I need a dollar:)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
mlody87
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 14 cze 2012, 13:19

I need a dollar:)

Nieprzeczytany post autor: mlody87 »

Hej!
No to stało się! Ja też postanowiłem założyć bloga. Długo walczyłem ze sobą ale postanowiłem dać sobie szansę i spróbować zmierzyć się z rynkiem. Zobaczymy co z tego wyniknie. Tradować próbuje już od roku. Teraz stwierdziłem, że muszę sprawdzić czy tak na prawdę potrafię regularnie zarabiać i być może godnie z tego żyć :)

Różnych systemów i strategii próbowałem. Doszedłem do wniosku, że im krócej jesteśmy na rynku tym lepiej dlatego postawiłem na scalpowanie. Przeglądałem blogi scalpujących chłopaków i jestem pod wrażeniem :) Niektóre trady ze scalpów przechodziły w mega ruchy po 200 pipsów. Ja mam na razie z tym problem, zauważyłem, że nie zawsze potrafię podjąć decyzję o wyjściu z pozycji lub jej przetrzymaniu. Czasami po prostu za szybko wychodzę argumentując sobie to tym, że rynek dał mi więc zabieram co moje i uciekam. Może to jest jakiś bezpieczny sposób ale często ucieka mi sporo pipsów. Ma ktoś może jakieś rady?

Chciałem skupiać się na eur/usd ale widząc blogi innych zacząłem przyglądać się eur/jpy. Niesamowita para. Podczas gdy Edek ledwo się rusza, ten leci jak zwariowany :) Nie dziwie się, że jest jedną z ulubionych par.

Będę na zmianę grać na eur/usd, eur/jpy i czasami dorzucać inne pary widząc jakąś okazję.

Gram na Admiralu. Nawet ok broker, jedyny problem jest taki, że dość często tracę połączenie co w scalpowaniu może się kiedyś źle dla mnie skończyć ;) Zobaczymy, jak kiedyś się na tym natne to pomyślimy o zmianie.
To na razie tyle, później wrzucę wynik pierwszego dnia "poważnego" grania ;)

http://www.youtube.com/watch?v=nFZP8zQ5kzk

pozdro!
Obrazek

mlody87
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 14 cze 2012, 13:19

Re: I need a dollar:)

Nieprzeczytany post autor: mlody87 »

Gram na 5 minutówkach oczywiście wchodząc na wyższe interwały w poszukiwaniu poziomów ;)

Dzisiejsze granie na Edku. Pewnie to mógłby być jeden trade ale urwałem co moje i jestem zadowolony:)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: I need a dollar:)

Nieprzeczytany post autor: zealot »

Czy admiral nadal ma 3 pkty spreadu na ejku? Nie za duzo jak na krotkie pilki?
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

mlody87
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 14 cze 2012, 13:19

Re: I need a dollar:)

Nieprzeczytany post autor: mlody87 »

Tak, 3pkty. Sam za dużo tam nie grałem do tej pory, ale widziałem niesamowite wyniki innych blogerów, np. mr T czy Mandrejk.
Obrazek

Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: I need a dollar:)

Nieprzeczytany post autor: zealot »

Sa konta i brokerzy z nizszymi spread'ami. Wez pod uwage taka sytuacje - robisz 10 trejdow. Ile wynosi twoj profit/strata i jaka czesc tego stanowia koszty?
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

mlody87
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 14 cze 2012, 13:19

Re: I need a dollar:)

Nieprzeczytany post autor: mlody87 »

Wiem, dlatego cały czas się rozglądam za innym jednak jak nie niższe spready to opóźnienie realizacji zleceń itp. Każdy broker ma swoje plusy i minusy.
Obrazek

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: I need a dollar:)

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

http://www.ekonomia24.pl/artykul/706292 ... ensje.html

Nie w tym oknie wkleiłem - przepraszam.

mlody87
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 14 cze 2012, 13:19

Re: I need a dollar:)

Nieprzeczytany post autor: mlody87 »

spoko to mnie tez interesuje;) dzieki:)
Obrazek

mlody87
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 14 cze 2012, 13:19

Re: I need a dollar:)

Nieprzeczytany post autor: mlody87 »

Dzisiaj już trochę gorzej. Oddałem wczorajszy dorobek + parę groszy. Najbardziej mnie irytuje nie strata kiedy podejmuje złą decyzję, ale kiedy moja analiza okazuje się poprawna, wszystko działa tak jak zakładałem tylko, że cena omija mój punkt wejścia w pozycję dosłownie o włos i odjeżdża. Ja wtedy gonią ją jak głupek a kiedy wreszcie uda mi się zając pozycję następuje korekta i szybki SL .... :/ muszę nad tym popracować i czasami mieć tyle pewności żeby po prostu walnąć z "palca".
No nic, zobaczymy jutro :) W końcu to tylko jeden słaby dzień :)
pozdro!
Obrazek

mlody87
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 14 cze 2012, 13:19

Re: I need a dollar:)

Nieprzeczytany post autor: mlody87 »

Po wczorajszej wtopie dzisiaj miałem zrobić sobie dzień przerwy. Ale ponoć po upadku z konia najlepiej wsiąść na niego od razu więc odpaliłem platformę. Przymierzam się od jakiegoś czasu do skupienia większej uwagi na DAX'ie. Niestety platforma na której gram uniemożliwia granie na BUND'zie dlatego potraduje trochę DAX'a.
Niestety mój rachunek nie jest na razie zbyt duży więc muszę stosować bardzo ciasne stopy rzędu 50-60 punktów. Często więc się zdarza, że po prostu zajmuje pozycję i mam szybkiego SL'a;) Ale mając view po prostu robię reenter po lepszej cenie.
Dzisiaj dopiero po drugim wejściu udało się pojechać razem z ceną. Łącznie 260 punktów zarobione więc biorąc pod uwagę, że miałem stopa 60 punktów RR wyniósł 1:4. Całkiem nieźle:) Mogłem to trzymać trochę dłużej ale cena doszła do pewnych poziomów i bałem się głębszej korekty a taki wynik mnie jak na dzisiaj po wczorajszej wtopie bardzo zadowala :)

Obrazek


//EDIT Jednak za szybko wyszedłem :) Cena poszła dalej do góry, trudno :)
Obrazek

ODPOWIEDZ