Ceny mieszkań

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Trza poczekać ...bedo darmo dawać jeszcze troche... :mrgreen:
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

http://nieruchomosci.pb.pl/2968725,6133 ... atalny-rok a to dobra wiadomosc dla kupujacych.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

mario83
Gaduła
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:35

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: mario83 »

a ja w koncu kupilem mieszkanie, zszedlem z tonu i kupilem 35m2 w 10letnim bloku w dobrym miejscu. Poczekalem poczekalem, ponegocjonowalem i wyciagnalem 7050zl/m2 za urzadzone mieszkanie w ktorym nie musze robic nic.

Oczywiscie caly koszt zakupu to zyski z forexu :lol: :lol:


Jak patrze na biednych developerow ktorzy dalej chca 8500/m2 w wawie to smiac mi sie chce. Jakies 2tyg dla sprawdzenia negocjowalem mieszkanie 55m2 na mokotowie i wszystko na co byli zejsc to 8350m2 w surowym stanie. Good luck :lol:




PS: Zeby nie bylo ze sie chwale czy zale, poprostu mowie cene transakcyjna i mozliwosci negocjacji, jesli ktos tak jak ja szuka mieszkania. Nie raz w tym watku sie zalilem, modlilem o spadki itd. W koncu zmusila mnie koniecznosc i prosta kalkulacja dlatego zakupilem.
kupuj POLSKIE produkty

Chrisdot
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:41

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: Chrisdot »

Z czystej ciekawości - jaka była cena transakcyjna mieszkania które zakupiłeś?
Oczywiście gratulacje zakupu mieszkania :).

mario83
Gaduła
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:35

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: mario83 »

w sumie wyszlo 250K w tym prowizja dla posrednika, jakies tam oplaty za wydzielenie ksegi itd itd itd

dodatowo notariusz, 2% podatku :wpale: jakies podatki od nieruchomosci i cos tam jeszcze... wiec ostateczna cena po oplaceniu wszystkiego wraz z mieszkaniem to niecale 258K na ochocie
kupuj POLSKIE produkty

Chrisdot
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:41

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: Chrisdot »

Sorry, było późno - chciałem zapytać o cenę ofertową żeby mieć pogląd na różnicę pomiędzy cenami ofertowymi, a transakcyjnymi.
Z tego co słyszę od znajomych, którzy kupowali mieszkania niedawno, to te różnice sięgają około 5-10%.

mario83
Gaduła
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:35

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: mario83 »

Poczatkowo 290K, pozniej oferta byla na 275K... po 5minutowych negocjacjach i zlozonej konkretnej ofercie zakonzcylismy na 250K wlaczajac prowizje posrednika i inne oplaty ktore wisialy na mieszkaniu. nast dnia mialem potwierdzenie zatwierdzenia oferty i zaczelismy prace z prawnikami & notariuszami
kupuj POLSKIE produkty

Janus
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2007, 13:26

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: Janus »

Jestem w podobnej sytuacji - też szukam mieszkania w Warszawie bo obecnie wynajmuję. Jeżeli mogę to jeszcze kilka pytań: jak długo szukałeś od chwili rozpoczęcia poszukiwań ?, jaki był najskuteczniejszy środek przy szukaniu (agencje, znajomi, portale) ?, i czy sprawdzałeś też ceny w innych dzielnicach, jak bardzo ceny różniły między sobą ?

Sorry, że brzmi to jak ankieta doradcy nieruchomości ale chciałbym po prostu skorzystać z twojego doświadczenia, żeby uniknąć błędów :D . W końcu to ważna życiowa decyzja.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Ceny mieszkań

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Ostatnio zauważyłem, że coraz częściej jest lansowany slogan: "posiadanie domu nie ma sensu"
Ok a co z: "Wasze ulice nasze kamienice..." :?:

Kiedyś były czasy gdzie gojom ciężko było wynająć przyzwoite lokum a o własnym nawet nie mogli marzyć.

Jako jeden z powodów przeciwko posiadaniu podaje się też kwestię podatków(które ponoć mają poważnie wzrosnąć) oraz remontów. Ok tylko, że najemca i tak będzie miał je w czynszu, dlatego też wole mieć własny kawałek ziemi - przynajmniej coś dla wnuków zostawię.

Wszystko zależy od tego jak kupujesz, jeżeli kupujesz od dewelopera czy innego naciągacza i na dodatek w kredo na kilkadziesiąt lat to faktycznie posiadanie tego typu zobowiązań nie ma sensu.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ