next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze:Wsadów za 3 punkty chyba nawet ci z NBA nie dadzą rady zrobić, chyba że z trampoliny. Ale masz racje z tysiącami godzin praktyki, dlatego zastanawiałem się nad sposobem pracy ostatnio, jak to przyśpieszyć. Do tej pory tylko sobie siedziałem przed komputerem, coś tam poklikałem na demo, pooglądałem jakieś nagrania na YT, troche poczytałem. Teraz doszedłem do wniosku, żeby może poświęcić 8h dziennie i tak solidnie pracować jak na zwykłym etacie przez te kilka tygodni. Zająć się w 100% nauką i analizowanie wykresów historycznych itp. Zostawić realny rynek i granie na demo a zająć się tym w taki sposób... Dopiero zastanawiam się nad tym co zrobię dalej z tym wszystkim, ale pewnie na dniach wprowadzę to w życie.
Przyspieszyć możesz tylko w jeden sposób. Zacząć od razu i wiele godzin rzetelnie dziennie.

Wsady za 3 ciągle robią w NBA. Wiem bo obstawiam mecze i kosza. Nawet własnie oglądam i dlatego te skojarzenie :)


http://www.feed4u.me/watch/1975673/1/Mi ... ltics.html

Powyłączaj reklamy i ruszy transmisja

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, przejrzałem teraz dziennik i sprawdziłem kilka analiz, szczególnie te moje "double top" i "dywergencje" np ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/138570 ) które widziałem. 3 tygodnie temu grałem harmonika którego w ogóle nie było ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/138807 ). A niewyrysowane układy albo CD ciągle grałem, ciągle robiłem ten błąd. Jeszcze przejrzę to dokładniej ale coś już wiem o moich błędach i co analizowaliśmy do tej pory i jak... Tak w ogóle to pierwszego harmonika zacząłem rozpracowywać 30 stycznia, a dopiero 4 lutego pierwszy raz narysowałem poprawnie jakiś układ.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2017, 04:08 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Posłuchaj. Psychologia tradingu. Kluczowe kompetencje profesjonalnego tradera,
https://www.youtube.com/watch?v=DGNkYgTVPqQ

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Skoro o TJS zahaczamy i mówimy o nauce. Pod koniec listopada 2016 zadałem głupie pytanie ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p843800 ) w stylu "jakim cudem oni zarabiają...". Przez ten czas obejrzałem sporo nagrań Rafała Zaorskiego. Niektóre kilka razy. Teraz rozumiem dlaczego zarabia :D Ma dużą wiedze nie tylko na temat statystyki danej metody, ale też dużo wie o samym rynku, psychologii, złamał już sporo blokad w sobie i ma duże doświadczenie z samym rynkiem i tradingiem... itd.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Nie męczy Cie taki brak wiedzy technicznej? Mnie by zmęczyło, jak bym się gapił na coś i nie za bardzo wiedział na co , albo nie wiedział na jakie układy techniczne chce polować.
Do wczoraj nie wiedziałem że popełniam jakieś błędy w analizie technicznej. Wydawało mi się że robię to dobrze, że dobrze wyłapuje formacje techniczne albo układy ale teraz rozumiem wcześniejszą irytacje co niektórych, bo mam tak samo w tej chwili kiedy czytam co piszesz Świeżak44. Jak można z takim uporem maniaka... Więc dopiero teraz kiedy przejrzałem dziennik wiem że postępowałem podobnie do tej pory.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:w stylu "jakim cudem oni zarabiają..."
ponoć na te wypłaty dla R.Zaorskiego już wielu "trejderów" w TJS zrzuciło się za pośrednictwem brokerów, każdy chciał trejdować tak jak on ale nie każdy już miał tych umiejętności, wiedzy i doświadczenia.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

A Ty irmentruda jakie masz dalsze plany co do fx? Co tam teraz robisz albo próbujesz poprawić? Jak Ci to ogólnie idzie? Myślisz że dasz rade coś poprawić albo zmienić żeby zacząć zarabiać czy raczej powoli odpuszczasz już?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 913#p64902
pobujałem się przez jakiś czas na niskich TF jak M1, M5, M15, straciłem znów trochę kasy i stwierdziłem, że na niskich TF to są w stanie niektóre moje automaty zarobić ale ja napewno nie. Nie twierdzę, że to niemożliwe ale nie mam możliwości całkowicie temu poświęcić się w takim stopniu, jak to jest wymagane. Brak mi też odpowiedniego nastawienia psychicznego i doświadczenia. W większej skali czasowej trejdowanie jest jednak prostsze, więcej czasu do namysłu (i zmiany decyzji!). Dużo wygodniej dla mnie rzucić okiem na wykres dzienny czy tygodniowy.
Co próbuję poprawić? Kontynuować prawidłowe czytanie wykresu, oduczyć się życzeniowego stawiania pozycji.
Nauczyłem się wreszcie patrzeć na cenę na pierwszy rzut oka 50% w dół, 50% w górę i dopiero wtedy szukać oznak przewagi w jednym kierunku. Nie stosować wskaźników, mieć samą cenę, geometrię i odchylenie od normy. Nie odgadywać co cena zrobi tylko kontynuować to, co cena robi.
Aktualnie obserwuję czy ten zwierzak zadziała czy nie:
2017-03-27 GBPCADmicroDaily.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Szukanie harmoników na wykresie dziennym chyba nie ma sensu...
Powyżej H1 nie szukam układów harmonicznych w tym momencie.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:Szukanie harmoników na wykresie dziennym chyba nie ma sensu...
Skąd to przekonanie?

Zablokowany