BO & FBO

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
02 sty 2021, 23:46
Nie zrobisz z tego pomysłu zarabiającego robota.
Robot nie przefiltruje tych setupów, które spełniają warunki, lecz zysku nie przyniosą.
W każdym setupie liczy się jeszcze w jakich warunkach rynkowych on występuje.
A to zaprogramować, to już chyba tylko AI (SI).
To będzie bardziej mądrzenie się niż konkrety, ale chyba za bardzo tutaj kombinujesz. Z tym OB byłoby troszkę zabawy, ale to jest do ogarnięcia.
1. Z tego co widzę świeca OB ma większy ATR niż większość świec, czyli możesz sprawdzić/podać wszystkie OB jakie są według ciebie sygnałem, uśrednić ATR i wyszukać takich świec na wykresie
2. Tworzysz tablicę świec n okresów wstecz,, jak już masz wstępnie te uśrednione ATR tych OB, kiedy się pojawia taka świeca, i sprawdzasz w kilku pętlach zakresy ceny high/low żeby określić konsolidacje i porównujesz kilka takich zakresów z tą świecą OB, żeby znaleźć wybicie z jakiejś dłuższej konsolidacji w czasie (m.in. tak określasz OB chyba :think: czyli im więcej świec w tablicy tym lepiej) i świeca OB ma wybijać się z tego "range", z tego zakresu cenowego. Wtedy masz sygnał (signal bar - OB). Mniej więcej...
3. Do fibo jest api, żeby pobrać dane z tego wskaźnika
4. That's all. Ale i tak trochę z tym zabawy będzie. Jak już masz te funkcje to potem SL ustawiasz pod te wyliczenia zakresów z OB. Nie wiem jaki jest MM, ale chyba podejście RR i potem przesuwanie SL na BE albo kroczący, ale to już pestka.
Ogólnie strategia ciekawa i warta napisania EA, chociazby żeby miec jakies poglądowe wyniki. Nawet jak nie da się zakodować tego w 100%.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Wskaźniki do metody ZL Mighty Zones już są od dawna.
Sama zasada jest prosta do zakodowania.
To nie oznacza, że robot będzie zarabiał.
Blubbb_ZLines_MZ_rev5.mq4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

karp29
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 13 kwie 2006, 10:25

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: karp29 »

Uważam ze można to zrobić, mi mieć robota który zarobi na tym , oczywiście człowiek to człowiek wyłapie inaczej, więcej , logiczniej. Ale nie siedzi 24h przed ekranem, też popełnia błędy, ostatnio wiele się nauczyłem, inaczej patrzyć na coś co z pozoru wydaje się nie możliwe.

karp29
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 13 kwie 2006, 10:25

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: karp29 »

TO był zły dzień, źle interpretowałem znaki, decyzje jakby spóźnione o takt, i uparcie w L , kij wie czemu EUR/USD -7, -5, -7
1- trade zignorowałęm ten znak z góry, gdzie cena nie zamkneła sie wyżej była szansa na wyjscie.
2. za mały SL
3 podobna akcja jak w 1 przypadku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

A ja to nie wiem co mam za bardzo napisać. Od kilku tygodni u mnie zmienia się wiele rzeczy i spojrzenie na nie. i tym samym doświadczenia z życia i zmian przeniosłem jako nowe spojrzenie na rynek. Wiem że to brzmi dziwnie i banalne. I postanowielm jeszcze raz niektóry watki przeczytać i jestem przekonany że dopiero zrozumialem co chciał przekazać w dużej mierze Thorez i o czym pisał . I tak naprawdę czuję, że dopiero wiele z jego sów zrozumialem. minusem jest to że to nie zmieni u wielu nic w trjdowaniu, ciężko po prostu dać jasne wskazówki kiedy wchodzić kiedy wychodzić, po prsotu ZL BO FBO to nie są sygnały do wejścia to są po prostu znaki na rynku, my wiemy że rynek porusza się w górę albo w dół i na akcję jest zawsze reakacja. I to w sumie tyle, jeżeli widzisz że po akcji następuje reakcja to weź w niej udział. Temat obszerny ale to chyba jedyna droga aby to poczuć bo nic innego lub więcej ciężko napisać. Przykładowo dam EJka w mojej analizie wyglądało jakby ostatnio wykonywali akcję i teraz jest czas aby odpowiedzieć na to reakcją i aktualnie wg mnie dążymy do tej kreski co w mojej analizie było poczatkiem jakiegoś ruchu (ale może początek i być gdzieś niżej). Teraz pytania kto gdzie kiedy się podłącza i kiedy kto stwierdza, że już wracamy do punkty wyjścią. I wg mnie tak jest w kółko, kwestia obsrwowania wykresu i podłączania się tam gdzie w danej chwili idą i w jakim kierunku. Wiem że to strsznie brzmi ale ja tak to widze na tą chwilę. A całe BO, FBO ZL i wszystko inne to jest to co obserwujemy na rynku i mogą być to znaki pomocnicze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

karp29
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 13 kwie 2006, 10:25

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: karp29 »

Dokładnie Czerwinek wszystko na każdym tf jest akcją i reakcją, Profit i zjadanie go. Tak samo jak ty draze bardziej i inaczej widzę, i czytam na nowo stare rzeczy to widzę więcej.

https://prnt.sc/wmv534

A tu moje wejście tym razem dobre funt zrobili FBO , potem BO na h1 i wejście ciut spóźnione ale ogólnie b dobre , na dole profit do zjedzenia , nie doszli w tej chwili do niego ale myślę ze mogą dojść. Poniżej eurousd tez fajny patern FBO i potem BO, ale przegapiłem :/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

karp29 pisze:
13 sty 2021, 21:04
Dokładnie Czerwinek wszystko na każdym tf jest akcją i reakcją, Profit i zjadanie go. Tak samo jak ty draze bardziej i inaczej widzę, i czytam na nowo stare rzeczy to widzę więcej.

https://prnt.sc/wmv534

A tu moje wejście tym razem dobre funt zrobili FBO , potem BO na h1 i wejście ciut spóźnione ale ogólnie b dobre , na dole profit do zjedzenia , nie doszli w tej chwili do niego ale myślę ze mogą dojść. Poniżej eurousd tez fajny patern FBO i potem BO, ale przegapiłem :/
A ja bym zapytał, skąd wiedziałeś, że z tego miejsca pójdzie w dół, a nie w górę?
Nie wiedziałeś - czyli fuks.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

karp39.png
Dlatego to był fuks.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Chodzi o to, że jest tu kilka oprowsparć, i nikt nie wie, które będzie respektowane i jako co, niestety.
Ergo, dla nas pozostają tylko pipsy pomiędzy tymi SR-ami.
Pod warunkiem, że sa respektowane po przebiciu.
W wypadku ww przykładu, potrzebny niski interwał, żeby dobrze wejść.

PS. Nie ma nic takiego, co by zabroniło cenie iść do góry w momencie zawarcia tej pozycji Sell.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

karp29
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 13 kwie 2006, 10:25

Re: BO & FBO

Nieprzeczytany post autor: karp29 »

ninjaproject pisze:
13 sty 2021, 21:39
Chodzi o to, że jest tu kilka oprowsparć, i nikt nie wie, które będzie respektowane i jako co, niestety.
Ergo, dla nas pozostają tylko pipsy pomiędzy tymi SR-ami.
Pod warunkiem, że sa respektowane po przebiciu.
W wypadku ww przykładu, potrzebny niski interwał, żeby dobrze wejść.

PS. Nie ma nic takiego, co by zabroniło cenie iść do góry w momencie zawarcia tej pozycji Sell.
Wiedzieć to za duzo powiedziane, ale masz wyżej wykres H1, grubo sie zamknęła h1 w dół ( czili momentum z którym grałem) , spodziewałem sie powrotu i wejście, to bylo dość łatwe.
Ten scren który wklejasz to dla mnie niski TF, nadrzędny był H1 i to w nim tkwiła moc, oczywiście masz racje cena mogła by isć w górę. Ale jako ze miałem za sobą h1 to miałem większe prawdopodobieństwo ze wejdzie zgodnie z planem.

ODPOWIEDZ