MB Trading

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera ?

Zdecydowanie polecam
41
43%
Poza paroma minusami są ok
15
16%
Przeciętny
32
34%
Mają wiele wad
2
2%
Stanowczo odradzam
5
5%
 
Liczba głosów: 95

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Pytanie do BigZbig111 czy istnieje na MB tzw. Slippage chodzi mi o to aby najszybciej weszło zlecenie nawet kosztem ceny?,a jeżak to jak to zrobić.Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Fireblade
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 31 maja 2006, 20:00

Nieprzeczytany post autor: Fireblade »

dziwna sprawa, ustawilem stop market 2p od kursu gdzie otworzylem pozycje. pozycja zostala zamknieta, patrze do orderbooka a zlecenie zostalo zamkniete 1,1p od ceny otwarcia. spotkaliscie sie z czyms takim?

BigZbig111
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 05 maja 2007, 12:12

Nieprzeczytany post autor: BigZbig111 »

zz pisze:Pytanie do BigZbig111 czy istnieje na MB tzw. Slippage chodzi mi o to aby najszybciej weszło zlecenie nawet kosztem ceny?,a jeżak to jak to zrobić.Pozdrawiam.
Co to jest według Ciebie "Slippage" i jaki ma on związek z szybkością:
a) umieszczenia zlecenia w systemie (funkcja Submit) albo
b) wykonania zlecenia (Execution)?

Co znaczy zwrot "weszło zlecenie"?

Ja nie widzę bezpośredniego związku pomiędzy poślizgiem cenowym (z ang. 'slippage' ) dla zleceń typu "Market" (w MT4 to się nazywa "Egzekucja natychmiastowa"), a szybkością obsługi zleceń.

Proszę o precyzyjne pytanie - o co właściwie chodzi?

Dodano po 26 minutach:
Fireblade pisze:dziwna sprawa, ustawilem stop market 2p od kursu gdzie otworzylem pozycje. pozycja zostala zamknieta, patrze do orderbooka a zlecenie zostalo zamkniete 1,1p od ceny otwarcia. spotkaliscie sie z czyms takim?
Sam napisałeś, że postawiłeś Stop Market.

Z chwilą, gdy Bid albo Ask (nie piszesz, czy to był Buy czy Sell) osiągnął poziom StopPrice, który ustawiłeś, takie zlecenie zostało ustawione w systemie jako zwykłe zlecenie typu Market;
router MBTX "sparował" je z najlepszym, możliwym w danej chwili zleceniem przeciwstawnym; w Twoim przypadku było to kawałek pipsa dalej, niż oczekiwałeś - doświadczyłeś poślizgu 0,9 pipsa.
Wszystko zadziałało więc prawidłowo, tak jak powinno.
Zlecenie Market nie gwarantuje ceny realizacji - router przydzieli najlepszą możliwą w danej chwili; dlatego ze zleceniami klasy Market trzeba uważać "during Fast Market Condition" t.j. w trakcie szybkich zmian cen na rynku;
w realu operator MBT przysyła alarmowe ostrzeżenia o takich sytuacjach kilka minut przed newsami;
co ciekawe, w przypadku MBT poślizg może wystąpić w obydwu kierunkach; możesz dostać gorszą cenę niż oczekiwałeś, ale możesz dostać też lepszą; zawsze dostajesz najlepszą, jaką router znajdzie dla Twojego zlecenia w chwili, gdy je "obsługuje"; MBT w swoich reklamach chwali się, ile klienci "dodatkowo" zarobili dzięki tej funkcji routera MBTX; u "zwykłego" brokera, czyli MarketMakera (inaczej Bucket Shop) poślizgi są zawsze tylko na niekorzyść klienta, bo te korzystne po prostu broker zabiera dla siebie, grając przeciwko wszystkim swoim klientom;
w ustawieniach Navigator'a (Preferences>Order Entry>MBTX Price vs. Speed slider) masz możliwość ustawienia parametru dla routera - bliżej Price oznacza, że bardziej zależy Ci na cenie, a bliżej Speed oznacza, że bardziej zależy Ci na szybkości wykonania zlecenia, nawet kosztem ceny;

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Drogi BigZbig111 chodziło mi tylko o to czy można jakimś sposobem przyśpieszyć zlecenie nawet kosztem ceny gdy rynek jest bardzo zmienny chyba że to w MB nie ma znaczenia? .Pytam dlatego ktoś się skarżył na pośizgi MB,wiem że IB z ECN jest taka funkcja czy bardzo nielubianym XTB.Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

BigZbig111
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 05 maja 2007, 12:12

Nieprzeczytany post autor: BigZbig111 »

zz pisze:....czy można jakimś sposobem przyśpieszyć zlecenie nawet kosztem ceny....
Nie mogę odpowiadać na pytanie, którego nie rozumiem.
Co to znaczy: "przyśpieszyć zlecenie"?
Jaka czynność ma być wykonana szybciej i przez kogo?
Pozdrawiam
zj

jaguarII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 438
Rejestracja: 25 mar 2007, 19:11

Nieprzeczytany post autor: jaguarII »

Witam Panowie...
Jaką drogą wypłacacie pieniądze ...mailową z ich strony po zalogowaniu czy przez FAX ?
Chcę wypłacić mailową ale nie mogę bo coś mają z serwerem,czy to oznacza ze pozostaje fax...?
z góry dzięki... :?

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

BigZbig111 czyli jeżeli Cebie dobrze rozumiem jeżeli cena ucieknie w ułamkach sekund o np. 2-5 pip to nie ma znaczenia ponieważ na 100% zlecenie wejdzie?.Wiem że z tym są kłopoty nawet IB ECN i taka funkcja jest bardzo użyteczna.Jeżeli w MB nie ma takiej potrzeby to tylko lepiej świadczy o brokerze.Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

BigZbig111
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 05 maja 2007, 12:12

Nieprzeczytany post autor: BigZbig111 »

zz pisze:Prośba do BigZbig111 gdzie jest historia rachunku,pytam dlatego ponieważ znikneły mi wszystkie zlecenia jestem tym bardzo zdziwiony.Pozdrawiam.
ZZ, czy będziesz pytał(a) o każdy bzdet?
Nie łatwiej przeczytać dokumentację, obejrzeć filmy instruktażowe - wszystko jest na ich
http://www.mbtrading.com/fx/tutorialport.asp
Po co Amerykę po raz kolejny odkrywać?
Historia jest na stronie www dla rachunków real; dla rachunków demo historii nie ma.
I czym tu się dziwić, skoro tak jest "by design", czyli zgodnie z zamierzeniami autorów i projektantów.
MBTNavigator nie jest kopią MT4 czy innego terminala, i pewnie nigdy nie będzie. Ciągłe porównywanie i szukanie na siłę czegoś, czego nie ma, tudzież odkrywanie z okrzykiem EUREKA oczywistych funkcji mija się z celem.
Nie ma co porównywać na siłę jabłek do pomarańczy.
Pozdrawiam, życzę miłej lektury dokumentacji Navigatora.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Pytanie sie może niektórym wydać prostackie, ale jaki numer SWIFT posiada ten broker?
Próbowałem zrobić wpłatę ale jak sie okazuje numer który podają na stronie to:
WFBIUS6S .
Wg mojego banku nie ma takiego kodu a informacje które zwraca SWIFT
http://www.swift.com/biconline/index.cfm podają 25 wyników (25 różnych banków)!
Jak widać bank ich powinien zawierać jeszcze 3 znaki i wyglądać tak: WFBIUS6Sxxx gdzie xxx to następne literki/cyferki.
Ktoś zna ich pełny numer SWIFT?
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

jaguarII
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 438
Rejestracja: 25 mar 2007, 19:11

Nieprzeczytany post autor: jaguarII »

jak wysyłałem od swojego banku nie miałem żadnych problemów a ten swift WFBIUS6S jest prawidłowy...skoro dokonałem przelewu,problem chyba leży w danej usłudze twojego baku... :)

ODPOWIEDZ