AliorTrader - ECN.

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
6%
Poza paroma minusami są ok
13
41%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
5
16%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
El Coyote
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 18 mar 2011, 05:06

Nieprzeczytany post autor: El Coyote »

Dariusz Wiśniewski pisze:0,005% od obrotu daje 0,5 pipsa za otwarcie i 0,5 za zamknięcie pozycji - to jest 1 pips za transakcję.
To jest nieprawda. W przypadku EURUSD obrót liczy się w EUR, a pipsy w USD. Zatem 1.48 pipsa dla ścisłości.

Może prościej: otwierając 1 Lot long na edku kupuję 100.000 EUR, czyli robię obrót 148.000USD, tyle samo zamykając.

Dodano po 7 minutach:
MaRCHeW pisze:Spread na edwardzie waha się między 0 a 0.8 pipsa
Fajne by było narzędzie zapisujące wartość spreadu w czasie - wykres i średnia z paru dni, coś takiego jak mają w IBFX. Nie wydaje mi się żeby średnia była mniejsza od 0.6. No ale na oko to chłop w szpitalu umarł.

Nigdy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 02 cze 2010, 14:10

Nieprzeczytany post autor: Nigdy »

raposo pisze:
Nigdy pisze:50USD za 1 000 000 = 0,5USD przy 10 000? Świetna stawka! Porównując do ECN z których korzystam obecnie.
A z którymi porównujesz jeśli mogę spytać?
FXOpen. Opłata nie jest mniejsza, ale biorąc pod uwagę, że to krajowa inicjatywa która dopiero startuje, to jest to bardzo zadowalająca stawka.

Awatar użytkownika
BM Alior Bank
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 391
Rejestracja: 13 kwie 2011, 13:59

Nieprzeczytany post autor: BM Alior Bank »

El Coyote pisze:To jest nieprawda. W przypadku EURUSD obrót liczy się w EUR, a pipsy w USD. Zatem 1.48 pipsa dla ścisłości.

Może prościej: otwierając 1 Lot long na edku kupuję 100.000 EUR, czyli robię obrót 148.000USD, tyle samo zamykając.
Ok, zwracam honor. W przypadku tej pary walutowej rzeczywiście koszt otwarcia/zamknięcia pozycji wyniesie ok 1,48 pipsa. Jednak koszt prowizji wyrażony w pipsach dla każdej parywalutowej będzie zupełnie inny.

Pozdrawiam
Biuro Maklerskie Alior Banku
mail: kontakt.bm@alior.pl
tel: 19503

Awatar użytkownika
El Coyote
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 18 mar 2011, 05:06

Nieprzeczytany post autor: El Coyote »

Dariusz Wiśniewski pisze:Jednak koszt prowizji wyrażony w pipsach dla każdej parywalutowej będzie zupełnie inny.
Tak, w przypadku USDJPY będzie to poniżej pipsa, ale jednak edek niekwestionowanym królem jest.

Byłem zainteresowany Waszą ofertą, ale ta wysokość prowizji jest zaporowa dla skalperów i graczy intraday. Nie robię >100mio obrotów i nikt nie będze się ze mną bawił w negocjowanie indywidualnych stawek. Mam jednak nadzieję że czas i konkurencja zrobi swoje i obniżycie :wink:

glaca38
Gaduła
Gaduła
Posty: 91
Rejestracja: 26 lis 2010, 18:13

Nieprzeczytany post autor: glaca38 »

a czy ktos z Panow z Aliora moglby mi napisac w jakich granicach waha sie spred na parach z pln?bo na demo byl kosmos,czy w zwiazku z tym moglbym prosic o wyjasnienie jk to bedzie wygladalo w realu?

mrk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 02 lip 2007, 14:56

Nieprzeczytany post autor: mrk »

Nigdy pisze:
raposo pisze:
Nigdy pisze:50USD za 1 000 000 = 0,5USD przy 10 000? Świetna stawka! Porównując do ECN z których korzystam obecnie.
A z którymi porównujesz jeśli mogę spytać?
FXOpen. Opłata nie jest mniejsza, ale biorąc pod uwagę, że to krajowa inicjatywa która dopiero startuje, to jest to bardzo zadowalająca stawka.
To porównaj sobie z LCG :wink: Ciekaw jestem na ile Alior jest w stanie negocjować swoje stawki, czy przy naprawde dużym obrocie zaoferuje np. lepsze warunki niż specjalna oferta dbfx dla "high volume traders", lub wspomniany wcześniej LCG...? Osobiście czekam na odpowiedź bzwbk i noble :)
Tak, w przypadku USDJPY będzie to poniżej pipsa, ale jednak edek niekwestionowanym królem jest.
No na kablu też byłoby ciężko skalpować :D

Awatar użytkownika
BM Alior Bank
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 391
Rejestracja: 13 kwie 2011, 13:59

Nieprzeczytany post autor: BM Alior Bank »

glaca38 pisze:a czy ktos z Panow z Aliora moglby mi napisac w jakich granicach waha sie spred na parach z pln?bo na demo byl kosmos,czy w zwiazku z tym moglbym prosic o wyjasnienie jk to bedzie wygladalo w realu?
EUR/PLN w chwili obecnej 20 pips
USD/PLN w chwili obecnej 17 pips
GBP/PLN w chwili obecnej 217 pips

Niestety nie dysponuję danymi z godzin 9-17. Będę mógł więcej napisać w poniedziałek "na bieżąco" z rynku. Jeżeli tylko będzie taka potrzeba - mogę wrzucić dane w poniedziałek np. koło 9.00.

Pozdrawiam
Biuro Maklerskie Alior Banku
mail: kontakt.bm@alior.pl
tel: 19503

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
glaca38 pisze:a czy ktos z Panow z Aliora moglby mi napisac w jakich granicach waha sie spred na parach z pln?bo na demo byl kosmos,czy w zwiazku z tym moglbym prosic o wyjasnienie jk to bedzie wygladalo w realu?
Tak wyglądają spready na realu w tym momencie.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glaca38
Gaduła
Gaduła
Posty: 91
Rejestracja: 26 lis 2010, 18:13

Nieprzeczytany post autor: glaca38 »

no to roznica kolosalna :lol: ne demo eurpln i usdpln nie schodza obecnie nizej niz 70 pipsow

Szymon80
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:19

Nieprzeczytany post autor: Szymon80 »

Oglądaliście ten wywiad ?

http://tv.rp.pl/video/Ekonomia,Wideocza ... -wideoczat

prawie godzina.
Polecam księgarnie z ebookami i audiobookami cyfroczytelnia.pl

ODPOWIEDZ