Od zainteresowania forexem do zarabiania kasy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
torgal
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2016, 18:58

Re: Od zainteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: torgal »

Witam wszystkich. Ostatnio zainteresowałem się tematem forexu. Zastanawiam się czego powinienem się dowiedzieć zanim zacznę grać na poważnie. Jakaś literatura, fora, artykuły? Z góry dziękuję za pomoc.
PS. Czy konto demo dostępne tutaj: https://www.tms.pl/rynek/kursy-walut to dobry wybór?

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Re: Od zainteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

torgal pisze:Witam wszystkich. Ostatnio zainteresowałem się tematem forexu. Zastanawiam się czego powinienem się dowiedzieć zanim zacznę grać na poważnie. Jakaś literatura, fora, artykuły? Z góry dziękuję za pomoc.
PS. Czy konto demo dostępne tutaj: https://www.tms.pl/rynek/kursy-walut to dobry wybór?
Poświęć ten czas na naukę języków, szlifowanie zawodu bądź inną pożyteczną sprawę.
Ewentualnie zabierz się za forex, jeśli chcesz ... poznać lepiej samego siebie, swój strach/chciwość/gniew/euforię itd.

J.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Od zainteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

torgal pisze:Witam wszystkich. Ostatnio zainteresowałem się tematem forexu. Zastanawiam się czego powinienem się dowiedzieć zanim zacznę grać na poważnie. Jakaś literatura, fora, artykuły? Z góry dziękuję za pomoc.
PS. Czy konto demo dostępne tutaj: https://www.tms.pl/rynek/kursy-walut to dobry wybór?
z forexa zrob zajecie dodatkowe jak hobby typu lowienie rybek co weekend rozumiesz nie mozesz przeznaczyc calego czasu wolnego na to bo po 1 ci odwali po 2 przewalisz cala kase po 3 bedziesz generowal tylko dlugi

nauke forexa typu szkolenia ksiazki odradzam zrobia ci papke z mogu i wyjscie z tego zajmie ci kolejne lata

co do forum tylko to http://www.stevehopwoodforex.com/phpBB3 ... =59&t=1572
bo jest najblizej prawdy a reszta to bullshit! :d

Powodzenia dasz rade jesli unikniesz pulapek zastawionych na ciebie te ktore wymienilem wyzej wyjdziesz z tego zwyciesko :d
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Od zainteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

chojnak pisze:Poświęć ten czas na naukę języków, szlifowanie zawodu bądź inną pożyteczną sprawę. Ewentualnie zabierz się za forex, jeśli chcesz ... poznać lepiej samego siebie, swój strach/chciwość/gniew/euforię itd.
Ciekawa odpowiedź. Ale to nie działa na kogoś kto dopiero zaczyna. Ty już masz doświadczenie i sporo czasu spędziłeś przed wykresami. Ci którzy dopiero zaczynają, jak ja, nie wiedzą jeszcze że to wszystko może zająć trochę więcej czasu niż początkowo zakładaliśmy. Teraz, po 2 latach, coś już wiem. Mimo to podoba mi się twoja odpowiedź i też zaczynam się zastanawiać po tych 2 latach spędzonych przed wykresami czy czas jaki poświęcam na to wszystko faktycznie kiedyś da mi oczekiwane wyniki. Czy nie lepiej zająć się czymś innym.

Zapomniałem dodać. Tutaj możemy stracić wszystko, a nawet doprowadzić do debetu i długów. Są inne ciekawe zajęcia gdzie nie ma takiego ryzyka. Można pomnażać pieniądze ale też sporo stracić, bo rynki są niebezpieczne, ryzykowne i nieprzewidywalne - "flash crash". W każdej chwili może się to powtórzyć.

MarioTrade
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2016, 23:30

Re: Od zainteresowania forexem do zarabiania kasy

Nieprzeczytany post autor: MarioTrade »

Dodam coś niestandardowego. Mój mentor mawia, że metoda to max 10% sukcesu. Ja osobiście uważam, że na każdym rynku kapitałowym radzą sobie ludzie o określonych cechach. Dla mnie test na dobrego gracza to test pokerowy. Jeżeli po 50 rozdaniach jesteś +/- 30% to znaczy, że bez problemu ogarniesz trejderkę. Rynki są takie jakie są. Trzeba podejść do tego czysto statystycznie. Ja wychodzę z założenia, że matematycznie to sytuacja jest banalna. Rynek idzie w tą stronę podaż/popyt gdzie jest więcej kasy. Jedyne co trzeba robić to śledzić przepływy kapitału. Metodę jaką sobie wybierzesz do tego to już twoja sprawa. Jak potrafisz odczytywać rynek z takiej perspektywy to opracowujesz konkretną strategię, którą konsekwentnie będziesz realizować. Tu nie ma tak naprawdę filozofii, tylko ciężka praca nad sobą głównie. Chyba, że jesteś farciarz i masz w swoim DNA handel.
Z drobnych rzeczy mogę dodać, że mi bardzo przeszkadzała platforma MT4. Nikomu nie polecam. Jeśli chcesz się rozwijać rynkowo potrzebujesz dobrych narzędzi. Czasami zmiana sposobu wizualizacji ceny np na bloczki renko czy figurę zmienia spojrzenie na to co się dzieje na rynku. W MT4 nie ma nawet Pivotów. Wielka bieda. I kwestia specjalizacji. Handel jest jak sport. Nie można być dobrym w kilku dyscyplinach. Lepiej rozgrywać dobrze 2, 3 rynki niż skakać po wszystkich. Prawie zapomniałem o najważniejszym dla początkujących - pozycja. Max 1% na kapitale. Nie ważne ile masz tak trzeba. To czego się nauczysz na początku będziesz robił zawsze. Najgorzej zmienić złe nawyki.

To tyle, widzimy się po przeciwnych stronach :-)

ODPOWIEDZ