Gdzie nauczyć się pokera?

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Wirus pisze:Nie ma jakiegoś "demo"? Nie wiem zupełnie, jak wygląda taka gra, bo nigdy nie grałem, ale jakbym miał grać w brydża z kimś, kto nad każdym wyjściem zastanawia się kilka'naście minut, to by mnie szlag trafił
Widać, że nigdy nie grałeś.;) Czas jest zawsze limitowany, na normalnych stołach masz chyba 10s na decyzję, na szybkich chyba tylko 5s, generalnie gra się szybko, problemem jest raczej brak czasu na myślenie, a nie jego nadmiar.;)

Jest oczywiście coś takiego jak "play money" odpowiednik "forex demo", ale tam możesz się nauczyć tylko obsługi platformy, bo na "play money" nikt nie umie grać.;)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

jasonbourne ma ogółnie racje, albo trzeba poczytać jak liczyć szanse itd. (wtedy gry na niskich stawkach są ok), i grać tylko i wyłącznie z ludzmi, albo chcesz miec rozrywkę to byle jaki programik możesz sobie zainstalować i grać sam ze sobą nawet jest taki na portable apps.

Co do czasu, to masz w końcu tylko 3 decyzje ;)

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Na początek taka gierka
http://www.giercownia.pl/gra/10946/governor_of_poker/
potem gra na małych stawkach real i jak idzie dobrze to stopniowo w górę.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

robs pisze:Zdecyduj się czy chcesz grać żeby zarobić, czy dla rozrywki?
Nie ma się co decydować; jak napisałem na początku - nuży mnie konsola czy oczekiwanie na dobry układ, więc jako rozrywka ;-) Mogę do tego dokładać.

Szwajcar: fajna ta gierka, super kapelusze ;-)

Dziękuję za wypowiedzi ;-)

maciuch
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2010, 00:22

Nieprzeczytany post autor: maciuch »

Kiedyś sporo czasu spędzałem przy stolikach więc postaram się odrobinę pomóc
jasonbourne pisze: http://pl.pokernews.com/newsy/2011/04/b ... m-3749.htm

Small Stakes Hold 'em: Winning Big with Expert Play by Ed Miller, David Sklansky, and Mason Malmuth

(...)

Później warto zajrzeć do "Theory of poker", "Super system", "Hold'em Poker for Advanced Players", ale to już wyższy poziom, jak chcesz szaleć na stołach No Limit i grać o większe pieniądze.;)
Zdecydowanie nie trać czasu na czytanie tych pozycji :) Starocie, poker (szczególnie online) mocno ewoluował od czasu ich napisania.

Na początku musisz wybrać jaka odmiana pokera Cię interesuje. Na tej podstawie wybierzesz źródła, z których będziesz czerpał wiedzę.

Jeśli siadasz do pokera raczej na krótko, interesuje Cię intensywna rozgrywka, dużo adrenaliny to polecam stoliki cashowe - czyli grasz na gotówkę, w każdej chwili możesz zabrać co Twoje ze stołu, po przegranej zawsze możesz się dokupić.

Jeśli masz dużo czasu to mogą Cię zainteresować turnieje. Raz płacisz wpisowe i grasz do wyeliminowania wszystkich przeciwników albo do odpadnięcia. Kwota do wygrania może wielokrotnie przewyższać wpisowe, ale licz się z tym, że duże turnieje mogą trwać nawet kilkanaście godzin (największe są podzielone na kilka dni).

Opcją pośrednią są stoły rozgrywane w formule sit&go. To takie mini turnieje, rozpoczynające się gdy zapisze się wcześniej ustalona liczba osób (może to być 9 a może być i 180 osób).

Z licznych odmian pokera polecam dwie:
- No-limit Holdem (nawet nie patrz na wersję Limit)
- Pot-limit Omaha

Na początku nie tykaj pokera w wersji heads up (czyli jeden na jednego), jest to najtrudniejsza opcja. Spróbuj swoich sił na stolikach 9-osobowych lub 6-osobowych.

Co do lektur - jeśli chcesz poczytać jak wygląda nowoczesny, agresywny poker poczytaj na przykład:
"The Poker Blueprint by Tri Nguyen and Aaron Davis" (Hold'em)
"Small Stakes No-limit Hold'em by E.Miller, S.Mehta, M.Flynn" (Hold'em)
"Easy Game by Baluga Whale" (hold'em)
"Let There Be Range by Nguyen and South" (hold'em, high stakes!)
"The Pot-Limit Omaha Book - Transitioning from NLHE to PLO by Tri Nguyen" (Omaha)

Jeśli j. angielski nie jest problemem to polecam też serwis deucescracked.com - sporo bardzo dobrych filmików, robionych przez profesjonalnych graczy, cena abonamentu nie zabija :)

Jeśli chcesz do pokera podejść w miarę poważnie to na początku przygotuj się, że proporcje gra/nauka powinny wynosić 1:3, stopniowo dochodząc do 1:1 i tak już musi pozostać. Gra w pokera to długie godziny analizy rozdań, nieustannego uczenia się, rozpracowywania przeciwników itp. itd.

I jedna dość istotna uwaga - bez setek tysięcy rozegranych rozdań i setek godzin spędzonych na nauce nie licz na sukcesy. Poziom pokera bardzo się podniósł w przeciągu ostatnich 3-4 lat. Teraz zarobienie 1-2k$ miesięcznie wymaga naprawdę bardzo ciężkiej pracy, są na to łatwiejsze sposoby (i legalne).

To tak w ogromnym skrócie. Jeśli będziesz miał jakieś pytania to z chęcią pomogę.

Jeśli jednak interesuje Cię tylko dobra zabawa, emocje i adrenalina bez wysilania głowy, wpłać na jakiś pokerroom 50$, graj na najniższych stawkach 1c/2c albo w turnieje z wpisowym 5c i baw się dobrze!

pozdrawiam
maciuch

robs
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 22 sty 2010, 03:05

Nieprzeczytany post autor: robs »

profession pisze: Teraz jest uzależniony i stoczył się ostro.
Jak ktoś żyje z fx to już jest stoczony :)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

maciuch pisze:(nawet nie patrz na wersję Limit)
Co złego w wersji Limit?

Ale masz rację, warto się zastanowić czy uczyć się pod kątem turniejów (jeżeli tak, jakich) czy może tylko nl, wtedy te moje książki można pominąć. Warto wziąć pod uwagę heads -up na niskich stawkach, zawsze szansa na jakiegoś leszcza.;)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

maciuch
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2010, 00:22

Nieprzeczytany post autor: maciuch »

jasonbourne pisze:
maciuch pisze:(nawet nie patrz na wersję Limit)
Co złego w wersji Limit? )
W samym "limicie" jako odmianie pokera nie ma nic złego. Jednak trudniej będzie osiągnąć satysfakcjonujące wyniki - dużo mniejszy jest wybór stolików, co oznacza dużo mniejszą ilość słabych graczy. A przy rosnącym poziomie graczy, ilość tzw. fishy decyduje o naszych wynikach.

Z tego co wiem w odmianie limit jest dość mocna specjalizacja, więc rośnie prawdopodobieństwo trafiania na zaawansowanych graczy.

Poza tym jest tu dużo mniejsza dawka emocji przez ograniczenie stawki podbicia (co jednak w przypadku początkującego może być zaletą).
jasonbourne pisze: Warto wziąć pod uwagę heads -up na niskich stawkach, zawsze szansa na jakiegoś leszcza.;)
Ja początkującemu zdecydowanie odradzam heads-up - albo trafisz na równie zielonego gracza i będzie to zwykła loteria, mająca niewiele wspólnego z pokerem, albo trafisz na wyjadacza, który Cię zniszczy. Heads-up moim zdaniem jest zdecydowanie najtrudniejszy - najmniejsze znaczenie mają karty a największe psychologia, czytanie przeciwnika, agresja, timing itp.

pozdrawiam
maciuch

natraj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2008, 14:49

Nieprzeczytany post autor: natraj »

Gram w pokera od 3 lat i nigdy nie dolozylem do tego ze swojej kasy ani zlotowki. Otrzymalem kapital startowy i jakos to sie tam kula.

Forexem zainteresowalem sie jakies 5 lat temu i wyzerowalem 5 wlasnych wkladow. Za kazdym razem wplacalem kase na nowy eksperyment strategiczny (gralem na dane makro, wskazniki, PA i inne takie cuda) 8)

Na moje szczescie trafilem potem na pokera i nie zaluje do dzisiaj. Poker i Forex mają jedna najwazniejsza ceche wspolna - ZARZADZANIE KAPITALEM. W pokerze nazywamy to BANKROLL MANAGMENT. Poker nie jest hazardem jesli sie trzymasz okreslonych zasad dotyczacych zarzadzania kapitalem. Jesli mnie nie stac na gre np: na limicie NL50 to tam nie gram. Na forexie tez nikt przy zdrowych zmyslach nie wejdzie w pozycje za 50% kapitału no chyba ze jest...........hazardzistą :twisted:
Poker nauczyl mnie tez cierpliwosci w dazeniu do celu i dzieki wygranym pozwolil powrocic do forexu. Teraz gram na swieczkach D1 i nie mam problemow z trzymaniem pozycji przez miesiac :)

Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojej strony, klikniecia w baner i zapoznania sie z mozliwosciami jakie oferuje szkola pokera. Na pewno sie nie zawiedziecie a i ja zarobie na Was za polecenie, jesli tylko przekonacie sie do gry


http://www.pokerstrategia.ubf.pl/news.php

Pozdrawiam

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Odnosząc się do kolegi powyżej: nie wydaje mi się, żeby poker był bardziej zgubnym hobby niż forex :). Jeżeli miałbym analizować psychikę, w tym swoją własną, grając w pokera jest łatwiej: wiesz jakie są prawdopodobieństwa (tzn. jeżeli umiesz grać) , nie masz pokusy udowodnienia samemu sobie, że się nie mylisz.
Znam trochę osób, które się utrzymują z pokera online, ale to moim zdaniem słaba praca. Jest to zajebiście nudne i żmudne, sprowadza się do mechanicznego klikania na podstawie określonego systemu. Poza brakiem intelektualnej wartości dodanej, możliwości są dość ograniczone - wychodzi to na stołach do określonych stawek, znajomi zarabiają 3-6 netto miesięcznie, więcej nie mogą bo z jakichś tajemniczych powodów przestają zarabiać na wyższych stołach.
Ja jakoś nigdy tego poważnie nie ogarniałem, Jasonbourne, może ty wiesz - jakie są zabezpieczenia np. przed tym, że się ustawią 3-4 osoby na jednym stole i czyszczą wszystkich, którzy wejdą z zewnątrz?

Dodano po 1 minutach:

Poker na żywo to jedyna słuszna wersja, tyle że trzeba prywatnie zebrać ekipę, która chce grać.

Zablokowany