DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 15 mar 2013, 00:04

Wzrost
18
37%
Bez zmian
9
18%
Spadek
22
45%
 
Liczba głosów: 49

rafmax
Maniak
Maniak
Posty: 1633
Rejestracja: 17 sty 2013, 08:13

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: rafmax »

Na GU ładne dwie swiece na H1...
"Buy the fu*king dip you fu*king idiot" :)
http://www.youtube.com/watch?v=jllJ-HeErjU

Awatar użytkownika
roberttheus
Maniak
Maniak
Posty: 1956
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:52

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: roberttheus »

rafmax pisze:Na GU ładne dwie swiece na H1...
taaa wszystko to potwierdza że idą spadki dziś było tylko odreagowanie oscylator nie kłamie i fraktale też
windsurfing na falach trendu

Vanitas Vanitatum
Gaduła
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: 11 lut 2013, 00:54

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: Vanitas Vanitatum »

drulaka pisze:hej czy na UJ na D1 swieczki z 11 i 12 marca można interpretowac jako objęcie bessy?

NIe mam tyle doswiadczenia by to jednoznacznie ocenic wiec pomóżcie.
Nawet próbowałem pod to grać wczoraj, 13 marca i zgadnij jak się skończyło... ;)
Dzisiaj znowu była szansa na zakończenie czerwoną świecą, ale właśnie zaczęli wyciągać ujotka, dzięki czemu i ejotek odpalił i się zarobiło kilka groszy. :)

Awatar użytkownika
drulaka
Gaduła
Gaduła
Posty: 211
Rejestracja: 22 sty 2013, 13:00

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: drulaka »

roberttheus pisze: ta jest to objęcie bessy ale nie potwierdzone przez kolejne świece pewności nie ma na dwoje babka wróżyła ja bym zasadził Skę bo potwierdzają to inne czynniki w tym fraktal ale decyzja należy do Ciebie

m.in. tworzyła sie dywergencja na MACD, zastanawiam się nad S ale poczekam na dzisiejszą i jutrzejszą swieczke

-- Dodano: 14 mar 2013, 20:42 --
Vanitas Vanitatum pisze: Nawet próbowałem pod to grać wczoraj, 13 marca i zgadnij jak się skończyło... ;)
karton szampanów, czteropak i jeszcze na wystawną kolacje pewnie zostało ? ;-)

Takie 1-dniowe trejdy też mi nawet wychodzą z dobrym skutkiem ale rozmyslam nad większą S, chciałbym się sprawdzić w kilkudniowym trejdzie i szukam wejscia na dłużej... a przy okazji cwicze cierpliwosc
jest pipnie

Awatar użytkownika
roberttheus
Maniak
Maniak
Posty: 1956
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:52

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: roberttheus »

prawidłowe podejście .. poczekaj do poniedziałku w tym tygodniu otwieranie pozycji raczej mija się z celem chyba ze chcesz dać brokerowi zarobić bycie poza rynkiem to też pozycja trzeba czekać na sygnały a nie spekulować .. reagujemy na to co się stało a nie przewidujemy to różnica między inwestorem a spekulantem czas to pieniądz i powinny przyrastać równolegle
Ostatnio zmieniony 14 mar 2013, 20:51 przez roberttheus, łącznie zmieniany 1 raz.
windsurfing na falach trendu

Vanitas Vanitatum
Gaduła
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: 11 lut 2013, 00:54

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: Vanitas Vanitatum »

Nie wiem jak wam, ale mnie ZDECYDOWNIE najlepiej wychodzi scalpowanie na minutówkach. Niemal 100% udanych trejdów, po kilka, kilkanaście, bardzo rzadko kilkadziesiąt pipsów. Jak próbuję grać na godzinówkach, albo dziennych to albo rynek idzie nie tak jak bym sobie życzył i "wymiękam" realizując stratę, albo idzie tak jakbym chciał i "wymiękam" realizując za mały zysk. Może za słabą psychikę mam... :)
Także scalpowanie rulez.

Awatar użytkownika
roberttheus
Maniak
Maniak
Posty: 1956
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:52

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: roberttheus »

Vanitas Vanitatum pisze:Nie wiem jak wam, ale mnie ZDECYDOWNIE najlepiej wychodzi scalpowanie na minutówkach. Niemal 100% udanych trejdów, po kilka, kilkanaście, bardzo rzadko kilkadziesiąt pipsów. Jak próbuję grać na godzinówkach, albo dziennych to albo rynek idzie nie tak jak bym sobie życzył i "wymiękam" realizując stratę, albo idzie tak jakbym chciał i "wymiękam" realizując za mały zysk. Może za słabą psychikę mam... :)
Także scalpowanie rulez.
Każdy gra zgodnie ze swoim charakterem.. jeśli w ten sposób zarabiasz to jest ok
windsurfing na falach trendu

Awatar użytkownika
laktor
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 663
Rejestracja: 26 sty 2013, 14:21

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: laktor »

ooo ciekawy dzień mnie ominał ładne bujanie tu i ówdzie:)

VAnitas Vanitatum pytałeś dziś o hedge przed danymi, ja próbowałem kiedyś wiele razy na kablu i ejku, ale ostatecznie mnie to wyprowadziło z równowagi i odpuściłem, niby da się zarobić na tych odbiciach jeśli wystąpią, ale z drugiej strony neich Ci sie obsunie ręką albo strać na parenaście sekund łączność i wszystko można sobei wsadzić, a ewentualne zyski w sumie nie są zbyt duże także mi się nie opłacało, chociaż ja generalnie powoli przechodziłem do wyższych interwałów bo minutówki mają to do siebie że czasem jeden skok może sporo zepsuć, chyba że umiesz np monitować skutecznie m1 i m15 i zarazem kontrolować pozycje, ja jednak wolę "spokojniejsze" ruchy.
Aut viam inveniam aut faciam
Stultus non serunt, INVENIRE FORO NAVIGANTI

Awatar użytkownika
zastapmnie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1191
Rejestracja: 04 cze 2012, 23:17

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: zastapmnie »

roberttheus pisze:
rafmax pisze:Na GU ładne dwie swiece na H1...
taaa wszystko to potwierdza że idą spadki dziś było tylko odreagowanie oscylator nie kłamie i fraktale też
spadki już były, teraz korekta spadków; bo jak ma spadać, to musi być z czego:)
Staram się przetrzymywać straty i ciąć zyski, bo tak podobno robi większość, która przecież nie może się mylić...

Vanitas Vanitatum
Gaduła
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: 11 lut 2013, 00:54

Re: DayTrading: Czwartek 14.03.2013

Nieprzeczytany post autor: Vanitas Vanitatum »

Problem dla tych spokojnych ruchów (m15 w zwyż) jest jednak taki, że musicie czasami zakceptować że nawet dobra pozycja przynosi na początku bardzo wysoką stratę, nieraz nawet wielokrotnie przekraczając wysokość wstępnego depo.

Zablokowany