESTETY cały program zasadza się na tym, że za publiczne pieniądze rząd odkupi od deweloperów mieszkania w dziadowskich lokalizacjach, które ciężko sprzedać i zapewne zrobią to po bandyckich stawkach.
Meritum współczesnego sockapitalizmu - zyski prywatne, straty publiczne.
Pozdrawiam

Janus
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2007, 13:26

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: Janus »

Może ktoś polecić jakąś fajną lokalizację w Warszawie na rynku pierwotnym?

Aroon
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 08 sie 2005, 10:49

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: Aroon »

Janus pisze:Może ktoś polecić jakąś fajną lokalizację w Warszawie na rynku pierwotnym?
Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego "Natolin", niedaleko metra. Cena ok 8 tys/m2. Teren monitorowany, wysoki standard wykonania. Większe mieszkania jeszcze są.

ODPOWIEDZ