NOSL

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tutaj tez był "genialny" system co tylko zarabiał polegający na trzymaniu pozycji tak długo aż cena dotrze do TP. Aż jednego dnia.... na W20 cena spadła tak nisko, że zabrała cały kilkumiesięczny zysk i dużą część wpłaconego depo :)
Czyli kilka miesięcy pracy jak psu w doope ;)
nie-akcepuje-straty-t30353.html

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Mi się wydaje, że z gra na Fx czy giełdzie jest tak, że nie ma opcji aby poczatkujący uwierzył w rady osób bardziej doświadczonych i nie ma bata każdy musi sam się przekonać :). Dlatego trzeba ważyć wszelką krytykę, przymykać oko na niektóre argumenty. Każdy musi sam rozbić sobie głowę skacząc na z 7 piętra. Bo inaczej wszelka dyskusja skończy się bijatyką :)
Powiem więcej, takie doświadczenie na własnej skórze jest chyba zdrowe. Niech każdy wół przypomni sobie jak był cielęciem i czy był taki mądry kiedyś :)
Powiem jeszcze więcej, a może okaże się, że akurat ten sobie łba nie rozbije i jednak odkryje coś nowego albo zainspiruje się do czegoś całkiem innego. To, że stu chciało namalować coś ładnego, i żadnemu nie wychodziło, nie znaczy, że tysięczny nie namaluje.
Żeby stworzyć swój styl, trzeba przejść przez te głupoty i nie ma co za mocno krytykować.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

DupnySystem pisze:
09 kwie 2023, 10:44
Mi się wydaje, że z gra na Fx czy giełdzie jest tak, że nie ma opcji aby poczatkujący uwierzył w rady osób bardziej doświadczonych i nie ma bata każdy musi sam się przekonać :). Dlatego trzeba ważyć wszelką krytykę, przymykać oko na niektóre argumenty. Każdy musi sam rozbić sobie głowę skacząc na z 7 piętra. Bo inaczej wszelka dyskusja skończy się bijatyką :)
Powiem więcej, takie doświadczenie na własnej skórze jest chyba zdrowe. Niech każdy wół przypomni sobie jak był cielęciem i czy był taki mądry kiedyś :)
Powiem jeszcze więcej, a może okaże się, że akurat ten sobie łba nie rozbije i jednak odkryje coś nowego albo zainspiruje się do czegoś całkiem innego. To, że stu chciało namalować coś ładnego, i żadnemu nie wychodziło, nie znaczy, że tysięczny nie namaluje.
Żeby stworzyć swój styl, trzeba przejść przez te głupoty i nie ma co za mocno krytykować.
To jest ciekawe...
Ile znasz osób, albo o ilu osobach słyszałeś, które skakały z siódmego piętra, żeby samemu sprawdzić że takiego upadku raczej nie ma szans przeżyć?
Jeżeli, jak przypuszczam, nie słyszałeś o żadnej takiej osobie, to dlaczego w tradingu zwykle początkujący nie chcą słuchać rad doświadczonych, którzy nie tylko słyszeli o takich, ale sami też tego często doświadczyli przynajmniej raz?
Dlaczego występuje takie zjawisko, że choćby nie wiem ile ostrzegać, to zawsze ten początkujący uważa, że to On/Ona odkryła to, czego ludzie przez co najmniej 100 lat i więcej nie odkryli, lub nie doświadczyli?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

jedziemy dalej do przodu, ten tydzien byl dla mnie bardzo ciezki.
ogolnie wierze w moc dolara, ale niestety w tym tygodniu kiepsko troche szlo ale dzisiaj w koncu lekki optymizm pokazal.
tak naprawde przez dwa tygodnie nie mialem sygnalow nie gralem albo gralem drobne rzeczy, nawet zaczalem wysylac maile z prosba o jakas prace jakies projekty do moim klientow tak mi sie nudzilo:D
az w koncu wczoraj i dzisiaj udalo sie ugrac ladna kwote. dolar pokazal swoja moc, ogolnie ladnie to wszystko wedlug mnie bylo ugrane, do gory do gory i w czwartek piatek juz mi pokazywalo ze dolar jest mocno na wypaleniu na wielu walutach jak rowniez druga waluta z par walut byly na przepaleniu nie wiem czy to jasno opisalem:D
co by nie bylo w tym tygodniu ugralem
konto duze ryzyko: 30515pln
konto srednie ryzyko: 475$
konto fundowane, niskie ryzyko: 900$
konto bardzo niskie ryzyko: 9700PLN

ogolnie rozne konta i rozne kapitaly poczatkowe tak wiec nie mozna za bardzo ich porownac, konto srednie ryzyko zaczynalem od 1600$ teraz jest 4600$ ponizej screen. konto niskie ryzyko zaczynalem od 100 000PLN teraz jest 122 000PLN
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

meylo pisze:
08 kwie 2023, 12:25
Podobają mi się Woje założenia. Bo są inne. A skoro 90% przegrywa trzeba robić coś innego. Myślę, że jest wielu takich, których strategie by tu hejtowano i pewnie dlatego nie piszą bo po co? Osobiście uważam, że największe różnice a co za tym idzie potencjał zysków jest w naszych głowach. Chodzi mi o właściwe podejście, własne a nie o konkretną/sekretną super strategię czy system.
o prosze dziekuje bardzo, ja tez jestem tego zdania ze wazny jest charakter a nie strategia. dlatego tez zaczynajac ten dziennik bardziej chcialem opisac swoj chakrater swoje zachowanie jaki jestem jak postepuje niz otwieram tutaj zamykam tam i rozne niepotrzebne rzeczy ktore sie slyszy na necie. czlowiek gra nie system.

to jest moja gra to ja tworze zasady tej gry i to ja przestrzegam tych zasad. to ja ustalam kiedy zaczne grac w swoja gre i kiedy ja zakoncze
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2023, 20:35 przez ZL11LE, łącznie zmieniany 1 raz.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

tutaj jeszcze screen z konta niskiego ryzyka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

musze przyznac ze wchodzac tutaj na forum mam ochote sobie strzelic w glowe, czytajac tresci trace nadzieje, energie nie tylko na trading ale rowniez na zycie. te forum wyciaga zyciowa energie, zyje z zasada aby minimalizowac mozliwe stresy i negatywna energie. wampiry energetyczne czakry medytacje duchowosc tym sie interesuje. niestety chcialbym miec jakis publiczny dziennik zeby zaspokoic swoja potrzebe kontaktu z ludzmi ktorych interesuje to samo. tak wiec bedzie to moj miesieczny dziennik, raz na miesiac wejde upublicznie swoje wyniki, zaspokoje swoje ego. zostawie swoj slad w necie:)

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Pisz. Ja wolę czytać o sukcesach niż je trollować ;)
Powodzenia i dobrej zabawy życzę :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

ninjaproject pisze:
09 kwie 2023, 11:44
DupnySystem pisze:
09 kwie 2023, 10:44
Mi się wydaje, że z gra na Fx czy giełdzie jest tak, że nie ma opcji aby poczatkujący uwierzył w rady osób bardziej doświadczonych i nie ma bata każdy musi sam się przekonać :). Dlatego trzeba ważyć wszelką krytykę, przymykać oko na niektóre argumenty. Każdy musi sam rozbić sobie głowę skacząc na z 7 piętra. Bo inaczej wszelka dyskusja skończy się bijatyką :)
Powiem więcej, takie doświadczenie na własnej skórze jest chyba zdrowe. Niech każdy wół przypomni sobie jak był cielęciem i czy był taki mądry kiedyś :)
Powiem jeszcze więcej, a może okaże się, że akurat ten sobie łba nie rozbije i jednak odkryje coś nowego albo zainspiruje się do czegoś całkiem innego. To, że stu chciało namalować coś ładnego, i żadnemu nie wychodziło, nie znaczy, że tysięczny nie namaluje.
Żeby stworzyć swój styl, trzeba przejść przez te głupoty i nie ma co za mocno krytykować.
To jest ciekawe...
Ile znasz osób, albo o ilu osobach słyszałeś, które skakały z siódmego piętra, żeby samemu sprawdzić że takiego upadku raczej nie ma szans przeżyć?
Jeżeli, jak przypuszczam, nie słyszałeś o żadnej takiej osobie, to dlaczego w tradingu zwykle początkujący nie chcą słuchać rad doświadczonych, którzy nie tylko słyszeli o takich, ale sami też tego często doświadczyli przynajmniej raz?
Dlaczego występuje takie zjawisko, że choćby nie wiem ile ostrzegać, to zawsze ten początkujący uważa, że to On/Ona odkryła to, czego ludzie przez co najmniej 100 lat i więcej nie odkryli, lub nie doświadczyli?

doswiadczonego... a ja nienawidze 'doswiadczonych ekspertow' ktorzy nie sluchaja pacjenta, klienta, czlowieka. idziesz do lekarza i opisujesz swoja osobe co Ci jest jak to odczuwasz a on ma Cie gdzies, on tak naprawde Cie nie slucha on slucha swoich wzorcow w glowie. juz Cie szufladkuje wstawia do rowniania gdzie wynik jest tylko jeden. Eksperci w banku, eksperci finansowi, eksperci w reklamach, eksperci w youtubie, eksperci w szkole, Polska w tej chwili jest przesiakniety ekspertami, jak jest napisane w ksiazce ktora ma 100 lat i tak beda Ci mowic i tak ma byc, inaczej nie moze byc. mam pare lat za soba pare firm otwartych pare zamknietych i tylu tych ekspertow ludzi z doswiadczeniem przerobilem na wielu szczeblach ze przy nich nie istnialem tylko oni istnieli, oni byli najwazniejsi bo oni sa ekspertami w swojej dziedzinie i nie dopuszczaja informacji z zewnatrz. jak ktos jest wyzej albo wydrukowal sobie plakietke ekspert to wlacza tarcze ochronne na wiedze z zewnatrz i poucza swiat. nie wiem jak bylo w prl bo taki stary nie jestem ale no myslenie prl :D. ogolnie mam firme i mam klientow z calego swiata glownie USA, Australia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Norwegia. I na klientow z Polski, dla nas, daje wyzsza cene za swoje uslugi niz dla pozostalych krajow. Nie prowadze firmy od wczoraj, bronilem sie zawsze od takich okreslen ale przestalem, po prostu nienawidze wspolpracowac z nami Polakami, po wspolpracy wychodze wypompowany psychicznie, najlepsi dla mnie Austria i Niemcy. Najlepszy kontakt, czuje sie sluchany, czuje ze istnieje podczas wspolpracy. Oczywiscie to jest tylko i wylacznie moje zyciowe doswiadczenie, kazdy jest inna zmienna i kazdemu wyjdzie inne rownanie z doswiadczona energia.

ehh no i poszla negatywna energia;p mialem sie nie wciagac i nie produkowac zlych uczuc. weekend jest zdarze sie zregenerowac:)

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

meylo pisze:
14 kwie 2023, 21:24
Pisz. Ja wolę czytać o sukcesach niż je trollować ;)
Powodzenia i dobrej zabawy życzę :)
dziekuje, rowniez zycze powodzenia, handlowania zgodnie z samym soba. dokladnie dobrej zabawy:)
sukcecy sa dzisiaj i beda jutro.
dzieki temu czuje ze moj mozg zrobil mi ogromna przestrzen dla wiedzy ktora to spowoduje:).

ODPOWIEDZ