Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
blashka
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 27 lis 2020, 18:12

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: blashka »

ninjaproject pisze:
02 cze 2021, 19:47
A dlaczego nie działa zamykanie?
Po jakiej cenie zamykamy pozycję Buy?
Zamykamy po Bid i miałem w poprzednio tak zapisane ale zmieniłem na OrderClosePrice() bo nie działalo. Generalnie założenie bota jest takie że ma otwierać na początku dnia, i zamykać pod koniec. Myślę może gdzie popełniłem błąd logiczny, bo pozycje się zamykają ale nie w tym miejscu gdzie powinny. A może to wina historii? Co sądzisz o warunkach Hour() == ? Może lepiej zastąpić >=, <=?

blashka
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 27 lis 2020, 18:12

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: blashka »

Dobra chyba błąd naprawiony. Zastosowałem się do twoich rad, zamieniłem żeby zamykało po BID. Myślę jednak że to nie wina kodu. Testowałem na Daily a tutaj zamyka po Hour. Na Daily zamykało po jakiś dziwnych godzinach/dniach na Hour wszystko śmiga jak trzeba. Ma to znaczenie podczas testów? Jaki okres wybierzemy? Pierwszy raz się z tym spotykam. I jak działa historia? Ona pobiera aby dane zamknięcia otwarcia i max/min z danej świeczki? A reszta ją nie obchodzi?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

blashka pisze:
03 cze 2021, 11:41
Dobra chyba błąd naprawiony. Zastosowałem się do twoich rad, zamieniłem żeby zamykało po BID. Myślę jednak że to nie wina kodu. Testowałem na Daily a tutaj zamyka po Hour. Na Daily zamykało po jakiś dziwnych godzinach/dniach na Hour wszystko śmiga jak trzeba. Ma to znaczenie podczas testów? Jaki okres wybierzemy? Pierwszy raz się z tym spotykam. I jak działa historia? Ona pobiera aby dane zamknięcia otwarcia i max/min z danej świeczki? A reszta ją nie obchodzi?
1. Zadanie: Co to jest OrderClosePrice()?
2. Zadanie: Otworzyć wykres na wszystkich interwałach po kolei, wybrać narzędzie krzyżyk, odczytać doatę każdej świeczki, zapoznać się z formatem czasu w MQL4, zapoznać się z funkcjami obsługującymi czas i datę w MQL4.
3. Zadanie: Zapoznać się z formatem zapisywania danych historycznych świec w MQL4.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

blashka
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 27 lis 2020, 18:12

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: blashka »

Hej,

Mam pytanie jak sprawdzić czy maximum danej świeczki było maximum danego dnia w tym momencie?
Np. mamy 12;00 maximum to 1200, świeczka przebija 1200 i kończy się na 1215. Później oczywiście może ustanowić się nowe maximum ale chodzi mi o to w tym danym momencie.

Pozdro

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

blashka pisze:
09 cze 2021, 13:52
Hej,

Mam pytanie jak sprawdzić czy maximum danej świeczki było maximum danego dnia w tym momencie?
Np. mamy 12;00 maximum to 1200, świeczka przebija 1200 i kończy się na 1215. Później oczywiście może ustanowić się nowe maximum ale chodzi mi o to w tym danym momencie.

Pozdro
Operacje z czasem i indeksami świec, matematyka na poziomie szkoły podstawowej.
Znajdź iHighest() w zakresie od indeksu pierwszej świeczki dnia do indeksu świeczki z wybranego czasu dnia.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Lornzes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 22 cze 2021, 08:03

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: Lornzes »

To jest świetne. Łatwiej jest decydować o temacie i zadawać pytania. Mam kilka pytań dotyczących handlu kryptowalutami. Czy ktoś może pomóc?

pawloice
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2016, 12:30

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: pawloice »

Witam
Mam pytanie w jaki sposób mogę z poziomu kodu "mql4" załadować szablon na wykres przy pomocy EA?. Już objaśniam co dokładnie chcę zrobić.
Mam przygotowany gotowy Szablon.tpl ze wskaźnikami i EA i wszystkimi ustawieniami, zapisany w folderze /templates/ i w moim EA dodałem linię kodu
int OnInit()
{
ChartApplyTemplate(0,"Szablon.tpl");
}
Po przeciągnięciu EA na czysty wykres szablon ładuje się ale EA jest usuwane z wykresu i tak dzieje się tylko gdy szablon zostanie załadowany razem z EA gdy załaduję go ręcznie na wykres wszystko działa poprawnie .
Może ktoś zna sposób na rozwiązanie tego problemu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

pawloice pisze:
20 lip 2021, 15:47
Witam
Mam pytanie w jaki sposób mogę z poziomu kodu "mql4" załadować szablon na wykres przy pomocy EA?. Już objaśniam co dokładnie chcę zrobić.
Mam przygotowany gotowy Szablon.tpl ze wskaźnikami i EA i wszystkimi ustawieniami, zapisany w folderze /templates/ i w moim EA dodałem linię kodu
int OnInit()
{
ChartApplyTemplate(0,"Szablon.tpl");
}
Po przeciągnięciu EA na czysty wykres szablon ładuje się ale EA jest usuwane z wykresu i tak dzieje się tylko gdy szablon zostanie załadowany razem z EA gdy załaduję go ręcznie na wykres wszystko działa poprawnie .
Może ktoś zna sposób na rozwiązanie tego problemu.
Może zamiast skryptu, to byś napisał EA, właśnie?
Poza tym, to EA jest po to, żeby robiło transakcje i operacje na nich.
Nie jest wskazane, żeby EA wykonywało jeszcze funkcje wskaźników.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

pawloice
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2016, 12:30

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: pawloice »

Zgadzam się z Tobą lecz fakt iż tą jedną funkcję, załadowania tego szablonu na wykres, którą EA zainicjował by tylko raz na samym początku i potem nie monitoruje już jej tylko zajmuje się tym do czego jest stworzony, to myślę że nie miałoby to jakiegoś dużego wpływu na działanie tego EA a mi ułatwi całą sprawę.
No chyba, że się mylę to mnie poprawcie.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

pawloice pisze:
20 lip 2021, 17:35
Zgadzam się z Tobą lecz fakt iż tą jedną funkcję, załadowania tego szablonu na wykres, którą EA zainicjował by tylko raz na samym początku i potem nie monitoruje już jej tylko zajmuje się tym do czego jest stworzony, to myślę że nie miałoby to jakiegoś dużego wpływu na działanie tego EA a mi ułatwi całą sprawę.
No chyba, że się mylę to mnie poprawcie.
No, a pomyśl logicznie!
Czy ten szablon zawiera tego EA w sobie, czy nie?
No bo, jeżeli nie, to jak zastosujesz szablon bez EA, to EA nie będzie na wykresie!

Poza tym, to czytaj dokumentację:
https://docs.mql4.com/chart_operations/ ... lytemplate
Note

The Expert Advisor will be unloaded and will not be able to continue operating in case of successful loading of a new template to the chart it is attached to.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ