Ceny mieszkań

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
mohertrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: 12 lip 2008, 18:56

Nieprzeczytany post autor: mohertrader »

mario83 pisze:tak, w wola tower otrzymalem rabat 3000pln Laughing w większości przypadków jako odpowiedź słyszałem:

"mamy bardzo dobrą sprzedaż i nie widzimy konieczności obniżenia cen"
Zapewne prawda jest bardziej brutalna ale tego od nich nie usłyszysz:
- Sprzedając w pierwszej fazie kiedy cena dochodziła do 10 k , zapewniliśmy sobie zwrot kosztów inwestycji. A teraz nawet w zimę nie musimy ogrzewać pustostanów , bo robią to lokatorzy którzy już u nas mieszkają. Więc liczymy na gamoni z kasą którzy zainteresowani są wyjątkowo ekskluzywną lokalizacją , z widokiem na kompleks cmentarzy wielu wyznań. A jak już będziecie mieli dość widoku multikulturowego cmentarza możecie popatrzeć na na tory ( trasa szybkiego ruchu) po przeciwnej stronie budynku.
Jeżeli przyjąć że cena metra kwadratowego w tamtej lokalizacji kosztowała ich 4.5 k dodać do tego bardzo godziwą prowizje na poziomie 30 % . Wyjdzie 5850 Pln za metr i należy przyjąć do wiadomości że może być to cena zawyżona , ponieważ jest to teren po przemysłowy , kiedyś była tam między innymi baza MPO.

http://www.stat.gov.pl/gus/5840_4671_PLK_HTML.htm

O lokalizacji na Jana Kazimierza nie ma sensu nawet pisać , bo część inwestycji tam budowanych jest idealnie na ścieżce podejścia samolotów na Okęcie, czyli masz mieszkanie z widokiem na ryk silników. Więc tutaj pierwsze pytanie do dewelopera powinno brzmieć .
Czy instalujecie na własny koszt dźwiękoszczelne okna?

No i jeszcze coś z okresu przed górką cenową.
http://www.wykop.pl/ramka/741965/ceny-m ... ed-10-lat/

Pozdrawiam
_________________
Tnij straty głupcze II Euro albo socjalizm - wybór należy do ciebie II Kup tanio , sprzedaj drogo II

mario83
Gaduła
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:35

Nieprzeczytany post autor: mario83 »

O tych drakonskich marzach to nie jest zadna bajka tylko rzeczywistosc. Moj kolega jest inspektorem budowlanym dla jednego z deweloperow budujacych "apartamenty" w Warszawie. Ostatnia "prestizowa" inwestycja no bliskim Żoliborzu, kosztowala ich ok. 4400/m2 wliczajac dzialke, budowe, robotnikow etc. Sprzedają w zależności od piętra w cenie od 13-15K/m2

Mohertrader dzieki za linki, niestety to co piszesz to takze prawda. Zal mi tych ludzi (mlode malzenstwa w ok.30) ktorzy biora wspolny kredyt i mysla ze jakos bedzie.

O! Przypomniala mi sie jeszcze jedna scenka z targow mieszkaniowych wiosna. Nowa inwestycja, premiera na woli Neocity (chyba ta) specjalnie zaczynali sprzedaz na targach. Ceny od 7500m2 w gore (6pietro juz 8400!!!) w momencie kiedy zlozyli dokumenty na pozwolenie na budowe. Pani przede mna podpisala umowe kupna :!: Jezeli ludzie sa tak naiwni i tak chetnie kupuja kota w worku (nawet dziury nie bylo!) to jak sie dziwic deweloperom? Nie musza opuszczac cen bo frajerzy sie znajda.

pzdr i czekam na dalszy rozwoj wydarzen w moim mieszkaniwym serialu brazylijskim :)
kupuj POLSKIE produkty

Gringoss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 cze 2010, 13:38

Nieprzeczytany post autor: Gringoss »

http://biznes.onet.pl/wysyp-nowych-mies ... rasa-detal

jak grzyby po deszczu nowe oferty, tylko te rozpoczęte za górki cenowej

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

mario83
Gaduła
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:35

Nieprzeczytany post autor: mario83 »

W tym tygodniu odwiedze sokolowska, pani bardzo namawiala mnie na koncowo lipcowe obnizki... teraz beda poczatkowo sierpniowe obnizki :lol:

Dam znac w watku co sie udalo wynegocjonowac! Podjade jeszcze do wola tower i zobacze co fajnego na mokotowie i ochocie.

dzieki za linki - sa bardzo optymistyczne! :)
kupuj POLSKIE produkty

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

Tigr zdołowałeś mnie jeszcze bardziej tym artykułem;mam dwie nieruchomosci do sprzedania i już trochę sie z nimi bujam niestety-to zły okres dla sprzedajacych........

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

No sorry to nie ja tworzę rynek..
Poza tym jeden zdołowany a drugu uradowany.. Zależy po której stronie rynku jesteś. Zawsze możesz poszerzyć portfolio i poczekać aż trend się odwróci.. Nieruchomości to inwestycje długoterminowe, choć złudnie się twierdzi że mocno dochodowe. Równie dobrze można na lokaty wrzucić środki i powinno wyjść na to samo. Zależy jak się wstrzelisz..
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

skalpel_szczecin

Nieprzeczytany post autor: skalpel_szczecin »

tak jak pisałem wiele miesiecy temu - nie dajcie sie zwariowac - ceny będą spadac dalej - to nie uniknione

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

ODPOWIEDZ