next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Pablo90

On jest początkujący, zaczyna od tzw. gry na czuja. Co jest już dla bardziej zaawansowanych. No, ale niech próbuje, nie ma co go zniechęcać i zamykać w innym systemie z żelaznymi zasadami. Weź to pod uwagę i najlepiej wskazać zyskowną alternatywę. Co też robię.

rookie
Rada ode mnie.
Zostaw waluty, idż na DAXa, tam jest prawdziwa spekulacja, nauczysz się nawet 5x szybciej dobrych nawyków niż na walutach. Na walutach flash crashe to tylko okazyjnie raz na miesiąc na danych i czasem niespodziewanie znienacka. A na DAXie pełen przekrój od początku tygodnia do końca. W końcu DAX to aktualnie najlepszy instrument spekulacyjny na świecie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

W DukasCopy też mają DAXa.

Ahaaa
Wpinanie się ze SL 1pips czy 1punkt to lepiej na DAXie robić i od razu na BE, on może polecieć ekspresem na 200-300pkt, waluta to taki muł co nie chce ruszyć bez dobrego bata w stylu danych czy flash crasha. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: next

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Pablo90 pisze:Nie mam nic przeciwko wąskim SL'om, chociaż 1 pips to rzeczywiście bardzo mało... Odnoszę się głównie do braku systemu. Bez sytemu nie dojdzie się do żadnych sensownych wniosków. Jedynie do takiego, że gra bez sytemu nie ma sensu. A ten wniosek chciałem przekazać koledze na podstawie swojego własnego doświadczenia, po co uczyć się na własnych błędach i tracić kasę...
Pierwszy raz slysze ze granie bez systemu nie ma sensu ja gram latami bez systemu :p sztuczny system do zywego organizmu ktory wciaz ewoluuje i sie zmienia to granie systemem jest bez sensu :D
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

DavidFx

Nie do mnie pytanie zadałeś, ale mam coś lepszego dla Ciebie.

Grasz swoje, jak co dzień intuicyjnie i w tle masz puszczone ze 2 czy 3 systemy w pełni zautomatyzowane. Proces uczenia i obserwacji jak one radzą sobie w różnych sytuacjach rynkowych jest dużo szybszy. Polecam to każdemu, popatrzeć po prostu jak inne systemy sobie radzą na rynku.

Sam mam puszczone takie systemy na konsole, semi-trend, i pełny trend i kilka sygnalnych z różnych wariantów typu open after previous close. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

DAX finansowo mnie wykończy. Unikałem go właśnie z tego powodu. Kompletnie nie mam pomysłu na handel, dlatego bezpieczniej i taniej jest na walutach zdobywać doświadczenie. Po weekendzie i tych pomyjach wylanych na mnie myślałem co by tu zmienić. Na razie muszę się temu co piszecie jeszcze raz dokładnie przyjrzeć. Dzięki za rady :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Od rana testuję DAX'a na demo, robię notatki. Dziś skupię się tylko na tym, dlatego nie będę zamieszczał na koniec dnia żadnych wyników. Żebym miał konkretne informacje na przyszłość co teraz robię, dodaję zrzut ekranu w załączniku. Oglądam po prostu wykres i na bieżąco notuję swoje wnioski...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Jak chcesz grać na DAX'ie to możesz zmienić też brokera na takiego, który oferuje kontrakty o mniejszej wartości, Szwajcar na pewno coś doradzi :) Nie odbieraj uwag innych jako "wiadra pomyj", co najwyżej jako wiadra zimnej wody ;)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dziś do 16 bawiłem się na demo, głównie DAX oraz ropa BRENT. Powykręcali mnie we wszystkie strony aż miałem dość. Żeby zachować ciągłość dziennika wszedłem po 16 na konto live. Zaliczyłem standardowo 3 wtopy :wink:

Wynik na dziś: -53 pips
Ilość pozycji: 3
Wynik ogólny: -672 pips
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Żebym nie zapomniał i nie zmienił decyzji. Skoro mogę stracić 60 pips i tracę bezsensownie dzień po dniu grubo ponad 50, to jutro spróbuję postawić szerszy SL na innym instrumencie, tak żeby koszty były zbliżone do tych 60 pips na EURUSD. Walić te deklaracje, które składałem na początku. Szkoda czasu na upieranie się przy tym.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

SELL EURGBP - zostawiam tę pozycję do końca dnia. Muszę złamać w sobie nawyk ciągłego sprawdzania pozycji, dlatego zostawiam konto live, najwyżej wybije mi SL. Na koniec dnia się tego dowiem. Ciągle mnie kusi żeby reagować, żeby sprawdzać co chwilę wykres tej pary, ech. Dobra, resztę dnia spędzę na demo tłukąc DAX'a oraz ropę BRENT.

SL na tym poziomie to odpowiednik 60 pips na EURUSD wliczając prowizję. Trochę spóźniłem wejście dlatego tak nisko go ustawiłem. 8:56- wyłączam platformę live! Zajrzę do niej dopiero o 20:00.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: next

Nieprzeczytany post autor: rabit »

-rookie- pisze:SELL EURGBP - zostawiam tę pozycję do końca dnia. Muszę złamać w sobie nawyk ciągłego sprawdzania pozycji, dlatego zostawiam konto live, najwyżej wybije mi SL. Na koniec dnia się tego dowiem. Ciągle mnie kusi żeby reagować, żeby sprawdzać co chwilę wykres tej pary, ech. Dobra, resztę dnia spędzę na demo tłukąc DAX'a oraz ropę BRENT.

SL na tym poziomie to odpowiednik 60 pips na EURUSD wliczając prowizję. Trochę spóźniłem wejście dlatego tak nisko go ustawiłem. 8:56- wyłączam platformę live! Zajrzę do niej dopiero o 20:00.
Na jakiej podstawie otwozyles trejd? I na jakiej podstawie okresliles SL/TP?
Jezeli nie jestes wstanie odpowiedziec na to pytanie to zagranie nie ma sensu...
I tak jak kolega Pablo90 napisal my nie chcemy wylewac poomyj, my chcemy wskazac Ci wlasciwa droge. :)
Jezeli nie masz zadnej strategii i zasad wejscia/wyjscia w rynek to daj sobie spokoj z realem, spruboj sie odnalezc na demo a potem na spokojnie wejdz w real bo poki co to wyrzucanie pieniedzy w bloto...
Pozdro.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Zablokowany