Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
bengal11
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 09 kwie 2011, 21:28

Nieprzeczytany post autor: bengal11 »

mam lepsze zadanie niech kazdy napisze co by zrobił w najbilszym tygodniu na USD/EUR tz.jak by obstawił nie chodzi tu o stawke rylko o wyczucie rynku i kierunku i mozemy stawiac kazdy ma swoje techniki i tzw. systemy i mona zadac pytanie do kad wzrosnie lub spadnie od otwarcia dzis czy jak kto woli od 24 w nocy................................. :wink:

Dodano po 4 minutach:
alinoe pisze:
bengal11 pisze:wiec gdzie tu merytoryka wciaz pytam albo podchodzimy z zasadami i z głowa albo jedziemy i bawimy sie w hazard i dalej to juz chyba kazdy wie co bedzie
Bengal11, omawiany tu temat z hazardem ma tyle wspólnego co twoje wypowiedzi z poprawną polszczyzną. Poruszasz banały, o których każdy tu wie i zauważ, że

tu nikt nie pisze o podchodzeniu do tematu bez zasad i głowy.
skoro tak mnie postrzegasz to powiedz jaki to ma ses........ strata czasu i gadania a jak wedłog ciebie stawianie całej 100 na raz i tylko tej sedynej stowki to nie chazard to napewno nic nie ugrasz na forex tylko zawsze bedziesz dawca kapitału a gdybanie dla mnie jest bez sesowne i zadne

candleelephants
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 02 mar 2010, 19:45

Nieprzeczytany post autor: candleelephants »

Mihau pisze:Jeśli zaczniemy z kwotą 100 zł i co miesiąc będziemy podwajać kapitał, to po dwunastu miesiącach będziemy mieli 281 600 zł.
tak sobie czytam te wiliczenia i sie zastanawiam jak to policzyliscie?

wzór na procent składany : K * (1+ r)^ n gdzie K: kapitał obecny; r: procent zamieniony na ułamek; n: liczba kapitalizacji

czyli 100*(1+1)^12 = 409 600

pozatym przeglądam wikipedie i patrze co za bzdury tam piszą wg ich wzory po 12 miesiącach powinienem mieć ok 261zł...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Procent_sk%C5%82adany
If i were a rich man, yubby dibby dibby dibby dibby dibby dibby dum!

bengal11
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 09 kwie 2011, 21:28

Nieprzeczytany post autor: bengal11 »

candleelephants pisze:
Mihau pisze:Jeśli zaczniemy z kwotą 100 zł i co miesiąc będziemy podwajać kapitał, to po dwunastu miesiącach będziemy mieli 281 600 zł.
tak sobie czytam te wiliczenia i sie zastanawiam jak to policzyliscie?

wzór na procent składany : K * (1+ r)^ n gdzie K: kapitał obecny; r: procent zamieniony na ułamek; n: liczba kapitalizacji

czyli 100*(1+1)^12 = 409 600
zgadza sie ze jesli bedziemy angazowac 100%kapitału ale to teoretyczne wyliczenie 409600zlto fakt ale napewno nie ma tu takiego kto by sie podjoł tej proby i mu sie to udało hehehe co wy na to?
pozatym przeglądam wikipedie i patrze co za bzdury tam piszą wg ich wzory po 12 miesiącach powinienem mieć ok 261zł...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Procent_sk%C5%82adany

Awatar użytkownika
rootec
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 08 gru 2012, 08:34

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: rootec »

no i pacjent (temat) zmarł :mrgreen:
ja właśnie wrzucam taki kosmiczny kapitał,
pierwsze wyzerowane konto to konto bonusowe 50zł,
a pierwszy kapitał własny (właśnie 100pln) wtopiony w pierwszym tygodniu, ale muszę przyznać że dużo eksperymentowałem i na prawdę się tu nie tłumaczę, tak było, z premedytacją potraktowałem go z przymrużeniem oka już w drugi czy trzeci dzień, nauka kosztuje i musi kosztować :) bo gra na demie to dla mnie oczywiście tylko - bezsens, chyba że tylko po żeby nauczyć się użytkowania MT4, zaprzyjaźnić z interfejsem i to tyle... mnie porażka musi jakkolwiek zaboleć, inaczej nie wyciągam wniosków tylko kombinuję dalej pod górkę...
jutro robię następny przelew do mojego broka, napiszę w tym temacie o efektach jakiekolwiek one by nie były,
czyli, kapitał początkowy 100pln,
zacznę od 0,03 lota co daje wartość pipsa na edku coś tam ok 1zł i będę starał się ryzykować max 10% depo czyli będę szukał miejsca do zajęcia pozycji z max SL 10, targety będę ustalał na początku intuicyjnie, brał co rynek da,
przy każdej przegranej będę zmniejszał o 0,01 a przy wygranej będę zwiększał o 0,01 lota,
(tak, zakładam że w ciągu pierwszych 3 operacji jedna już musi być na plus)
moja strategia to Price Action z koncepcją Zero Line i Mighty Zone,
szukanie wejść na H4 i H1, trigger M15 ewentualnie M5 ale to już na prawdę ewentualnie,
tylko z trendem oczywiście a przez to rozumiem, grę z ruchem z D1,
dwie porażki pod rząd i nie gram już w ten sam dzień, odchodzę, oglądam film, czytam itd...
dodam na koniec że jeszcze na trejding mogę poświęcić nieograniczoną ilość czasu póki co,
dlatego korzystam z tej okazji ...
pierwsze efekty comming soon... friday :mrgreen:

-- Dodano: 13 sty 2013, 18:25 --

aaaaa bym zapomniał,
jako że jestem początkujący, myślę że z pytaniem tytułowym tego tematu, boryka się ogromna większość początkujących a większość z tej większości pozostawia te pytanie że tak powiem, wewnątrz siebie albo nacina się na wstępie na debilne wypowiedzi życiowych ofiar że na Forex W OGÓLE NIE DA SIĘ ZARABIAĆ, oni to wiedzą, przecież od 5 lat tracą :mrgreen:
...sztuką właśnie jest zrobić coś z "niczego" także temat zaEbysty
"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? - Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan. "

Awatar użytkownika
rootec
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 08 gru 2012, 08:34

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: rootec »

no więc Drodzy parafianie,
jak obiecałem tak też czynię,
zysk ze 100pln w ciągu pierwszego tygodnia pracy na tym kapitale to drawdown -90% :roll:
zanim przeleję następny kapitał, czytam, czytam, czytam i jeszcze raz czytam,
szukam czegoś co nie pozwoli mi grać "pod prąd" na początek,
(skupiając się na niższy interwale, zapominam notorycznie o ruchu z wyższego :evil: )
postępy przy pracy nad "chęcią bycia na rynku non-stop" uważam za raczkujące i mało zadowlające,
pociesza mnie w zasadzie tylko myśl że chyba wiem na czym położyć nacisk w następnym tygodniu pracy nad sobą,
jako że "ekspert" to ktoś kto popełnił wszystkie możliwe błędy w swojej wąskiej dziedzinie,
kolejna nazwijmy to porażka motywuje mnie do jeszcze większego wysiłku :mrgreen:
nie spocznę póki nie opublikuję tu postu o pierwszym sukcesie ;)
a potem już tylko sukcesywne budowanie kapitału 8) oczywiście od 100zł i
następny przelew oczywiście stówka, nie ma sensu ukrzyżować większych kwot póki co...
pipsy z wami Drodzy trejderzy in next week
"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? - Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan. "

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: brother »

rootec pisze:no więc Drodzy parafianie,
jak obiecałem tak też czynię,
zysk ze 100pln w ciągu pierwszego tygodnia pracy na tym kapitale to drawdown -90% :roll:
zanim przeleję następny kapitał, czytam, czytam, czytam i jeszcze raz czytam,
szukam czegoś co nie pozwoli mi grać "pod prąd" na początek,
(skupiając się na niższy interwale, zapominam notorycznie o ruchu z wyższego :evil: )
postępy przy pracy nad "chęcią bycia na rynku non-stop" uważam za raczkujące i mało zadowlające,
pociesza mnie w zasadzie tylko myśl że chyba wiem na czym położyć nacisk w następnym tygodniu pracy nad sobą,
jako że "ekspert" to ktoś kto popełnił wszystkie możliwe błędy w swojej wąskiej dziedzinie,
kolejna nazwijmy to porażka motywuje mnie do jeszcze większego wysiłku :mrgreen:
nie spocznę póki nie opublikuję tu postu o pierwszym sukcesie ;)
a potem już tylko sukcesywne budowanie kapitału 8) oczywiście od 100zł i
następny przelew oczywiście stówka, nie ma sensu ukrzyżować większych kwot póki co...
pipsy z wami Drodzy trejderzy in next week
Jak wpłacasz 100zł to graj nanolotami bo takie konta też są. Myślę, że jednym z problemów jest to, że chcesz zarobić, a z takiego depozytu jest to niemożliwe(pomijam przypadek Cyba). Dopóki nie będziesz potrafił określić dobrze kierunku zostań przy nano lotach.
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: zealot »

Rootec: zmien podejscie lub daj sobie spokoj z FX... bez urazy, ale od czytania tego, to sie bialko w oczach scina. Twoje nastawienie jest dramatyczne - ktorys z kolei twoj post i tylko "kasa, kasa, kasa...". Z takim podejsciem ida z dymem najwieksze nawet konta.

Zeby nie zapominac o wyzszych interwalach nie wchodz na nizsze..

Widzialem pare razy konta w stylu ok 100 zl do kilku tysiecy.. z drugiej strony wiem, ze to kosztuje wiele prob i ogromne ryzyko. Ostatecznie chyba zadne z tych kont nie bylo wyplacone, a wszystkie wyzerowane.

Mial tu kiedys na forum konto gosciu, co kilkadziesiat tysi zrobil z malego depo. Ale chlop ma wiele lat doswiadczenia... no i znowu kwestia ilus prob zeby zlapac "ten strzal". Moim zdaniem, ze 100 zl mozna zrobic w rok pare tysiecy czy parenascie tysiecy, ale trzeba byc naprawde dobrym w te klocki. Oprocz wiedzy i doswiadczenia, mam tu na mysli trzymanie psychiki na wodzy i zelazny, postepujacy MM trzymajacy ryzyko w ryzach. No wiec Rootec, kiedy sie oburzasz na moja krytyke, wez pod uwage, ze zadnej z cech wymienionych przeze mnie nie przejawiasz w swoich wypowiedziach.. inaczej depo za depo bedziesz puszczal z dymem.. piszesz o nauce w przyszlym tygodniu. Od tradera dziela cie lata, a nie tygodnie... jesli w ogole..
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

Awatar użytkownika
rootec
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 08 gru 2012, 08:34

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: rootec »

zealot
spoko, nie urażam się :D
rozumiem również Twój punkt widzenia, mało tego, Twoja krytyka nawet mnie nie musnęła :)
jeśli masz na tyle doświadczenia w diagnozowaniu potencjału jakichkolwiek umiejętności na fx na podstawie postów na forach, żeby widzieć że chodzi mi tylko o "kase kase kase i kase..." i nie zauważać mojej ironii na każdym kroku, dystansu do fx mimo założeń że zacznie to u mnie kiedyś funkcjonować w jakimś stopniu na który liczę i wyśmiewczego tonu moich wypowiedzi,
w takim razie od diagnosty potencjalnych materiałów na traderów Ciebie dzielą nawet nie lata a lata świetlne ;)
ja mam nacisk na wynik w zasadzie we wszystkim czym zaczynam się zajmować i nie mówię tu o kasie, z niej się wyleczyłem już jakiś czas temu, mało tego :mrgreen: kilka rzeczy już mi przez ten upór wyszło, a tłumy "doświadczonych graczy" wróżyły mi rychły upadek, także, Twoja wypowiedź wręcz napawa mnie optymizmem,
powinieneś wiedzieć - zakładam - jako doświadczony gracz, że żeby wyleczyć się z "kasy" trzeba ją chociaż raz, nawet przez krótką chwilę - mieć ;) nie tylko obserwować sukcesy i porażki tych którzy ją - mieli lub mają :)
ludziom którzy nigdy nic nie mieli za to o wiele łatwiej przychodzi zawsze osądzanie co może a co nie może "komuś" "wyjść"
pozdrawiam Cię ze swojej prywatnej utopii mimo wszystko ;)
"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? - Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan. "

Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: zealot »

To co napisalem, nie napisalem dla siebie, tylko dla ciebie. Mozesz sobie drwic, mozesz sie zapierac przy swoim.. odpowiedzi w stylu "ale ja tak robie i jest dobrze", to typowa obrona umyslu na trudny do zaakceptowania odmienny punkt widzenia. "Niestety" jestem "doswiadczonym graczem" i cena za to doswiadczenie bylo to, ze musialem zaakceptowac rzeczywistosc inna niz ta wymarzona. A myslalem kiedys dokladnie tak, jak to opisujesz... cokolwiek ten dystans i ironia maja znaczyc...

Co do wyleczenia sie z kasy... z fx jeszcze dlugo zadnej kasy nie bedziesz mial. Bogaty moze stracic polowe majatku, biedny nie moze stracic polowy wyplaty... rozumiesz o co mi chodzi?

Polecam: wrzuc demo i graj na punkty. Pol roku, rok... zacznij od 10 000 k. To w miare realny kapital na poczatek..

Tyle ode mnie. Ide sie weekendowac :)
Powodzenia!
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

Awatar użytkownika
rootec
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 08 gru 2012, 08:34

Re: Jaki realny zysk w przeciągu roku, zaczynając od 100 PLN

Nieprzeczytany post autor: rootec »

zealot pisze:
Co do wyleczenia sie z kasy... z fx jeszcze dlugo zadnej kasy nie bedziesz mial. Bogaty moze stracic polowe majatku, biedny nie moze stracic polowy wyplaty... rozumiesz o co mi chodzi?

Tyle ode mnie. Ide sie weekendowac :)
Powodzenia!
oczywiście rozumiem :)
dzięki & have a nice weekend zupełnie bez ironii ;)

P.S. jeśli dopnę swojego wyimaginowanego założenia, powiedzmy, niech to będzie 2x depo, trzy razy z rzędu, wysyłam na wskazany przez Ciebie adres pocztówkę z moim ulubionym miejscem w Poznaniu, z autografem i dedykacją "special 4 you my colloq, i've done it!! just do it too!!" :mrgreen:
"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? - Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan. "

ODPOWIEDZ