next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

I jeszcze jedno. Przed tobą być może kilka lat pracy. Zaczynanie od głodówki to bardzo zły pomysł bo szybciej skończysz niż zaczniesz. Energii na naukę powinno ci starczyć na wiele lat a ty chyba chcesz się wykończyć już teraz. Raczej nie udzielam się w dziennikach ale trudno nie zwrócić uwagi na takiego desperata.

Może spróbuj na nanolotach, przy niższym ryzyku będziesz miał bardziej elastyczne podejście do timeframów.

simon000111
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1064
Rejestracja: 18 cze 2014, 18:26

Re: next

Nieprzeczytany post autor: simon000111 »

Sposobem ktorym probujesz grac musisz miec zarabisty system z niewielkim marginesem błędu. Powiem, ze to walka z maszynami. Po drugie musisz miec psyche ze stali :) Radzic nic nie bede bo kazdy tu kombinuje i szuka. Nawet jak jedna osoba znajdzie sytem gry ktora daje mu zarabiajaca skutecznosc to inna osoba probujac to naslasowac moze nie zarabiac.
To czy mam rację na rynku, sprawdzam spekulacją.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

DavidFx pisze:wrzuc 100k na realny rachunek wykrec z tego 1 milion i daj na koncu statement aby sobie inny zobaczyli kiedy wchodziles kiedy wychodziles i tyle :D to teraz jest bardzo trendy tak robic zostaniesz celebryta forexowym :d
To jakiego brokera MM mam reklamować? Chyba wiem do czego pijesz. W sumie wyniki zagranicznych traderów lub instytucji też są upublicznianie, tylko nie jest to robione jak teraz "u Nas". Akurat czytałem wczoraj wątek obok i posty od marcinmijagi i as28 http://forex-nawigator.biz/forum/z-kapi ... ml#p837420 Oni i Pablo90 dobrze to podsumowali i nie chcę być złośliwy, ale jeśli te wyniki które ty robisz są tylko na demo... Heh, oni mają rację. Po cholerę zamieszczać takie wyniki i mieszać w głowach takim jak ja.
alinoe pisze:I jeszcze jedno. Przed tobą być może kilka lat pracy. Zaczynanie od głodówki to bardzo zły pomysł bo szybciej skończysz niż zaczniesz. Energii na naukę powinno ci starczyć na wiele lat a ty chyba chcesz się wykończyć już teraz. Raczej nie udzielam się w dziennikach ale trudno nie zwrócić uwagi na takiego desperata.
W sumie miałem już tutaj nie pisać, ale skoro się ktoś odezwał. Dzięki simon000111 i alinoe za słowa otuchy. Przeglądnę Twój dziennik alinoe, dzięki na link.

Ech, stwierdziłem, że jeszcze nie będę się poddawał. Kolejny tydzień spędzę na demo. Prawdopodobnie nie będę otwierał w tym tygodniu żadnych pozycji na koncie live, więc postów z wynikami nie będzie, a te z przemyśleniami sobie na razie daruję. Pozdrawiam.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Czas na wpis do dziennika.

Zacznę od podziękowania Wszystkim, którzy udzielili się w moim dzienniku i próbowali mi pomóc. Wasze wskazówki pchnęły mnie, żeby poszukać innych rozwiązań. Przeglądnąłem co pisaliście na tym forum, Wasze dzienniki oraz ogólnie dział "Forex Journal". Dziennik alinoe mnie zainspirował. Postanowiłem zastosować jego podejście do rynku, zamiast bawić się w skalpowanie. Przynajmniej teraz, kiedy zaczynam.

Więc... od wtorku otwieram pozycje na demo, piramiduję, robię arbitraż, otwieram na wszystkich dostępnych instrumentach pozycje o najmniejszym wolumenie. Połączyłem miedzy czasie kilka pozycji w jedną na danym instrumencie, żeby zwolnić miejsce. Wczoraj wieczorem zrobiłem hedge najbardziej zyskownych, potem otworzyłem następne żeby być zapakowany na maksa i mieć zajęte 100/100 slotów. Dziś chciałem otworzyć pozycje na AUDUSD i nie mogę, bo już nie ma wolnych miejsc na platformie do otwarcia kolejnych "Open positions/ entry orders limit reached. To enable new positions/ entry orders, respective number of existing positions/ entry orders must be merged/ closed/ canceled.". Więc patrzę na wypracowany zysk i zrobiłem z 10.000 prawie 16.000. I wtedy dotarło do mnie, że nie mogę już otworzyć żadnej pozycji i może nie muszę codziennie tego robić, tylko stopniowo doprowadzić do takiej sytuacji jak teraz na demo, a potem tylko reagować?! Jeszcze do wczoraj musiałem codziennie otwierać pozycje, albo inaczej zawsze kiedy otworzyłem platformę musiałem zająć pozycje, a to doświadczenie nauczyło mnie, że potrafię przeżyć dzień bez otwierania nowych pozycji. Jednak takie podejście jest mocno ryzykowne przy złamaniach rynku. Ograniczyłem użycie dźwigni z ponad 90% do 61% robiąc hedge, ale to jednak nadal pieniądze w obrocie na otwartych pozycjach i nie wiem która waluta oberwie, jak ostatnio GBP. Jeszcze dużo muszę się nauczyć.W każdym razie podejście alinoe i to co robiłem na demo przez ostatnie 4 dni sporo mnie nauczyło. Wróciłem do podstawowej analizy, czyli poziomy "wsparcia i oporu" + "linie trendu" oraz obraz świeczki. Przeglądam też wszystkie ramy czasowe, czego wcześniej nie robiłem. Wykresy M30, albo M15 były mi obce. Pierwszy raz nie wywaliłem konta, jest mały postęp :P

Na razie zastanawiam się nad dalszym losem mojego dziennika i jego formą. Wrzucanie wykresów z transakcjami i wynikami nie ma większego sensu. Przemyślę to sobie na spokojnie.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc oraz poświęcony czas. Pozdrawiam.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ja pier&*&^, wszędzie mnie pełno na forum, wszystko muszę skomentować, robię wszystko tylko nie to co trzeba. Miałem robić "system" w tamten weekend. Zleciało, nie zrobiłem. Dziś już kończy się sobota, to samo. Coś tam porobiłem i rzuciłem w kąt. Kur#@ :563: Właśnie to jest ten brak dyscypliny o którym pisałem i to miotanie się z kąta w kąt. Musiałem to napisać, przepraszam. Musiałem się zbłaźnić publicznie, może w końcu ruszę wreszcie jak to przeczytam za którymś razem z kolei, bo na razie to tylko piep*@$ od rzeczy i nic nie robię poza tym... :563:

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Słuszna obserwacja .... :idea:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dobra. Bo mnie już krew zalewa!

PLAN ROZWOJU - początkowe etapy

Etap 1 – Skupić się na łapaniu dłuższych trendów w perspektywie miesiąca. Wejścia muszą być precyzyjne dlatego, że mam zamiar stosować bardzo krótki SL. Nie mam z góry założonego TP. Moim zadaniem będzie wyciągnąć z ruchu jak najwięcej. Krótki SL jest potrzebny do zarządzania kapitałem, żeby przy złapaniu długiego ruchu mieć dobrą stopę zwrotu, ponieważ dla odległość od wejścia do SL będę obliczał wielkość pozycji. Na razie nie piramiduję ani nie robię hedge. Otwieram jedną pozycję i uczę się kontrolować siebie żeby postępować racjonalnie i zgodnie z zasadami. Ryzykuję 1% kapitału, przy kapitale początkowym 20.000PLN [ stan na dzień 23.10.2016 to 20,001.88 PLN ]. Rzeczywiste użycie dźwigni będzie nieco większe, ale pisząc o ryzyku 1% mam na myśli wielkość pozycji obliczaną względem długości SL. Początkowo SL będzie nieco dłuższy, więc stopa zwrotu z ruchu mniejsza. Nie bawię się w łapanie krótkich ruchów, to powoduje że widzę wszędzie okazje do otwarcia pozycji. Będę czekał na odpowiednie momenty do wejścia, tak żeby złapać jak najdłuższy zjazd od korekty zgodnie z trendem do wybicia kolejnego dołka albo wierzchołka. Nie wiem ile to będzie trwało, ale dopuszczam trzymanie pozycji nawet kilka dni.

Etap 2 – Nauka piramidowania przy ryzyku 1% kapitału ale żebym mógł otworzyć kolejną pozycję obecna musi być zabezpieczona.

Etap 3 – Zwiększenie ryzyka oraz dopracowanie momentu otwierania pozycji i zasad, żeby wyciskać jak największą stopę zwrotu nawet z niewielkiego ruchu.

Na razie nie bawię się w skalpowanie, jeśli już to tylko na demo. Przy daytradingu oraz skalpowaniu szukałem na siłę miejsca do otwarcia pozycji. Po przeczytaniu dziennika alinoe doszedłem do wniosku że lepiej poczekać na dłuższy ruch w perspektywie miesiąca, jakiś kilkudniowy trend na walucie i wtedy pakować się na rynek. Pora złamać też blokady mentalne, dlatego od poniedziałku zaczynam już "normalny trading", od 1% kapitału. Być może w tym tygodniu nie otworzę jeszcze pozycji ale pora zrobić krok na przód. Nie wiem co będzie dalej, jakie będą kolejne etapy. Na razie muszę przejść przez te 3. Metoda jest prosta, jeszcze dość intuicyjna, po prostu chodzi o łapanie trendu w perspektywie miesiąca po korekcie i jakimś potwierdzeniu tak żeby wejść w ruch zgodny z jego kierunkiem, który wybije kolejny dołek lub szczyt. Na dole załączyłem screen pokazujący mniej więcej tak to wygląda w teorii.

Na razie odpuszczam instrumenty typu DAX, BRENT, XAU, itp. Otwieram tylko pozycje na walutach. Dopiero przy 3 etapie zacznę rozszerzać strategię i dopracowywać wszystko. Oczywiście o ile dotrę do tego momentu. Dziennik prowadzę codziennie. Jeśli nie otworzę żadnej pozycji na koniec dnia piszę N/A. Początkowo będę wrzucał moment otwarcia pozycji do dziennika po wejściu na rynek oraz potem podsumowanie po zamknięciu pozycji. Na tym etapie nie widzę powodów, żeby się z tym ukrywać. Poza tym muszę prowadzić codziennie dziennik, nawet jeśli nie będę miał otwartej żadnej pozycji, żeby wyrabiać w sobie konsekwencje i dyscypline. To chyba wszystko. Zaczynam od jutra, ale tak jak wspomniałem wyżej. Jeszcze nie wiem czy w tym tygodniu uda mi się otworzyć jakąś pozycję, to już koniec miesiąca...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Wiaj Rookie... ja jak zwykle kubeł pomyj...
Krytyka Planu rozwoju:
Ktoś mądry kiedyś powiedział. Są marzenia i są cele. Marzenie staja się celami wtedy kiedy potrafisz dokładnie opisać drogę do ich osiągnięcia, drogę która jest możliwa do zrealizowania.
A William Edwards Deming powiedział że „ Jeśli nie potrafisz opisać tego co robisz jako proces, nie wiesz co robisz”
Zapytuje czy opisałeś proces?? Czy założyłeś listę pobożnych życzeń bez podania zasad i reguł ich realizacji?? Odpowiedz na pytanie czy umieściłeś w swoim planie odpowiedzi na poniższe pytania….
Ad etap 1;
1. Jak zamierzasz skupić się na łapaniu dłuższych trendów, kiedy wiadomo o tym że trend jest długi dopiero kiedy się już skończył?
2. Co to znaczy krotki SL i w jaki sposób chcesz go określać?
3. Jak otwierasz pozycję, jakie warunki muszą być spełnione?
4. Dlaczego zajmując pozycje nie zakładasz TP?
5. Co to znaczy SL będzie trochę dłuższy? Ile to jest trochę?
6. Skąd wiesz że ruch będzie krótki?
7. Jak rozpoznasz kiedy właściwy moment zajęcia pozycji zaistniał. Uzupełnienie poz 3

Następne etapy nie maja sensu jeśli ten pierwszy nie jest określony, sam pierwszy etap może zająć nawet pięć lat, czy liczysz się z tym?
Zakładając 1% kapitału na trade popełniasz wielki błąd na tym etapie. Udowodniłeś sobie że nic nie umiesz a jesteś gotów wykładać kasę pomimo braku wiedzy i umiejętności. Czy jesteś pewien że po zrobieniu 100 tradów opanujesz trading w stopniu pozwalającym ci zarabiać? TAK myślisz? A 100 tradów to cały twój kapitał ( w uproszczeniu), a co jeśli kolejny raz się myślisz? Kiedy zmienisz zdanie? Po utracie 50% kapitału, czy wcześniej, a może później?
W dalszym ciągu nie masz systemu, czyli jasnych prostych reguł zachowania się na rynku, czyli nie masz czego przestrzegać, skutek w 99% łatwy do przewidzenia…. Startujemy od wtorku? Jesteś naprawdę gotów?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Napisałem że interesują mnie dłuższe ruchy, najlepiej w perspektywie miesiąca, więc... Zaobserwowałem, że kiedy powstaje ruch zgodny z kierunkiem miesięcznego trendu z reguły następuje mocny zwrot po korekcie, co powoduje powstanie świecy z dłuższym cieniem. Najlepszy obraz dla mnie dają świece H4 - najlepiej widać w takiej perspektywie dołki i szczyty tworzone zgodnie z kierunkiem trendu. Jednak obserwuję wszystkie ramy czasowe, żeby te dołki i szczyty tworzone przez świeczki na wykresie znaleźć. Nie potrafię dokładnie tego wyznaczyć, nadal często się mylę, dlatego najlepszym miejscem do otwarcia jest lekka korekta następnego dnia, która może być potwierdzeniem. Najważniejsze przy takim podejściu to nie spieszyć się z decyzją i wyczekać na dobry moment, dlatego obserwuję kilkanaście instrumentów, żeby po przegapieniu okazji na jednym mieć szansę wejścia w ten ruch na innym. Zależy mi na otwarciu tylko kilku pozycji w miesiącu, ale takich, którymi uda mi się wstrzelić w jak najdłuższy ruch. Nie wiem jak długi będzie to ruch, czy akurat nie będzie to końcówka trendu. Nie będę tutaj pisał, że wiem. Nagle przez noc dostałem olśnienia i teraz na pewno będę zarabiał. Mówi się że ponad 80% traci, a może nawet więcej, wiec czego ty ode mnie oczekujesz? Dopiero zaczynam :wink: To jest moja metoda, którą sobie wymyśliłem i według mnie powinna działać. Przeczytałem dziennik alinoe, przemyślałem to i przetestowałem. Mogę się mylić, i co z tego. Równie dobrze może to zadziałać. Nie dowiem się jak nie spróbuję. Pozdrawiam.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

zadałeś pierwsze pytanie, do tej pory tylko oznajmiasz czego od siebie oczekujesz, a ja za każdym razem piszę czego ja bym oczekiwał .... może masz jakiś kłopot z rozumieniem tekstu ?? (to nie złośliwość) ... od samego początku piszę o Palnie Gry obrazującym działania w celu zdyscyplinowanego realizowania posiadanego systemu....
Masz system? Masz Plan gry? masz blade wyobrażenie o tym co chciałbyś robić.....
Chwalebny jest ruch zrezygnowania z tickowych czy minutowych wykresów jak dla tradera który się uczy ... to ruch we właściwa stronę...
piszesz H4 i opisujesz że będziesz zagrywał korekty ... weź poucz się o korektach, jakie występują, czym się charakteryzują zanim zaczniesz je grać, zrobiłeś to? jeśli nie postudiuj. Bo może nie każdy typ korekty na początek warto rozgrywać?
Jak określasz stan rynku?? W jaki sposób jaka technika , średnie? oscylatory? Gan? overbalance??? wybierz coś zdecyduj... i konsekwentnie stosuj, zapisuj notuj wyciągaj wnioski, sprawdzaj jak kiedyś było, jak często się powtarza, kiedy.... to nie easy peasy to od cholery ciężkiej pracy, setki godzin przed monitorem-monitorami, jak mawia Niemiaszek DUPOGODZIN ...
Słyszałeś o regule 10.000 godzin? dla jednych to może tylko 5.000 godzin dla innych może 1.000 godzin dla mnie było 16.000 godzin ... zanim przestałem regularnie tracić.
Wybierz najprostsze, najoczywistsze rozwiązania .... nie wiesz jakie są ? to wracaj do książek, zamiast brylować na forum... nie marnuj czasu na pierdoły ... czas jest najcenniejszym i nieodnawialnym dobrem...
na pewno jesteś gotów do podjęcia wyzwania?
Pozdrawiam...
Ostatnio zmieniony 23 paź 2016, 13:23 przez jackub, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany