Budowa stanowiska pracy - Jeden komputer wiele monitorów

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

takie monitory robi też Samsung i LG- wszystkie oparte są na tej samej technologii. Co do ich dostępności na polskim rynku, to najlepiej chyba zadzwonić do działu handlowego każdego z tych producentów i się po prostu zapytać, bo tak normalnie w sklepie to chyba się ich nie kupi. Ale zawsze można zamówić, jeśli dany producent udostępnia dany model na polskim rynku.
Jednak Nievinny muszę Cie trochę rozczarować, kiedyś też chciałem sobie kupić takie monitory i oprócz problemów z dostępnością "zmroziły" mnie ceny- zdecydowanie bardziej opłaca się kupić wielomonitorową kartę (na allegro taką można wyrwać już poniżej 300zł) i do tego dokupić zwykłe monitory.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

To nie rozwiązanie do Fx i to nie ja za to płacę więc w zasadzie wszystko mi jedno. Dzięki.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

astra pisze:ale o bardzo wysokiej rozdzielczości 2048 x 1152- idealny do fx.
Tyle, że przy takiej rozdzielczości możesz nie widzieć połowy rzeczy na MT4.

Z ciekawości, jakiej rozdzielczości używasz na co dzień?
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

Acer B223 też podobno ma możliwość podłączenia do 6 monitorów.

Pozdrawiam

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

jasonbourne pisze:Tyle, że przy takiej rozdzielczości możesz nie widzieć połowy rzeczy na MT4
dlaczego nie widzę ?
ja osobiście używam tego monitora od pewnego czasu i bardzo sobie chwalę :-)
na co dzień pracuje właśnie z rozdziałką 2048 x 1152

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

astra pisze:na co dzień pracuje właśnie z rozdziałką 2048 x 1152
Jak widać, monitor jest kwestią bardzo subiektywną. Ja mam Samsung 2243 1680*1050 i jak dla mnie MT4 jest za mały.

Poza tym wydaje mi się, że LG mają trochę lepszy obraz, chociaż Samsung w zasadzie jest ok.

pzdr

P.S. Żeby nie było wątpliwości, wzrok mam bardzo dobry, znacznie powyżej przeciętnej, (potwierdzone badaniami lekarskimi :))) tyle że bardzo nie lubię małych literek. :)
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Tak, monitor to bardzo subiektywna sprawa. Mi na tym samsungu pracuje się bardzo dobrze, a wzrok mam już od dawna strasznie kiepski (też potwierdzone badaniami lekarskimi)... na tyle kiepski, że nie przeszedłem nawet nadania wzroku na prawo jazdy :-(

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Przeniesione z innego postu:
marek22 pisze:Witam , mam kilka pytan dotyczacych organizacji stanowiska zlozonego z 8-10 montorow i 1 jesli to mozliwe komputera.
Na poczatku musze znaczyc ze jestem zielony w tym temacie .Zamierzam uzywac tego zestawu do gry na gieldzie .
Monitory ktore wybralem to Samsung f2080 , karty graficzne to nvidia nvs 450 , dwie takie karty mogly by obsluzyc 8 monitorow lub matrox M9188 ta moze obsluzyc 8, roznica matrox kosztuje prawie 2x wiecej niz 2 karty nvidia a od strony technicznej to nie wiem co by bylo lepsze. 2 ostatnie monitory moze by dalo rady podlaczyc przez USB za pomoca tego urzadzenia http://www.tigerdirect.com/applications ... EWjh055qHA
Traz komp ,poniewaz sam nie dam rady sobie zlozyc kompa pomyslalem ze moze zamowie na stronie HP.com mozna sobie rozne konfiguracje wybierac a oni zloza i mi przysla gotowego . Wybralem HP Pavilion Elite HPE-180t PC procesor Intel(R) Core(TM) i7-930 quad-core [2.8GHz, 1MB L2 + 8MB shared L3 cache] ,RAM 12GB DDR3-1066MHz SDRAM [6 DIMMs] i 2 dyski twarde 300GB 10K rpm & 640GB 7200 rpm SATA 3Gb/s .(ten zestaw wyszedl by okolo $1700 cena w $ bo obecnie jestem w USA i tutaj bym to kupowal)
Jesli by trzeba bylo to taki najmocniejszy procesor ktory HP ma w ofercie to Intel(R) Core(TM) i7-980X six-core Extreme Edition [3.33GHz, 1.5MB L2 + 12MB shared L3 cache] (ale musialbym doplacic $510 do calosci) i ram 24GB DDR3-1066MHz SDRAM [6 DIMMs] ( i za ten ram $650 ekstra doplata)
na stronie HP pisze ze powyzej 16 GB ram trzeba Windows 7 Professional albo Ultimate
Musze tez dodac ze na kazdym monitorze chcialbym miec otwarte 2-3 okna w windows explorer lub mozilla i chcialbym sie przemieszczac strzalka po wszystkich jak po jednym wielkim obrazie , czy do tego potrzebne jest jakies specjalistyczne oprogramowanie? czy windows 7 wystarczy.
Jak wspomnialem na poczatku wogole nie znam sie na komputerach a to co zaproponowalem to tak sobie wyszukalem na internecie , podejzewam ze monitory powinny byc dobrym wyborem sa tez 23 cale z tej serii ale wolalbym te 20 calowe ze wzgledu na ograniczona przestrzen ale jesli chodzi juz o wybor kart lub karty wogole nie mam pojecia czy to co znalazlem bedzie dzialac i czy ten komputer da rady to pociagnac czy moze az za mocny bedzie .
Jesli moglibyscie cos podpowiedziec bylbm wdzieczny z gory dziekuje za pomoc
Marek.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Witam
Do konfiguracji 8-10 monitorowej wystarczy wybrany przez Ciebie Core i7, choć wiadomo, że z Corei7 six-core praca będzie bardziej komfortowa, szczególnie jeśli będziesz używał kilkudziesięciu aplikacji na raz. Ramu musisz mieć sporo- ale 12-16GB w zupełności wystarczy. Przy takiej konfiguracji wystarczą 2,3 dyski twarde w RAID 1 lub RAID 5, aby był backup wszystkich danych w przypadku awarii jednego z dysków. Co do monitorów, to wymienione przez Ciebie karty nvidii są w bardzo dobre do podłączenia 8 monitorów. Co do 2 dodatkowy, to zawsze możesz dobrać jeszcze 3 kartę grafiki ale tym razem tylko dwumonitorową- w sumie będziesz miał wtedy 4+4+2=10 monitorów. Monitory wybierasz wedle własnego uznania :-)

tu masz przykłady całych gotowych zestawów komputer+wielomonitorowa macierz:
http://www.digitaltigers.com/traderstat ... e_headline

Awatar użytkownika
ya_dunno
Gaduła
Gaduła
Posty: 198
Rejestracja: 23 mar 2010, 23:26

Nieprzeczytany post autor: ya_dunno »

witam ,mam pytanie,jaka karte graficzna mam uzyc do mojego kompa zebym mogl podlaczys 6 monitorow,dzieki za pomoc
Obrazek

ODPOWIEDZ