Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
RAY of Sunshine
Gaduła
Gaduła
Posty: 350
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:33

Nieprzeczytany post autor: RAY of Sunshine »

raposo pisze:Usuń go z zakładek i dodaj na nowo
Właśnie o to chodzi, że jest usunięty i gdy daję na open to jforex nawet go nie ładuje także o żadnym kodzie licencyjnym itp. nie ma mowy bo najzwyczajniej w świecie nie mogę tego sprawdzić. Powtarzam: nie mogę załadować Luktoma nawet do listy strategii nie mówiąc o jego uruchomieniu. Wszystkie podane przez Ciebie czynności robiłem już wcześniej po kilka razy. Wiem tylko tyle, że do momentu aktualizacji wszystko hulało. No nic, sprawdzę później i dam znać. Dzięki za odpowiedzi.

Pzdr.
"Rynek ma tylko jedną stronę i nie jest to bynajmniej strona byka czy niedźwiedzia, jest to tylko właściwa strona"

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

RAY of Sunshine pisze:Właśnie o to chodzi, że jest usunięty i gdy daję na open to jforex nawet go nie ładuje także o żadnym kodzie licencyjnym itp. nie ma mowy bo najzwyczajniej w świecie nie mogę tego sprawdzić. Powtarzam: nie mogę załadować Luktoma nawet do listy strategii nie mówiąc o jego uruchomieniu.
Naprawę nie wiem o co może chodzić. Jeśli rozszerzenie pliku jest .jfx to powinno być ok. Przy okazji, by uruchomić LMT na kilku symbolach, nawet nie trzeba zmieniać jego nazwy i kopiować drugi raz strategii. Wystarczy drugi raz otworzyć ją w JForex (ten sam plik) i od razu widać je jako dwa osobne narzędzia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
RAY of Sunshine
Gaduła
Gaduła
Posty: 350
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:33

Nieprzeczytany post autor: RAY of Sunshine »

raposo pisze:Przy okazji, by uruchomić LMT na kilku symbolach, nawet nie trzeba zmieniać jego nazwy i kopiować drugi raz strategii. Wystarczy drugi raz otworzyć ją w JForex (ten sam plik) i od razu widać je jako dwa osobne narzędzia.
Jasne, tak było u mnie przed aktualizacją :wink: Na rysunku: daję open i od najnowszej aktualizacji nie ładuje strategii.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Rynek ma tylko jedną stronę i nie jest to bynajmniej strona byka czy niedźwiedzia, jest to tylko właściwa strona"

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Mówię o Dukascopy Europe.
raposo pisze:Dzień wcześniej EUR/CHF działało, obecnie też działa.
U mnie nie działało i nie działa. Wiemy, że u Ciebie działa, ale może zaznaczaj to za każdym razem, że "u Ciebie", bo inaczej można zrozumieć, że wszędzie działa, a jeśli komuś nie działa, to masz go za durnia lub kłamcę.
Proponuję wyczyścić pliki cache Javy
Czyszczone kilka razy.
Obecnie wykres tej pary ładuje się normalnie np. na M30, H1, D1...
Na razie u mnie się nie wszystko ładuje. Mam od S10 do M5 i od H4 wzwyż.
Dodane: Załadowało się H1 i M15, więc chyba jest OK ;-)
Jeśli są jeszcze jakieś problemy po wyczyszczeniu cache to proszę mi dać znać na PW.
OK, poczekam jeszcze i jak się nie poprawi, będę pisał.
Czy polecam go jako pierwszego brokera? Tylko jeśli posiada się odpowiednią wiedzę. Wiedzę na temat schematu działania rynku, modelu ECN i sposobów realizacji zleceń. Inaczej potem, jak z resztą widać, są różne "problemy", "zdziwienia" i inne rzeczy wynikające po prostu z braku wiedzy i doświadczenia... ;)
Raposo, nie przeginaj, nie jestem trzynastolatkiem. Staram się być miły i nie sprawiać kłopotów, bo forex w Dukascopy traktuję jako rozrywkę emeryta, ale moja wytrzymałość ma swoje granice. Jestem pewien, że nie chcesz wiedzieć, co się dzieje po ich przekroczeniu. To samo kieruję do Cyba.

PAX?

Mam jeszcze pytanie: czy po kliknięciu w któreś z okienek Order Entry zlecenie może się realizować po najbliższej, dostępnej cenie, czy - przy zerowym poślizgu - powinno się zrealizować albo po cenie kliknięcia, albo wcale?

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1372
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Nieprzeczytany post autor: Midas »

RAPOSO, właściwie to mi nie chodzi o samo przestawienie wykresów (bo to jest dosłownie kilka sekund, chociaż i tak denerwuje) tylko o to, że za każdym razem kasuje mi dodane S/R'y , TL, itp. Akurat to jest strasznie uciążliwe jak na 9 wykresów musisz nanieść xx s/rów, tlów a już nie wspomnę o tym, że często zapominam gdzie był jakiś ważny s/r i wiąże się to z kolejnym szukaniem w historii wykresu...

Pozdrawiam i liczę, że Dukas coś z tym zrobi

ps. Jeśli wcześniej nie pisałem to korzystam z demo i dopiero mam zamiar zakładać real :)

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Midas

Nie widzę Twojej poprzedniej wypowiedzi, więc może napiszę nie na temat ;-) ale jeśli chcesz zachować wszystko, co naniosłeś na wykres, to w lewym dolnym rogu masz okienko z wykazem wykresów, klikasz prawym, wybierasz "save template", zapisujesz pod jakąś nazwą i potem możesz otworzyć z całą zawartością.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Wirus pisze: Raposo, nie przeginaj, nie jestem trzynastolatkiem. Staram się być miły i nie sprawiać kłopotów, bo forex w Dukascopy traktuję jako rozrywkę emeryta, ale moja wytrzymałość ma swoje granice. Jestem pewien, że nie chcesz wiedzieć, co się dzieje po ich przekroczeniu. To samo kieruję do Cyba.
Ty mi grozisz czy jak ? Bo nie wiem. I na jakiej podstawie ? Dlatego że ktoś stara się poprawić Twoje błędy ?

Przecież nie moją winą jest że :

1) Wydaje Ci się że istnieje gwarancja SL mimo że nic takiego nie istnieje. Ten zapis z XTB to taki chwyt marketingowy. Rynek nie jest ciągły - wystarczy zerknąć na ticki.
Dla większego zobrazowania przedstawię na przykładzie:
Idziesz na rynek kupić chleb. Wczoraj był po 2 pln więc dziś też po tyle chcesz kupić. Ale jak na złość wszyscy mają dziś po 2.20.
Czyli - nie kupisz po 2 pln bo nie ma drugiej strony transakcji. Na dodatek nie oznacza to że po drodze chleb był po 2.01 2.02 2.03 2.04 itd aż do 2.20.

Rozumiemy się ? Rynek nie jest ciągły mimo że w Twoim filtrowanym feedzie u XTB tak to wygląda.

2) Model ECN.
W modelu ECN nie broker jest drugą stroną transakcji. Jest nią inny uczestnik rynku. Więc nie można być naiwnym i uważać że ZAWSZE będzie druga strona. Skoro jej nie ma - zlecenie ( czy to TP czy SL czy limit ) realizowane jest po pierwszej możliwej. Raz to będzie różnica o 0.1 pips , raz o 100. Proste i klarowne. Wiadomo to od zawsze.
Ale Ty wolisz zrobić z tego powodu awanturę.

3) Uważasz że Dukascopy powinno mieć instrukcję po Polsku. Tylko niby dlaczego skoro :

- nie są firmą polską
- nie posiadają w polsce żadnego biura / oddziału

To nie oni prosili Ciebie abyś do nich dołączył. To ty chciałeś dołączyć do nich. Więc o co kaman ?

4) Dziwisz się że JForex działa inaczej niż mt4. Hmmmm no to jest chyba logiczne skoro..... nie jest to mt4? A skoro to inny soft to zanim się coś użyje wypada się zapoznać z jego działaniem i funkcjami. MT4 nie jest wyznacznikiem standardów. To że TS działa tak a nie inaczej w MT4 nie oznacza że na całym świecie musi działać identycznie.
No ale po to Dukas zrobił Jforex WIKI. Przeczytałeś ?
Zapewne NIE. No to pretensje wiesz gdzie możesz kierować.

Takich kwiatków w Twoich postach jest więcej.

Można uczyć się na błędach innych osób, lub na swoich. Ty uparcie wolisz na swoich więc droga wolna....
Zapewniam Cię że moja wiedza oraz staż na rynku Fx jest o wiele większa niż Twoja...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Midas pisze:RAPOSO, właściwie to mi nie chodzi o samo przestawienie wykresów (bo to jest dosłownie kilka sekund, chociaż i tak denerwuje) tylko o to, że za każdym razem kasuje mi dodane S/R'y , TL, itp. Akurat to jest strasznie uciążliwe jak na 9 wykresów musisz nanieść xx s/rów, tlów a już nie wspomnę o tym, że często zapominam gdzie był jakiś ważny s/r i wiąże się to z kolejnym szukaniem w historii wykresu...

Pozdrawiam i liczę, że Dukas coś z tym zrobi
Tak, wiem o co chodzi. Już zgłosiłem im ten problem, przesłałem screeny i zapewne już siedzą nad rozwiązaniem ;). Poczekajmy na kolejną aktualizację.
RAY of Sunshine pisze:Jasne, tak było u mnie przed aktualizacją Na rysunku: daję open i od najnowszej aktualizacji nie ładuje strategii.
Naprawdę nie mam pojęcia co może być nie tak. Zobacz może czy jakieś inne strategie/niestandardowe wskaźniki da się załadować?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Wirus pisze:Staram się być miły i nie sprawiać kłopotów,
Wirus ideału nigdzie nie znajdziesz ,taki rynek.Wiem o co Tobie chodzi lecz to co chcesz jest niemożliwe..
MM to masakra totalna nawet jak ma jakieś niby gwarancję...
ECN daje poślizgi...,lecz przynajmniej się nie mordujesz z 25 rekwotami pod rząd...lub innymi utrudnieniami...
Jeżeli już uporasz się z problemami technicznymi w Duka ,moja rada nie zmieniaj w zleceniach ustawienia włącz maksymalne odchylenie od ceny,standartowo jest ustawione na 5 pipsów i tak zostaw...,jak zmieniłem tylko trochę do 3 pip to była masakra ,bywało że w 50% zlecenia przeszło przez moją cenę i nie zrealizowało zlecenia...,mimo że na tickach była cena...,jak zostawiałem tą ich standartowe 5 pip to było dobrze ///piszę o zleceniach oczekujących..//.
Może raposo spyta i wytłumaczy dlaczego tak jest.

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
ka7
Gaduła
Gaduła
Posty: 160
Rejestracja: 20 cze 2010, 23:51

Nieprzeczytany post autor: ka7 »

8)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2012, 07:29 przez ka7, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba określić cele I zrobić to mądrze,To do czego dążę to sława i pieniądze,Chce mieć tak jak książę:Posiadłość i pałac,Własną podobiznę w skałach,Tak jak prezydenci w Stanach ,Spędzać życie na muzyce i niekończących balach,

ODPOWIEDZ