next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jest 1, ale w piątek w późnych godzinach i to na M5. Widzę potencjalnie jeszcze 3, ale reszta układów nie pasuje do schematu mierzeń, tylko ten z piątku.
USDCADmicroM30.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:Jest 1, ale w piątek w późnych godzinach i to na M5. Widzę potencjalnie , ale reszta układów tego nie pasuje do schematu mierzeń, tylko ten z piątku.
USDCADmicroM30.png

Chodziło mi o tego z potwierdzeniami. Była dywergencja , był młot ,nie do końca ładny , ale chodzi o dolny cień, czyli reakcje rynku na fibo 161, zamknięcie tej świecy na fibo 127. To wystarczy żeby wejść z SL pod takim młotem. Na resztę nie masz wpływu, albo się zrealizuje albo nie. Układy z fibo zewnętrznymi tez musisz brać pod uwagę. I to co juz wiele razy pisałem , dodatkowe potwierdzenia układów np świecowe , podwójne testy , dywergencje, wsparcia/opory. Na takie rzeczy musisz być wyczulony i o takie odszukiwanie układów na historii zawsze mi chodziło. Musisz poznać rózne układy , żeby wiedzieć jak one mogą w przyszłości wyglądać i co dodatkowo je wzmocniło. Piszę o tym od wielu tygodni.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, ale wyjaśnie dlaczego go pominąłem. Nie wziąłbym go bo był lekko rozjechany na wierzchołkach B, C oraz na zewnętrznym mierzeniu które ani nie doszło do 161.8, ani też zamknięcia nie świec H1 nie były na 127.2. Takie nie wiadomo co. Na dywergencje nawet nie zwróciłem uwagi. Ten pin zauważyłem, ale oceniłem go po mierzeniach wierzchołków BCD i go odrzuciłem. Teraz jednak widzę że to mogło tam być, skoro nastąpił taki ruch do góry...
USDCADmicroH1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2017, 16:14 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:Ok, ale wyjaśnie dlaczego go pominąłem. Nie wziąłbym go bo był lekko rozjechany na wierzchołkach B, C oraz na zewnętrznym mierzeniu które ani nie doszło do 161.8, a nie też jakoś nie zatrzymało się na 127.2. takie nie wiadomo co. Na dywergencje nawet nie zwróciłem uwagi. Ten pin zauważyłem, ale oceniłem go po wierzchołkach BCD i go odrzuciłem. Teraz jednak widzę że to mogło tam być, skoro nastąpił taki ruch do góry...
USDCADmicroH1.png

Powiem Ci tak , pytałem o to bo sam na tym układzie prawie 140 pips w piramidzie wytargałem. Najzabawniejsze jest to że usiadłem do wykresów chwile wcześniej, zobaczyłem młota , div , szybkie mierzenie i wejście w pozycje. Całość analizy trwała może jakieś 5-6 sekund. To że nie były punkty poszczególne idealnie na poziomach nie ma dla mnie znaczenia , bo takich układów nie idealnych w czasie nauki przerobiłem setki dlatego wiem że one sie często realizują. Nawet paradoksalnie one częściej się realizują niż te idealnie wyrysowane, bo ktoś musi stracić na rynku zwłaszcza bardzo dobrze przygotowany idealista , który rozgrywa tylko idealne układy :)
Trzeba być elastycznym na rynku, mieć przerobioną historie z takim czymś i nie bać się zaryzykować jeżeli technika coś pokazuje.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, nie będę już wyprzedzał układu jak wczoraj na GBPUSD.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Rookie, a ty rozgrywałeś w tym tygodniu te dwa harmoniki na usdjpy ? Przyznam że były trudne do rozegrania. Ja mało grałem w tym tygodniu bo czasu nie miałem i teraz tak przeglądam co tam słychać ciekawego na wykresach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Rookie, a ty rozgrywałeś w tym tygodniu te dwa harmoniki na usdjpy ? Przyznam że były trudne do rozegrania. Ja mało grałem w tym tygodniu bo czasu nie miałem i teraz tak przeglądam co tam słychać ciekawego na wykresach.
Tego drugiego z 23 marca widziałem ale było późno w nocy i nie wchodziłem. Miałem natomiast taki plan co do tego układu http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/139559 i pisałem o nim tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p858642 ). Nie rozgrywałem tego małego bo był późno w nocy ale próbowałem tego dużego który był w piątek. Na 88.6 w D idealnie się zatrzymali ale zaspałem wejście i potem 2x wchodziłem w sell właśnie pod ten układ. Dlatego grałem spadki w piątek.

Natomiast tego pierwszego harmonika i flagi nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

W tym pierwszym zobacz jak rozegrali z punktem C. Zrobili taki mały cień , ale zamkniecie świec było ciut niżej niż punkt A i to go utrzymało. Zasięg można było wyliczyć w zasadzie z podwójnego dna z punktów A i C i liczyć na własnie fibo 127. Po drodze na fibo 88 było trochę zamieszania i tam można było się za wcześnie ubrać w pozycje. jedynie gdybyś brał pod uwagę zasięg z podwójnego dna to byś odpuścił na 88. Drugi harmonik to taki jakiego najbardziej nie lubię czyli punkt B nisko na f 61 a potem D blisko na następnym poziomie 78. W piątek przetestowali i odbili na f 127 widoczne z 4 h


Zrób sobie z opisami zrzuty z tych harmoników. Taka historia trenuje oko i pokazuje jak różne są sytuacje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2017, 16:04 przez pol75, łącznie zmieniany 1 raz.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Ciekawe jak dużo jeszcze czasu upłynie zanim zrozumiesz że na początku twoim celem nie jest osiąganie zysków , tylko zdobywanie wiedzy , wyrabianie nawyków, trenowanie oka.
Załóżmy że postępuje teraz głupio bo zamiast poświęcać czas na naukę ja marnuje go na śledzenie aktualnego wykresu i grę bez planu i technicznej wiedzy. Może gdybym sprawdzał tylko pod koniec dnia czy coś się zrealizowało i jak a resztę czasu poświęcił na analizowanie wykresu, testowanie formacji i statystyki na historii, czytanie książek zbudowałbym tzw. "mindset", czyli pewne zachowania i rutynę. I może zbudowałbym w końcu ten trading plan albo jakąś strategię i nie grał na pałe, bo nadal gram na pałe jakby nie patrzeć. Bez wiedzy i notatek ciężko jest napisać taki plan, a właśnie tego mi brakuje. Jeszcze to przemyśle, ale możliwe że zrobię ten „krok w tył” tzn spróbuje oderwać się od siedzenia przed wykresem i graniem a zajmę się po prostu nauką tego co mam robić.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:
pol75 pisze:Ciekawe jak dużo jeszcze czasu upłynie zanim zrozumiesz że na początku twoim celem nie jest osiąganie zysków , tylko zdobywanie wiedzy , wyrabianie nawyków, trenowanie oka.
Załóżmy że postępuje teraz głupio bo zamiast poświęcać czas na naukę ja marnuje go na śledzenie aktualnego wykresu i grę bez planu i technicznej wiedzy. Może gdybym sprawdzał tylko pod koniec dnia czy coś się zrealizowało i jak a resztę czasu poświęcił na analizowanie wykresu, testowanie formacji i statystyki na historii, czytanie książek zbudowałbym tzw. "mindset", czyli pewne zachowania i rutynę. I może zbudowałbym w końcu ten trading plan albo jakąś strategię i nie grał na pałe, bo nadal gram na pałe jakby nie patrzeć. Bez wiedzy i notatek ciężko jest napisać taki plan, a właśnie tego mi brakuje. Jeszcze to przemyśle, ale możliwe że zrobię ten „krok w tył” tzn spróbuje oderwać się od siedzenia przed wykresem i graniem a zajmę się po prostu nauką tego co mam robić.

O tym piszę od początku. Musisz mieć przetrenowaną historię żeby wiedzieć jak takie rzeczy się rysowały, jak wyglądał cały układ z różnymi zwodami po drodze na innych niż docelowy poziom fibo. To też potrafi uzmysłowić jak ważne jest zarządzanie wielkością pozycji. Ja wiem że masz jeszcze duze braki i przejście na real nie jest dobrym pomysłem, bo nie rozpoznajesz jeszcze tyle ile mógł byś po solidnym treningu oka. Wtedy niekiedy jedno spojrzenie i kilka sekund może dać Ci odpowiedz jak coś rozegrać. Teraz się zamęczasz i marnujesz siły , czas i realną kase na coś , co nie ma szans powodzenia w dłuższym terminie. Może zrobisz kilka dobrych transakcji , ale i tak widać jak się miotasz z TP i SL , a to nie pomaga. Braki w postaci nie przepracowanych wykresów i formacji też wychodzą i będą wychodzić. Solidnego treningu nic nie zastąpi, żadne czytanie książek , słuchanie wykładów itp


W układach harmonicznych mają interesować Cie poziomy docelowe układów punktu D, czyli 78, 88 , 127 i 161. Jak układ ma ruszyć to własnie z tych poziomów , co widzisz np na historii.

Zablokowany