Fibonacci Twoim przyjacielem jest i basta !

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Fibonacci Twoim przyjacielem jest i basta !

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Patrzę, patrzę i czasami aż nie chce mi się wierzyć jak to płynnie chodzi.
Poniżej zamieszczam zrzuty ekranu.

Podstawowe dane:

EUR/USD
Interwał M15
Przykłady z czwartku i piątku, jeszcze świeże i gorące.

Własny system oparty na przebiciach kroczących wsparć/oporów i późniejszych swingach zgodnych z danym ruchem, parametry nieistotne bo to nie o nim jest ten post.

Mierzymy długość fali, która przebija kroczące wsparcie/opór i uzyskujemy to ...


Obrazek

http://naforum.zapodaj.net/b67dae27eeba.gif.html

Obrazek

http://naforum.zapodaj.net/335525b3c3bc.gif.html

Obrazek

http://naforum.zapodaj.net/662ea2df1214.gif.html


Nie próbuję udowadniać na siłę, że fibonacci to narzędzie, które zawsze i na każdym rynku sprawdza się i przynosi kolosalne profity. Natomiast z całą pewnością należy i warto korzystać z niego podczas codziennego handlu, potrafi się solidnie odwdzięczyć.

A tu zamieszczam zdjęcie mojej nowej przyjaciółki, wabi się Lena i jest długowłosym owczarkiem niemieckim. Jak podrośnie to nauczę ją gryźć w łydki bankierów na Wall Street (Gordonie Gekko, bój się!) i urywać im rękawy w garniturach ;)

Obrazek


Serdecznie pozdrawiam, J.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 15:45 przez chojnak, łącznie zmieniany 1 raz.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

FE/FP to takie alfonsy do wyznaczania TP. :P

Ja polecam TEB 1 min killer z FF - on tam fajnie opisuje jak brać TP np FE 200 lub nawet 400% fali przy zaistnieniu warunków do wejścia w pozycję, która mogłaby zaskutkować takimi poziomami.

Awatar użytkownika
marmon
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 27 cze 2009, 18:39

Nieprzeczytany post autor: marmon »

A Ty chojnak przypadkiem odwrotnie tych fibo nie rysujesz? :)

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

A Ty chojnak przypadkiem odwrotnie tych fibo nie rysujesz?
Jest sporo różnych sposobów kreślenia fibo, dla fal "przełamujących" kreślę je właśnie tak.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

marmon pisze:A Ty chojnak przypadkiem odwrotnie tych fibo nie rysujesz? :)
Slide nr 1 i 2 - ja bym naszkicował do wierzchołka (do knota świecy).

To nie są zniesienia tylko projekcja, ale to chyba jasne dla wszystkich. :P :P

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Ral1n pisze:Slide nr 1 i 2 - ja bym naszkicował do wierzchołka (do konta świecy).

To nie są zniesienia tylko projekcja, ale to chyba jasne dla wszystkich. Razz Razz
Projekcja, oczywiście.

Wychodzę z założenia, że ruch spadkowy zaczyna się od high świecy do close świecy kończącej ruch (do tego momenty niedźwiedziom udało się kontrolować rynek, dolny knot świecy kończącej do jej close to już domena byczków - cena była niżej ale byczkom udało się ją popchnąć do góry), odwrotne sytuacja z falą rosnącą, tą liczę do low kończącej świecy, górny knot kończącej to już strefa dominacji niedźwiedzi.

Można od ekstremum do ekstremum :) Cały urok handlu to właśnie jego wielość interpretacji przy danym sygnale / metodzie.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 15:44 przez chojnak, łącznie zmieniany 1 raz.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

Awatar użytkownika
marmon
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 27 cze 2009, 18:39

Nieprzeczytany post autor: marmon »

Chyba nie czaje o co chodzi :) Ral1n ,a przynajmniej nie chce się domyślać bo różnie z tym potem jest.

Fibo ma to do siebie że czasem otwiera człowiekowi oczy jak wskazuje poziom dokładnie co do pipsa od którego cena odbija :)

edit: o chojnak teraz kapkę wyjaśniłeś

Awatar użytkownika
neer
Gaduła
Gaduła
Posty: 106
Rejestracja: 29 maja 2009, 08:35

Nieprzeczytany post autor: neer »

Ral1n pisze:To nie są zniesienia tylko projekcja
to są zniesienia... zewnętrzne
nie jest sztuką wiedzieć za ile, sztuką jest wiedzieć za ile i kiedy... a cena? cena jest funkcją czasu...

Awatar użytkownika
marmon
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 27 cze 2009, 18:39

Nieprzeczytany post autor: marmon »

no to jak jak myślałem że interesuje Cie tylko dokąd kurs dalej poleci
w sensie nie gdzie będzie cofniecię ale gdzie będzie nastepnę low (dla spadku)

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

marmon pisze:no to jak jak myślałem że interesuje Cie tylko dokąd kurs dalej poleci
O! Dokładnie. Faktycznie, nie napisałem że chodzi o koncentrowanie się na miejscu potencjalnego TP. Można ustawić sztywno albo reagować na pojawiające się istotne formacje świecowe właśnie przy tych poziomach zniesień zewnętrznych.

Co do zniesień wewnętrznych to IMHO od dłuższego czasu na intradayu eur/usd numero uno to 38,2% - bardzo często tam dochodzi korekta i dalej wybija w pierwotnym kierunku. Bardzo często.

A teraz idę z psiakiem na spacer. Kurcze, mokro za oknem ...

Pozdrawiam, J.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

ODPOWIEDZ