Poziomy fibonacciego - badania, testy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
besot
Gaduła
Gaduła
Posty: 209
Rejestracja: 18 maja 2008, 22:15

Nieprzeczytany post autor: besot »

krolewsky pisze:tylko zawsze dla mnie byl tam problem godzin w ktrorych sie liczy i dokladnosc zamkniec swieczek,
Mam pytanie , jaka jest dla Was do przyjęcia niedokładność zamknięcia świeczki na poziomie fibo np na wykresie H1 w pipsach? Czy równie "mocne"jest dotknięcie knotem poziomu?

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

besot pisze:w pipsach?
Ja wolę jednak w procentach . 5 pipsów przy kursie 1.5 to co innego niż 5 pipsów przy kursie 1.2 . Różnica niby niewielka . A co do odchyłu to przyjmuję (na TFach m15-h1) do około 0,03% ( na teraz dla EU to jest około 4pipsy ) lub do 5% wysokości fali która dotarła do poziomu od którego oczekuję , że powstrzyma dalszą ekspansję tej fali .
Nec hercules contra plures .

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

krolewsky pisze:Pamiętam Pani Weroniko jak Pani to kresli, tylko zawsze dla mnie byl tam problem godzin w ktrorych sie liczy i dokladnosc zamkniec swieczek, no chyba ze mowimy juz o innym podejsciu.
nie zdradzajac ogolu... w gwoli scislosci to gdzie sie Pani doba zaczyna?
Maestro, przecież to o co pytasz jest najprościej niż wszystkie inne rzeczy policzyć...
Obrazek
Unfortunately, more to come

weronika
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:20

Nieprzeczytany post autor: weronika »

krolewsky pisze:Pamiętam Pani Weroniko jak Pani to kresli, tylko zawsze dla mnie byl tam problem godzin w ktrorych sie liczy i dokladnosc zamkniec swieczek, no chyba ze mowimy juz o innym podejsciu.
nie zdradzajac ogolu... w gwoli scislosci to gdzie sie Pani doba zaczyna?
:) moja doba zaczyna się o 24 tej naszego czasu ;)

krolewsky
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 07 maja 2006, 11:28

Nieprzeczytany post autor: krolewsky »

weronika pisze:moja doba zaczyna się o 24 tej naszego czasu
tak tez myslalem, swoja droga dobre pytanie czemu akurat ta jest optymalna, byc moze ma to zwiazek z czyms w rodzaju First Trade.
Ale zawsze najbardizje przerazalo mnie to ze jedno z najmniej racjonalnych podejsc okazuje sie trafne.
No ale juz zostawmy te szczegoly i szanujmy wiedze ;-)
Zdrowia.
“ The thing that hath been, it is that which shall be; and that which
is done is that which shall be done, and there is no new things
under the sun.” Eccl. 1:9.

weronika
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:20

Nieprzeczytany post autor: weronika »

Dodam, może jeszcze jedno spostrzeżenie, które powinno byc ważne dla tych, którzy graja na fibo i skalpują na fibo, że różnice w wyznaczonych poziomach u różnych brokerów są duże, często 10-15 pipsów, i jeśli ktoś gra na TP 12 pipsów (jak ja) to te różnice są dość ważne. Dlatego do efektywnego dostrojenia trzeba znaleźć odpowiednie kwotowania od odpowiedniego brokera. I dla tego też testy mogą być różne. Powiem, że np wg kwotowań z fxpro moje poziomy na TP 12 dość słabo działają.
Więc chodzi o to, żeby przy skalpowaniu zgodnie z konkretnym systemem wziąć to pod uwagę. To tak oczywiści tylko wg mnie.

kamel
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2010, 10:01

Nieprzeczytany post autor: kamel »

Tak sobie przegladam ten wątek i wypowiedzi weroniki mnie natchneły do przeprowadzania lekkich badan ... chociaz nie mogą sie one równać z 3-4 letnimi badaniami weroniki ale ... uzywajc np. 3 najbardziej istotnych zniesien fibo 38,2% 50 % , 61,8% wyszedl by z tego dobry i prosty system . czesto jest tak ze cena na niskich TF odbija idealnie od poziomu badz w granicy 2-5 pips a dobierajac do tego odpowiednie MM i RR i uzywajac TS wyszedl by niezły system odbicia nieraz sa 10 krotnie większe w stosunku do SL :D

krolewsky
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 07 maja 2006, 11:28

Nieprzeczytany post autor: krolewsky »

kamel problemem nie sa testy, i zniesienia, problemem jest jak ich uzyjesz, najprosciej mowiac gdzie je przylozysz ii w jakim czasie moga one zadzialac.
“ The thing that hath been, it is that which shall be; and that which
is done is that which shall be done, and there is no new things
under the sun.” Eccl. 1:9.

kamel
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2010, 10:01

Nieprzeczytany post autor: kamel »

krolewsky pisze:kamel problemem nie sa testy, i zniesienia, problemem jest jak ich uzyjesz, najprosciej mowiac gdzie je przylozysz ii w jakim czasie moga one zadzialac.
ale żeby rozwiązać problem ich użycia potrzebne są testy wiec pośrednio odpowiednie testy są problemem
w sumie to bardziej mi chodzi o potencjał jaki dają bo jak każdy wie łatwo się rysuje na historii ale zapikowanie tego w grze live to co innego
mam jeszcze pytanie do weroniki
czy na Twoje wyznaczanie poziomów fibo wypalwają np. linie trendu, S/R, Pivot
czy to jest tylko samo Fibo i ono daje Ci takie rezultaty o jakich piszesz?

pozdrawiam

weronika
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:20

Nieprzeczytany post autor: weronika »

U mnie, w mojej najlepszej wersji systemu, rzecz wygląda tak, że zniesienia są tylko fibo i nic więcej, natomiast z samego fibo wyliczam również które i kiedy wyliczone zniesienia działają. Same wyliczone zniesienia dają może 60% skuteczności, co jest dość mało przy potrzebnym R/R. Tak więc mam dodatkowy filtr wejść w zniesienia wyliczony z fibo, i dodatkowo system do wybierania par i instrumentów, bo zniesienia działają czasem 3 miesiące, a czasem miesiąc i nagle przestają działać. Tak więc ważną częścią systemu jest znalezienie instrumentu i czasu w jakim na nim można grać, oraz filtrowanie zniesień.

ODPOWIEDZ