Okregi jednomandatowe-poprzyj akcję

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

He, he..

Opowiem wam anegdotę z życia wziętą.

W latach pierwszej wojny Polsko-Polskiej, czyli w czasach, kiedy Solidarność już była na tyle silna, ale jeszcze czerwoni trzymali się jako tako, pewien gość, wuj mojego kolegi, człowiek już słusznej daty i wiele pamiętający i dużo rozumiejący, czytając Pewnego razu Wyborcza, do mojego kolegi w te słowa uderzył:

- Wiesz Janek, tak czytam od jakiegoś czasu, i wydaje mi się, ze ta Solidarność jednak przejmie władzę. Tylko ile to minie czasu, zanim oni się nachapią!

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

daromanchester pisze:No i mi się już wszystko rozjaśniło.
Janek Trader podbiję Ci temat jeszcze raz, nie musisz dziękować.

Uruchomienie portalu zmieleni.pl - 1 września 2012
Premiera płyty Kukiza "Siła i Honor" - 4 września 2012
Przypadek?

Marketing w nowoczesnym wydaniu i ja nie krytykuję.
Absolutnie nie, ja podziwiam i klaszczę bo tak się doi leszczy. (leszczu to nie do Ciebie :) )
Majstersztyk i do tego ta nutka konspiracji i podziemia że płyta jest bojkotowana przez mainstream.
Panowie uczyć się od mistrzów....
A czemu nie upiec 2 pieczeni na jednym ogniu, dzięki Kukizowi stowarzyszenie zyskało na popularności, nie widziałem na stronie zmieleni linków czy reklam płyty, szybko rośnie liczba zapisanych porównując do strony:http://www.jednomandatowe.pl/
Kukiz rozreklamował tą akcję, a jeżeli sprzeda więcej płyt? Jego sprawa, ja jej nie kupię.
http://www.jow.pl/
http://www.krs-online.com.pl/stowarzysz ... 52494.html
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Forex - wielka zmanipulowana szulernia

Jakby co, to jestem po spożyciu legalnych napojów........
http://www.youtube.com/watch?v=mOB-LTL4jjg

Awatar użytkownika
wojtasek
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 13 mar 2007, 21:25

Nieprzeczytany post autor: wojtasek »

w ostatnich wyborach (2011) były JOWy do Senatu;
wynik: 94% zdobyły dwie partie, PO - 63%, PiS - 31%;
OK, do Senatu są większe okręgi wyborcze niż do Sejmu...

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Re: Okregi jednomandatowe-poprzyj akcję

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

Skarga do Strasburga i odpowiedź Trybunału
http://www.jow.pl/dokumenty
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Forex - wielka zmanipulowana szulernia

Jakby co, to jestem po spożyciu legalnych napojów........
http://www.youtube.com/watch?v=mOB-LTL4jjg

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re:

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Janek Trader pisze: Dla mnie ta akcja społeczna jest ok.
I w tym miejscu nie rozumiem tego zrzędzenia w tym wątku. Sam nie wiem czy okręgi jednomandatowe to dobry czy zły pomysł ale sama akcja jest ok. Ktoś tu wspomniał o zakładaniu partii celem wprowadzenia okręgów wyborczych ale to raczej nie jest dobry pomysł bo zakładanie partii ma sens gdy mamy całościowy program a tu chodzi o pojedynczą inicjatywę. W takiej sytuacji podobne inicjatywy to normalna rzecz w miarę rozwiniętych społeczeństwach obywatelskich.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Okregi jednomandatowe-poprzyj akcję

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Tak jak napisał Reptajl takie akcje są fajne, takie zrywy społeczne takie to romantyczne.
Ja wykazuję tylko zakłamanie tych osób, organizatorów jak i zwolenników.
Wyrolowali ich raz a oni jeszcze raz nabierają się na to..... przecież to jak Amber Gold over and over again.....a ludzie dalej głupi...ehhh
Przeciwko inicjatywom społecznym nie mam nic.... nawet to takie fajne, ludzie mają uczucie że są ważni i potrzebni więc jak im to pomaga zaakceptować siebie lub dowartościować to ok.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Okregi jednomandatowe-poprzyj akcję

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

daromanchester pisze: Przeciwko inicjatywom społecznym nie mam nic.... nawet to takie fajne, ludzie mają uczucie że są ważni i potrzebni więc jak im to pomaga zaakceptować siebie lub dowartościować to ok.
Wydaje mi się że profil ludzi chcących coś robić społecznie jest zupełnie inny. Dowartościować to się można bezwartościowymi wpisami na forach. Wydaje mi się Daro, że za bardzo mierzysz ludzi własną miarą a nie każdy jest urodzonym malkontentem. Niektórzy chcą po prostu działać społecznie i w ten jakoś się realizują czerpiąc satysfakcję, że przynajmniej coś robią. Nieważne czy robią takie akcje jak Kukiz, zbierają śmieci w dniu sprzątania świata czy też pracują w wolontariacie. Fakt, że płyty będą się lepiej sprzedawać też mnie nie przekonuje, gdyby był ślusarzem to też pewnie źle bo może chodziłoby mu o to aby być bardziej znanym w okolicy i mieć dzięki temu więcej zleceń.
Jak jesteś taki antyspołeczny to twoja sprawa, nie wiem tylko dlaczego tak lubisz to manifestować. Generalnie może lepiej zostawić ludzi o innych poglądach i priorytetach w życiu samym sobie i tak przecież nie przekonasz nikogo że twój punkt widzenia jest najwłaściwszy.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Okregi jednomandatowe-poprzyj akcję

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Hmmm ja antyspołeczny? Swoje się nabiegałem w '89 z plakatami po mieście i było fajnie... aż mi się łezka w oku kręci jak sobie przypomnę.....swoją naiwność. :)
Ja właśnie o tym piszę że jak ludzie chcą działać społecznie to niech działają i dwoma rękami się pod tym podpiszę.
Ale nich nie spamują i lajkują bo tak nic nie pomogą, tylko do tego po prostu trzeba dorosnąć. Bo takie akcje jak ta powodują że ludzie się bardziej alienują społecznie i wydaje się im że coś robią.
Ruszyć d... porozmawiać z ludźmi itd.
Chociaż muszę przyznać że prywatnie uważam że jeśli ktoś zwala winę swoich niepowodzeń życiowych na brak takiej czy innej ustawy to powinien się zastanowić nad swoim dotychczasowym życiem.
Bo na pewno coś robi nie tak. Może my na forum otworzymy akcję http://www.WystopowaniNaSL.pl i stworzymy grupę ludzi niezadowolonych że nas wyrzuca na SL czy MC :)
Przy okazji zbiegnie się to z ogłoszeniem prze zemnie się jako IB jakiegoś magicznego brokera który popierać będzie tą akcję. :D
Myślę że mogłoby to wypalić przy takim poziomie naiwności w społeczeństwie.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Coluche
Gaduła
Gaduła
Posty: 337
Rejestracja: 17 kwie 2012, 12:43

Re: Okregi jednomandatowe-poprzyj akcję

Nieprzeczytany post autor: Coluche »

Daro...to nie była naiwność...ja też ganiałem....:)

I dzięki temu żyjemy w całkiem innym kraju....choćby tam wszyscy narzekali to i tak nie ma co porównywać !!!!!

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Okregi jednomandatowe-poprzyj akcję

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Coluche pisze:I dzięki temu żyjemy w całkiem innym kraju....choćby tam wszyscy narzekali to i tak nie ma co porównywać !!!!!
To jest teraz passé tak mówić. Teraz mamy leżeć na ulicach najlepiej w PL (bo trzeba być twardym a nie miętkim) i czekać aż kraj się rozpadnie i zbankrutuje tylko po to żeby niektórzy powiedzieli że mieli racje i mogli przepchać swoją opcję polityczną i poglądy.
Ja bym tak paru wysłał w początek lat '90 kiedy szalała hiperinflacja i był dziki zachód. Firmy padały jak muchy, kiedyś gdzieś widziałem dane że pomiędzy 90-95 rokiem z 1000 firm (DG) pozostawało 5.
Uważam że musi być dobrze w kraju skoro ludzie mają czas się zajmować takimi duperelami zamiast zostawić to politykom.
No ale jak politycy mają coś robić jak widzą że wystarczy obiecać żeby poderwać tłumy i będą podążać na swoich ajcudach jak przystało na obecną generację iSheepów.
I jeszcze będą nam udowadniać że coś robią.
:509:
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

ODPOWIEDZ