Re: Zakładanie konta na platformie Oanda

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera ?

Zdecydowanie polecam
95
33%
Poza paroma minusami są ok
92
32%
Przeciętny
60
21%
Mają wiele wad
16
5%
Stanowczo odradzam
28
10%
 
Liczba głosów: 291

stanko
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 14 lis 2009, 16:26

Nieprzeczytany post autor: stanko »

Od momentu jak Bernanke zaczal gadac Oanda nie dziala kompletnie, nawet cala domena www.oanda.com jest niedostepna...
... albo tylko jak tak mam?

Dodano po 25 minutach:

Mieli ok 20 min awarię już jest ok

LucaFx
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2009, 12:02

Nieprzeczytany post autor: LucaFx »

Zauważyłem ostatnio, że zlecenia limit i stop potrafią wchodzić po kursach korzystniejszych niż te w zleceniu. Przed kilkoma minutami miałem taką sytuację - najpierw buy limit o 0,1 pipsa niżej niż w zleceniu, później TP o 0,2 pipsa wyżej. Ciekawe zjawisko u brokera klasy MM. :)

Awatar użytkownika
marmon
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 27 cze 2009, 18:39

Nieprzeczytany post autor: marmon »

Kto mi powie jakie są koszta przelewu do Oandy?
przelew z mbanku, chociaż z innych powinno wyjść podobnie...

jaras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 18 maja 2008, 16:40

wypłata

Nieprzeczytany post autor: jaras »

Przy wypłacie całej kasy, można wypłacić wszystko czy trzeba jakąś kwotę zostawić na koncie?

pyth0n
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2006, 15:20

Nieprzeczytany post autor: pyth0n »

Pytanko mam takie:

kiedyś Oanda płaciła za samo utrzymywanie środków na ich koncie..
a także kiedyś pisali jasno na temat SWAP-ów a teraz nie widzę... wycofali SWAPY?

masachusetts
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2010, 19:04

balance w oandzie stoi w miejscu

Nieprzeczytany post autor: masachusetts »

Witam

Jestem początkujący w temacie oandy, przeczytałem jedną książkę i próbuję grać na practice, zakupiłem 8 pra walut. Jednak mój balance nie rośnie, wszystko inne rośnie, zmienia się a balance caly czas 5000. Czy to kolejny błąd oandy? Proszę o pomoc. Co jaki czas środki się dodają i odejmują do balance? Wg mojej wiedzy powinno to być na bieżąco.
Załączam screena.

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

nash
Gaduła
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: 14 lut 2010, 01:11

Re: balance w oandzie stoi w miejscu

Nieprzeczytany post autor: nash »

masachusetts pisze:Witam

Jestem początkujący w temacie oandy, przeczytałem jedną książkę i próbuję grać na practice, zakupiłem 8 pra walut. Jednak mój balance nie rośnie, wszystko inne rośnie, zmienia się a balance caly czas 5000. Czy to kolejny błąd oandy? Proszę o pomoc. Co jaki czas środki się dodają i odejmują do balance? Wg mojej wiedzy powinno to być na bieżąco.
Załączam screena.

Pozdrawiam.
Po lewej stronie w Account summary pod Balance masz takie cos jak Unrealized P&L pokazujace zysk/strate z wszystkich Twoich otwartych pozycji. W MT4 masz podobnie, Balance na bierzaco sie nie zmienia - dopiero po zamknieciu otwartych transakcji.

masachusetts
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2010, 19:04

Re: balance w oandzie stoi w miejscu

Nieprzeczytany post autor: masachusetts »

nash pisze: Po lewej stronie w Account summary pod Balance masz takie cos jak Unrealized P&L pokazujace zysk/strate z wszystkich Twoich otwartych pozycji. W MT4 masz podobnie, Balance na bierzaco sie nie zmienia - dopiero po zamknieciu otwartych transakcji.
Dzięki wielkie za odpowiedź. Moja wiedza jest jeszcze dosyć ograniczona. Jestem po lekturze "Najtańszy kredyt mieszkaniowy" tam autor podejmuje temat oandy i swojej autorskiej strategii. Po przeczytaniu tego mam wiele pytań pozostawionych bez odpowiedzi. Czytaliście tego ebooka może? Próbowaliście tej metody, macie może jakieś doświadczenia w tej kwestii, jeśli tak to proszę napiszcie jak to się sprawdza.

Autor tego ebooka nie podjął w nim bardzo ważnych kwestii np:
jak czytać wykresy, jakie jest ryzyko straty depozytu - kiedy i jak to się dzieje w jego metoddzie, w której przecież zarabiamy na różnicy oprocentowania walut (a różnica ta jest stała - dopóki nie zmienią się wartości ask i bid danych walut) itp.

nash - możesz polecić jakieś materiałki dla lepszego poznania oandy?

Pozdrawiam i dzięki wielkie.

nash
Gaduła
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: 14 lut 2010, 01:11

Nieprzeczytany post autor: nash »

nash - możesz polecić jakieś materiałki dla lepszego poznania oandy?
Nigdy nie spotkalem sie z zadnym rodzajem materialow opisujacych obsluge jakiejkolwiek platrofmy transakcyjnej. Moze dlatego ze nigdy nie szukalem takich informacji :wink: ? Moim zdaniem najlepsza metoda do poznania platformy jest poprostu praktyka.

Tydzien na poznanie platformy i lecisz z kontem real FXTrade :) . W zaleznosci od grubosci Twojego portfela mozesz wplacic jakas dowolnie mala kwote, czy to $100, czy $1000 i zawierac transakcje nie uzywajac dzwigni (dla eur/usd przy depozycie $1000 jest to prawie 1000unitow).

masachusetts
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2010, 19:04

Nieprzeczytany post autor: masachusetts »

nash pisze:
nash - możesz polecić jakieś materiałki dla lepszego poznania oandy?
Nigdy nie spotkalem sie z zadnym rodzajem materialow opisujacych obsluge jakiejkolwiek platrofmy transakcyjnej. Moze dlatego ze nigdy nie szukalem takich informacji :wink: ? Moim zdaniem najlepsza metoda do poznania platformy jest poprostu praktyka.

Tydzien na poznanie platformy i lecisz z kontem real FXTrade :) . W zaleznosci od grubosci Twojego portfela mozesz wplacic jakas dowolnie mala kwote, czy to $100, czy $1000 i zawierac transakcje nie uzywajac dzwigni (dla eur/usd przy depozycie $1000 jest to prawie 1000unitow).
:) dzięki, już nie zawracam gitary lamerskimi pytaniami, popraktykuje :)

ODPOWIEDZ