Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
rexeternus
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2010, 14:43

Nieprzeczytany post autor: rexeternus »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem tekst spod poniższego linka ale amerykańskie spółki (w tym LLC) nie będą już tak bezproblemowe jak dotąd

http://www.crwwgroup.net/pl/fbar.html

franke
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2011, 23:26

Nieprzeczytany post autor: franke »

Panowie jakies nowosci w zwiazku ze spolkami w Dalawere?

JacekSh
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2011, 00:49

Nieprzeczytany post autor: JacekSh »

Moje walki są już na ukończeniu i w przyszłym tygodniu mam nadzieję zakończyć sprawę. To, że trwało to tak długo wynikało raczej z moich perwersyjnych żądań i próśb.
Przyszło mi w miedzyczasie do głowy jedno pytanie i może pomożecie, zanim stracę kolejną noc na szukaniu rozwiązania.
Dochód z LLC podatkujemy w Polsce, to raczej nie ulega wątpliwości. Powstaje jednak zagadka - jak go wyliczyć? Przychód to sprawa prosta, ale koszty?
Jesłi kupię sobie batonik kartą kredytową spółki to kto będzie uznawał czy jest on kosztem uzyskania przychodu czy nie?
Polski US na pewno nie, bo spółka nie jest polska, amerykański też chyba nie - bo w DE płaci się 250 USD pogłownego i na tym koniec.
Wychodzi na to, że w naszym przypadku prawie wcale nie trzeba prowadzić księgowości.

axb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 08 mar 2009, 23:06

Nieprzeczytany post autor: axb »


zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Najlepsza jest końcówka
cytuję.../// Tylko kto zoptymalizuje Kowalskiego? ///.... :P

Pozdro.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

stophouse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2010, 17:20

Nieprzeczytany post autor: stophouse »

Rozmowa o rajach podatkowych z mecenasem Robertem Mikulskim

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/po ... opada-2011

Część szósta:
Robert Mikulski
Barbara Nowina - Jankowska
Wojciech Cejrowski

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Ktoś wie jak wygląda sprawa rozliczania się z podatku od zysków kapitałowych na Malcie i czy trudno tam uzyskać rezydenturę podatkową?

Awatar użytkownika
Aest
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2011, 15:57

Nieprzeczytany post autor: Aest »

@JacekSh: nie prowadzisz księgowości. Jeżeli w firmie występujesz tylko jako pełnomocnik - podatek odprowadzasz od tego co przelejesz na własne konto i z tego lepiej kupuj batoniki. Kwotę podatku wyliczasz w PIT rocznym. Większych sum z bankomatu nie wypłacaj.
1) Co do dokumentów z wcześniejszego posta - oryginały tego co wymieniłeś + power of authority + tłumaczenia
2) Tak.

@stophouse: lanie wody. 0 pożytecznych informacji.

@leszczu: spójrz na Luksemburg. tam rezydenturę można "kupić". na Malcie tego nie przeskoczysz - musisz 6 m-c tam żyć i zorganizować "ośrodek interesów życiowych".
zz pisze:System zaczyna się mocno uszczelniać
I dalej jest dziurawy jak sito.
Sprawdź ile jest krajów na świecie i z jakimi ma jakie umowy -> http://www.msz.gov.pl/apps/?portlet=bpt/searchD - wielu nie znajdziesz w ogóle. Ani pod względem podatkowym, ani ekstradycyjnym.
zz pisze:W przyszłości wszystkie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania za granicą będą miały pełną klauzulę wymiany informacji ze służbami skarbowymi tych państw.
Praktycznie nacisną guzik... :P
Znowu fantazja cię ponosi. Byle wymiana danych podatkowych z Republiką Niemiec (z którą umowy i współpraca jest wzorowa) trwa minimum trzy tygodnie. Dowolny wniosek o dowolną informację przechodzi przez kilkanaście biurek. Im dalej od Europy, tym trudniej.
To że jakiś kraj ma podpisaną umowę o wymianie informacji, nie oznacza że tak hop-siup na telefon z niej wyskakują. Na byle papier z urzędu też.

Co do ciekawych rozwiązań podatkowych - porozglądajcie się za Afryką 8)

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Aest pisze:@leszczu: spójrz na Luksemburg. tam rezydenturę można "kupić". na Malcie tego nie przeskoczysz - musisz 6 m-c tam żyć i zorganizować "ośrodek interesów życiowych".

Wystarczy tam mieszkać powyżej pół roku czy trzeba spełnić jakieś inne dodatkowe warunki?

JacekSh
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2011, 00:49

Nieprzeczytany post autor: JacekSh »

Aest pisze:@JacekSh: nie prowadzisz księgowości. Jeżeli w firmie występujesz tylko jako pełnomocnik - podatek odprowadzasz od tego co przelejesz na własne konto i z tego lepiej kupuj batoniki.
Też tak mi się wydawało, ale zernij na to:
Wnioskodawca osiąga przychody w związku z działalnością gospodarczą w Polsce jako osoba fizyczna. Od roku 2006 w Stanach Zjednoczonych również prowadzi działalność gospodarczą w ramach spółki osobowej typu LLC, w której podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy – osoby fizyczne. Działalność ta jest działalnością odrębną od działalności prowadzonej w Polsce i nie ma z nią związków gospodarczych. Nie występują też transakcje między tymi podmiotami.
Czyli nasza sytuacja.
Interpretacja:
Reasumując stwierdzić należy, iż dochód uzyskany z tytułu uczestnictwa w spółce na terytorium Stanów Zjednoczonych będzie doliczany do dochodów osiągniętych w Polsce.
W celu uniknięcia podwójnego opodatkowania dochodu uzyskanego ze źródła przychodów położonego za granicą, będzie miała zastosowanie tzw. metoda odliczenia (zaliczenia) proporcjonalnego (art. 20 ust. 1 umowy) - co oznacza, że podatek zapłacony za granicą będzie podlegać odliczeniu od podatku należnego w państwie będącym miejscem zamieszkania lub siedziby podatnika, ale tylko do wysokości podatku przypadającego na dochód uzyskany za granicą.
http://interpretacja-podatkowa.pl/inter ... czone.html

Moja mizerna znajomość prawa podpowiada mi, że dochód z LLC trzeba jednak opodatkować w Polsce. Inną sprawą jest oczywiście możliwość sprawdzenia księgowości przez polski US w USA. Cieżko bowiem sprawdzić coś, co nie istnieje a nie mam takiego obowiązku w Delaware.

ODPOWIEDZ