Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
blashka
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: blashka »

ninjaproject pisze:
02 cze 2021, 19:47
A dlaczego nie działa zamykanie?
Po jakiej cenie zamykamy pozycję Buy?
Zamykamy po Bid i miałem w poprzednio tak zapisane ale zmieniłem na OrderClosePrice() bo nie działalo. Generalnie założenie bota jest takie że ma otwierać na początku dnia, i zamykać pod koniec. Myślę może gdzie popełniłem błąd logiczny, bo pozycje się zamykają ale nie w tym miejscu gdzie powinny. A może to wina historii? Co sądzisz o warunkach Hour() == ? Może lepiej zastąpić >=, <=?

blashka
Stały bywalec
Stały bywalec

Dobra chyba błąd naprawiony. Zastosowałem się do twoich rad, zamieniłem żeby zamykało po BID. Myślę jednak że to nie wina kodu. Testowałem na Daily a tutaj zamyka po Hour. Na Daily zamykało po jakiś dziwnych godzinach/dniach na Hour wszystko śmiga jak trzeba. Ma to znaczenie podczas testów? Jaki okres wybierzemy? Pierwszy raz się z tym spotykam. I jak działa historia? Ona pobiera aby dane zamknięcia otwarcia i max/min z danej świeczki? A reszta ją nie obchodzi?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

blashka pisze:
03 cze 2021, 11:41
Dobra chyba błąd naprawiony. Zastosowałem się do twoich rad, zamieniłem żeby zamykało po BID. Myślę jednak że to nie wina kodu. Testowałem na Daily a tutaj zamyka po Hour. Na Daily zamykało po jakiś dziwnych godzinach/dniach na Hour wszystko śmiga jak trzeba. Ma to znaczenie podczas testów? Jaki okres wybierzemy? Pierwszy raz się z tym spotykam. I jak działa historia? Ona pobiera aby dane zamknięcia otwarcia i max/min z danej świeczki? A reszta ją nie obchodzi?
1. Zadanie: Co to jest OrderClosePrice()?
2. Zadanie: Otworzyć wykres na wszystkich interwałach po kolei, wybrać narzędzie krzyżyk, odczytać doatę każdej świeczki, zapoznać się z formatem czasu w MQL4, zapoznać się z funkcjami obsługującymi czas i datę w MQL4.
3. Zadanie: Zapoznać się z formatem zapisywania danych historycznych świec w MQL4.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4.

blashka
Stały bywalec
Stały bywalec

Hej,

Mam pytanie jak sprawdzić czy maximum danej świeczki było maximum danego dnia w tym momencie?
Np. mamy 12;00 maximum to 1200, świeczka przebija 1200 i kończy się na 1215. Później oczywiście może ustanowić się nowe maximum ale chodzi mi o to w tym danym momencie.

Pozdro

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

blashka pisze:
09 cze 2021, 13:52
Hej,

Mam pytanie jak sprawdzić czy maximum danej świeczki było maximum danego dnia w tym momencie?
Np. mamy 12;00 maximum to 1200, świeczka przebija 1200 i kończy się na 1215. Później oczywiście może ustanowić się nowe maximum ale chodzi mi o to w tym danym momencie.

Pozdro
Operacje z czasem i indeksami świec, matematyka na poziomie szkoły podstawowej.
Znajdź iHighest() w zakresie od indeksu pierwszej świeczki dnia do indeksu świeczki z wybranego czasu dnia.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4.

ODPOWIEDZ