Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5092
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

będzie dobrze na ujku... znaczy tak jak powinno być zgodnie z założeniem, czyli przynajmniej SL na BE + :d :p
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

MrNov
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 16 lis 2011, 15:37

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: MrNov »

niemiaszek pisze:będzie dobrze na ujku... znaczy tak jak powinno być zgodnie z założeniem, czyli przynajmniej SL na BE + :d :p
Tyle, że SL brak :shock:
Się pojawił po północy, TP również :)

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Uwazam ze nalezy zmienic zasady wybierania sygnalu, poniewaz to juz drugi pelny SL na podobnym wejsciu zgodnie co prawda z sysem.
Nie wchodzic nigdy w sygnal jesli kreska DP lub DS1 lub DR1 byla juz przebijana conajmniej 3 x w jednym dniu!
Nie wchodzic nigdy w sygnal na kresce DP jesli pod lub nad nia jest kreska W lub M.
Nie wchodzic nigdy w sygnal na kresce DR1 lub DS1, jesli pod lub nad nimi sa kreski W i M.
Jesli chodzi o SL, to po -17 pips, zamykac 50% wolumenu i zostawiac w grze tylko polowe aby minimalizowac ryzyko.

Innego wyjscia nie ma. Co z tego ze skubiemy po 1,5 pipsa lub wiecej, jesli przychodza dwa pelne SL i tracimy 60 pips, ktore bedzie sie odrabiac przez 20 nowych transakcji ryzykujac oczywiscie na kazdej od nowa a zarabiajac na nich pare pipsow. Taki niestety stosunek R:R nie dziala. To jest kwestia szczescia uwazam ale na dluzsza mete sie nie sprawdza.
Dlatego nalezy wybierac sygnaly. Grac 1 lotem i jak cos miec drugi lot w razie pinbara spadkowego lub wzrostowego do dyspozycji, ale mysle ze tylko wtedy.
Nie wchodzic w sygnaly po godzinie 16:30, poniewaz banki robie podsumowanie dnia i zazwyczaj cena juz nie chodzi zgodnie z trendem i sysem.

To sa tylko moje sugestie, ktore zaobserwowalem na wlasnej skorze podczas uzywania systemu.
Mysle ze one moga duzo pomoc i ulepszyc system pod wzgledem filtrowania sygnalow i zarzadzania pozycja pod wzgledem minimalizacji ryzyka.

Awatar użytkownika
grey
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:18

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: grey »

Mamy następującą sytuację:

Średnie się zgadzają, mamy sygnał na L, ale cena była pod DS1, świeczka formuje się nad DS1 i pytanie czy to jest pozycja na longa? Czy może jest zasada, że to co powyżej DP to long a co poniżej to short?

---------------------------------------------------------------------------------------------------

A i jak możecie to przetestujcie czy to dobrze chodzi. Podkreślam, że jestem programista-amator i nie odpowiadam za to co piszę :D. Może być tak, że błąd wyjdzie po pewnym czasie gdzieś tam bo sam wszystkiego dokładnie nie sprawdzę, dlatego każdy powinien sobie porobić testy niezależnie od moich czy kogo innego EA, indyków.

w EA mamy funkcje, SET_SL, SET_TP, SET_BE, SET_TS, które ustawiamy w punktach
TP_TO_LINE - ustawia TP do kreski, jeżeli jest blisko SL, TP kreski to nie ustawi TP, dopiero po pewnym czasie do najbliższej jak będzie mógł

ORDER_CLOSE_LOSS, ORDER_CLOSE_PROFIT, określa zamykanie częściowej pozycji i realizowanie częściowych zysków
DISTANCE_LOSE - jest to odległość akceptowalnych strat w przypadku BUY, SELL i następuje procentowe zamknięcie pozycji ustawiane przez PERCENT_LOSS, domyślnie 50%.

DISTANCE_PROFIT - odległość zysków i podobnie jak wyżej

LOT = 1.0 --- jeżeli nasze zlecenie ma inny początkowy LOT niż ten ustawiony w robocie to zamykanie częściowej pozycji nie zadziała. NEW_D_PIVOT - można wprowadzić nowe D pivoty przez nas i wtedy obliczenia będą w oparciu o D pivoty wprowadzone oraz W, M pivoty ze świeczek brokera.

ORDER_CLOSE_ALERT - alarm, gdy zamknięte zostanie zlecenie.

to jest taki robocik ogólny teraz planuję dodać następujące filtry do alarmów typowo pod tego sysa, czyli:

DISTANCE_PERCENT_BAR_FILTERING (gdzieś tam już wcześniej o tym pisałem)
MAX_SPREAD_FILTERING (wiadomo)
MIN_TP_FILTERING (alarm wtedy gdy np TP = 300 do najbliższej kreski )
XY_BAR_FILTERING

XY_BAR_FILTERING tutaj moja idea jest taka

M5, różnica 25 pipsów pomiędzy SMA21, SMA200 na 40 ostatnich świeczkach zachowana
H1, różnica 40 pipsów pomiędzy SMA21, SMA200 na 40 ostatnich świeczkach zachowana

wtedy następuje alarm, wydaje mi się, że sygnał jest wtedy silny

w EA musi być Umożliw import DLL, umożliw handel, autotrading
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2015, 08:06 przez grey, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5092
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

niemiaszek pisze:będzie dobrze na ujku... znaczy tak jak powinno być zgodnie z założeniem, czyli przynajmniej SL na BE + :d :p
a jednak się nie udało, kolejny pełny SL30 :(


Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5092
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

MrNov pisze:
niemiaszek pisze:będzie dobrze na ujku... znaczy tak jak powinno być zgodnie z założeniem, czyli przynajmniej SL na BE + :d :p
Tyle, że SL brak :shock:
Się pojawił po północy, TP również :)
dla mnie ta wczorajsza sytuacja, że coś się wykrzaczyło na mql.com trochę narobiła zamieszania, element zaskoczenia, i do tej pory nie wiem dlaczego wystąpił błąd :roll:
moja propozycja jest taka, że jeżeli następnym razem nie wskoczy(nie będzie widoczny SL i TP na mql.com) to zamykam taką pozycję z palca i nie czekam na dalszy rozwój, bo zawsze może być odwrotnie niż się chce 8)

każda zajmowana pozycja zawsze musi mieć SL i TP, od momentu jak są podpięte dodatkowe rachunki widoczne na www.mql5.com :!: :!: :!:

zawsze trzeba mieć jakiś margines na zaskoczenie, a że to pierwszy raz to zbiło mnie to z tropu i bardziej myślałem co jeszcze może pójść nie tak, jeżeli na podpiętych rachunkach nie zadziała SL albo TP :?:

nic to, strata trochę boli, ale nie jest to MC na rachunku czy SO, więc nadal jesteśmy w grze z jednym małym ale...
stan depo spadł poniżej 60k zł, więc wracam do podstawowej wartości 1 lota na pozycji z małą modyfikacją, gdzie zawsze mogę dołożyć kolejną pozycję po lepszej cenie i ze średnią z dwóch pozycji będę bliżej ceny rynkowej :idea:

jeżeli to się sprawdzi to ok, a jak nadal będzie bałagan to wrócę do zasad sysa bez kombinacji :idea: :!:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
grey
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:18

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: grey »

niemiaszek co do twojego ostatniego wejścia poziom DP był testowany parę razy już tego dnia.
Pytanie czy kilkukrotne testowanie poziomu DP wpływa w jakiś sposób na skuteczność trafnych pozycji. Wypadałoby napisać coś co by dało nam odpowiednie wyniki. Np pojawia się nowy dzień, cena dobija do DP i pojawia się pierwszy sygnał w danym dniu. Następnie program ustali sobie SL, TP i zbada czy tego dnia osiągnął SL, TP.

Ogólnie to możemy sobie zadawać pytania, ale wszystko statystyka. Fajnie by było przejrzeć powiedzmy ostatnie 50 sygnałów na jednej parze i zobaczyć jakie są wyniki z uwzględniem:
- ile razy cena dotknęła poziomu D danego dnia zanim pojawił się sygnał.
- jak silny był to sygnał
- uwzględnić w jakich godzinach był sygnał, czy były wtedy dane, jeżeli tak to raczej można odrzucić od testów

W sumie to wystarczy mi aby program naniósł mi jakieś strzałki na historię wykresu, kiedy był sygnał a ja już sobie ręcznie go przeanalizuję. Będę nad tym myślał :)

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Dzieki wielkie Grey za automat! Super robota!
Jesli chodzi o przebijanie kilka razy linii to ja osobiscie zauwazylem ze najlepiej wchodzic na 1 sygnale i 2 sygnale danego dnia na danej kresce. Jesli jest 3 sygnal to juz jest mniejsze prawdopodobienstwo a jak 4 to w ogole nie wchodzimy.

Przedostatnia i ostatnia strata Niemiaszka byla wlasnie przez to ze wszedl 4 sygnal w danym dniu na danej kresce a dwa ze pod ta kreska byla kreska W i ja przyciagnela. Uwazam aby nie wchodzic w takie sygnaly bo szkoda pieniedzy z depo lub z wypracowanych zyskow.

Wyszukujmy czyste sygnaly, gdzie max 2 razy w ciagu dnia bylo na danej kresce przebicie jej oraz aby pod nia lub nad nia nie bylo zadnych kresek W i M a jedynie DS/DR/DP i wtedy na pewno bedzie wieksze prawdopodobienstwo takiego sygnalu.

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5092
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

pozycja na XAGUSD to na rozgrzewkę (uciekłem przed danymi, spikingiem), bo widzę po wpisach, że ponure humory po drugim pełnym SL... :(

każda strata boli, bo każdy z Nas chciałby tylko zarabiać a nie tracić, ale taka specyfika klikania i nic na to nie poradzimy :roll:
nie ma wejść, które od razu zarabiają i nie znam osoby co by miała 100% skuteczność, więc ryzyko jet zawsze jak również każda otwarta pozycja jest zawsze na stracie(spread) :idea:

jesteśmy dalej w grze i naprawdę nie ma tragedii, owszem chciałoby się żeby było tylko lepiej, ale to jest rynek i gralla na klikanie nie mam :wink:

spokojnie jak na wojnie, klikamy dalej i głowa do góry :D :564:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5092
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

szykuje się S na AUDUSD po przebiciu DP :idea:

szykuje się L na USDCAD po przebicu DP :idea:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

ODPOWIEDZ