DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 15 mar 2013, 00:04

Wzrost
18
37%
Bez zmian
9
18%
Spadek
22
45%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
Dr Forex
Główny Moderator
Główny Moderator
Posty: 23
Rejestracja: 08 paź 2012, 14:18

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: Dr Forex »

cyanfrog pisze:Moglby mi ktos napisac jak mozna bylo dzisiaj przewidziec zachowanie edka, kabla i kangura? albo przynajmniej ktores z nich
Można było, wyrysował się idealny kanał dzienny z fałszywym wybiciem dolnym.

Wg tego kończymy falę nr 4 i przechodzimy do 5 wzrostowej, która jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z kanałem możemy zobaczyć 1.4 na EURUSD w ciągu ok. 3-4 miesiecy.

Screen poniżej.

Obrazek

Awatar użytkownika
zastapmnie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1191
Rejestracja: 04 cze 2012, 23:17

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: zastapmnie »

a kolega mi obiecywał - zobaczysz, jak kabel ruszy, to z rozpędu może i 2-3 figury zrobić za jednym zamachem...
Staram się przetrzymywać straty i ciąć zyski, bo tak podobno robi większość, która przecież nie może się mylić...

Awatar użytkownika
cyanfrog
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:39

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: cyanfrog »

Dr Forex pisze:
cyanfrog pisze:Moglby mi ktos napisac jak mozna bylo dzisiaj przewidziec zachowanie edka, kabla i kangura? albo przynajmniej ktores z nich
Można było, wyrysował się idealny kanał dzienny z fałszywym wybiciem dolnym.

Wg tego kończymy falę nr 4 i przechodzimy do 5 wzrostowej, która jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z kanałem możemy zobaczyć 1.4 na EURUSD w ciągu ok. 3-4 miesiecy.

Screen poniżej.

Obrazek

Btw a czy to nie bylo tak, ze jesli 4 fala zamknie nizej niz 2 to wtedy, trzeba zaznaczyc nowe fale i powstaje wydluzona fala pierwsza?


Awatar użytkownika
atlanticos
Maniak
Maniak
Posty: 6716
Rejestracja: 26 lis 2012, 10:55

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: atlanticos »

rafmax pisze:
cyanfrog pisze:Moglby mi ktos napisac jak mozna bylo dzisiaj przewidziec zachowanie edka, kabla i kangura? albo przynajmniej ktores z nich

kangur ruch zgodny z AT i wspomagany dodatkowo danymi w nocy - on chyba był najłatwiejszy do przewidzenia

kabel - dwa dni temu pinky + obrocenie na m30 oporu we wsparcie na 1,49. mozna bytło oczekiwac ruchu w gore aczkolwiek nie był on az tak bardzo pewny, ze wgledu na obowiazujacy downtrend z wyzszych TF

EDEK- no własnie, on jest dla mnie troche zaskoczeniem. samo podbicie nie jest zaskoczeniem ale fakt ze poczatkowo zanurkowalismy, wydawałoby sie ze 1,49 pomacamy a tu nagle zawrotka i to przy jakim momentum...
rafmax - na edku zobacz że powtorzyli sytuację z piątku... zanurkowaliśmy przed danymi a po danych zmiana kierunku... dokladnie to samo tylko w odwrotną stronę zrobili jak byly "parole" - podjazd pod linie trendu i po danych odbicie z hukiem...

czułem że czas na korektę ale przyznam szczerze że jak pęknie 1.3030 i dojedziemy do rana do 1.3070 to bede w wielkim szoku. Az takiego ruchu bym się nie spodziewał/... ale czuje ze 1.3030 dzis powinno wytrzymac...i cofka do 1.2980 - 1.2990
"Audaces fortuna iuvat" - Wergiliusz
Poprowadzę Twój rachunek. Szczegóły na priv

Awatar użytkownika
Dr Forex
Główny Moderator
Główny Moderator
Posty: 23
Rejestracja: 08 paź 2012, 14:18

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: Dr Forex »

cyanfrog pisze:Btw a czy to nie bylo tak, ze jesli 4 fala zamknie nizej niz 2 to wtedy, trzeba zaznaczyc nowe fale i powstaje wydluzona fala pierwsza?
4 fala nie zamknęła się niżej niż 2, tylko wyżej, czyli książkowo.

Narysowałem fale na wykresie, zobacz sobie:

Obrazek

Awatar użytkownika
atlanticos
Maniak
Maniak
Posty: 6716
Rejestracja: 26 lis 2012, 10:55

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: atlanticos »

Dr Forex pisze:
cyanfrog pisze:Btw a czy to nie bylo tak, ze jesli 4 fala zamknie nizej niz 2 to wtedy, trzeba zaznaczyc nowe fale i powstaje wydluzona fala pierwsza?
4 fala nie zamknęła się niżej niż 2, tylko wyżej, czyli książkowo.

Narysowałem fale na wykresie, zobacz sobie:

Obrazek

fala 4 NIE MOŻE zachodzić na fale 1 - książkowo
"Audaces fortuna iuvat" - Wergiliusz
Poprowadzę Twój rachunek. Szczegóły na priv

Awatar użytkownika
cyanfrog
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:39

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: cyanfrog »

Dr Forex pisze:
cyanfrog pisze:Btw a czy to nie bylo tak, ze jesli 4 fala zamknie nizej niz 2 to wtedy, trzeba zaznaczyc nowe fale i powstaje wydluzona fala pierwsza?
4 fala nie zamknęła się niżej niż 2, tylko wyżej, czyli książkowo.

Narysowałem fale na wykresie, zobacz sobie:

Obrazek

no tak, ale chodzi mi o to, ze 2 fala nie dotknela linii kanalu. wiec jak wyznaczyles taki kanal wczesniej skoro dopiero 4 fala go potwierdza?

EDIT.

ok dobra juz rozumiem. pogubilem sie troche w tym. chyba za duzo czytam roznych teorii i juz mi sie wszystko myli

Awatar użytkownika
Dr Forex
Główny Moderator
Główny Moderator
Posty: 23
Rejestracja: 08 paź 2012, 14:18

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: Dr Forex »

cyanfrog pisze:no tak, ale chodzi mi o to, ze 2 fala nie dotknela linii kanalu. wiec jak wyznaczyles taki kanal wczesniej skoro dopiero 4 fala go potwierdza?
Kanał wyznaczyłem po 3 fali i górnych cieniach.

Bemowo

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: Bemowo »

zastapmnie pisze:
Bemowo pisze:Jeszcze aktualizacja

Jesteśmy już nad wodą więc prawdopodobnie zmieniamy trend. Ciekawe jak będą wyglądały świece tygodniowe?
Mówienie o odwróceniu trendu w tej chwili, to moim zdaniem lekka przesada. Po tak długotrwałych spadkach może nam się przydać raptem korekta, a nie nowy trend - co oczywiście i tak powinno solidnie dać zarobić elkowiczom, bo poziom 38,2 i 50% są jeszcze wciąż bardzo odległe. Ja czekam, by jutrzejsze zamknięcie było przynajmniej na obecnym poziomie. A może powyżej 15220 :lol:

Dlatego napisałem PRAWDOPODOBNIE

Zablokowany