next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: next

Nieprzeczytany post autor: rabit »

-rookie- pisze:Rabit
Jest to skala używana na platformie JForex. W MT4 z tego co pamiętam 1 pips to po prostu 1 pips, natomiast tutaj jest to przeskalowane i 1 pips to 0.1 pips. A nazywam to punktami bo nie lubię ciągle używać nazwy pips. Tutaj masz pokazane czym jest współczynnik prowizji w Dukascopy http://images.tinypic.pl/i/00826/ns2aon5qphqi.png. Jest to sposób liczenia wielkości prowizji. Nie będę tego tutaj rozwijał, ale dla EURUSD najgorszy, czyli ten pokazany na przykładzie współczynnik to 8 pips - w przeliczeniu na pipsy. Prowizja za otwarcie pozycji to 4 pips i 4 pips za zamknięcie, więc łączny koszt to 8 pips. Poniżej wyjaśniłem dokładnie resztę szczegółów o które pytasz.
Czesc Rookie.
Dzieki za odpowiedz, szczerze mowiac to nie wiedzialem ze ducaskopy tak ma .
Co do 1pips sl to podzielam opinie Jackuba ze chodzby matematycznie ciezko jest osiagnac zyski ale tak jak koledzy pisza nie sluchaj innych i rob to co sobie zalozyles. Mnie osobiscie odstrasza od takiego sl jeszcze inna sprawa, mam na mysli "cash crash" np. taki jak w zeszlym roku na franku kiedy ludziom zamykalo sl po kilkuset/kilku tysiacach pipsow. Co ciekawe wlasnie jak zaczalem pisac ten post dowiedzialem sie co sie stalo w nocy na kablu, jakie mialbys straty? Ja z sl na poziomie 15/40 pipsow w okolicach 50%.
Oczywiscie mozna sie przed tym bronic zakladajac konto u brokera ktory gwarantuje sl ale sa to broki MM wiec nie najlepiej.
Mam nadzieje ze Cie nie zdemotywowalem, po prostu napisalem to co moim zdaniem jest wazne.
Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Niestety kolejny słaby dzień. Jeszcze sporo emocji jest we mnie i jestem lekko zdołowany. Pierwszy raz miałem otwartą pozycje podczas publikacji danych na prawdziwym koncie. Dziś nie zamieszczam dziennika, muszę się mu przyglądnąć dokładniej. Wrzucam tylko podsumowanie na wykresach oraz aktualizację wyniku. Siedziałem wieczorem i oglądałem co działo się na rynku i wokół niego. Niektórym spaliło konta. Na dodatek nie poszło mi teraz najlepiej. To wszystko sprowadziło mnie na ziemię, dlatego na dziś wystarczy. Od góry wykres H1, M5 oraz pozycja 1, 2 i 3 z komentarzami.

Wynik z dziś: -58 pips
Wynik ogólny: -509 pips
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rabit pisze:nie sluchaj innych i rob to co sobie zalozyles.
Zakładac to sobie możemy nawet RR10 przy skuteczności 90%. Tylko czy to ma przełożenie na realny rynek? Należy zrobic analize rynku ile rynek tak naprawde może nam dać. I do tego dostosować założenia nie odwrotnie. Bo w przeciwnym razie stracimy tylko tysiące godzin na nasze "mrzonki".
Tak jak już ten słynny system RR1 o skuteczności 80%. Życia ci zabraknie a go nie znajdziesz :)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Po wczorajszym ruchu na GBP mam mętlik w głowie. Nie było mnie tam, ale jednak dało mi to do myślenia. Na razie spasuję i nie będę zbytnio udzielał się w dyskusji, tylko zajmę się tradingiem. Mimo wszystko cenię sobie wasze uwagi, czytam je wnikliwie. Jestem też otwarty na ostrą krytykę. Także, zachęcam do komentowania.

Kiedy padniesz ofiarą tego co stało się wczoraj, wszystko co do tej pory widziałeś nie ma znaczenia, to czcza gadanina i stracony czas na udowadnianie swoich racji. Kiedy jesteś po dobrej stronie i dobrze zarobiłeś pewnie masz ochotę na więcej... tylko ile w tym farta, a ile umiejętności. Dlatego na razie wolę nie wchodzić w dyskusję, tylko ochłonąć i zająć się tym po co tu jestem.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Fart jest ważnym elementem każdej działalności opartej na ryzyku ... :!:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Pierwsze wnioski. Wrzucę sobie teraz informację nad czym mam popracować, żeby potem do tego wrócić.

1. Nie podoba mi się sposób w jaki komentuję to co robię. Jest za dużo gadania od rzeczy, a za mało konkretów. Już lepiej żebym zostawił pusty wykres do własnej interpretacji. Nie wiem jeszcze co, ale coś mi mocno nie pasuje w moim postępowaniu. Może potrzebny jest mi schemat działania dotyczący komentowania i analizowania. Zamiast pisać te notatki dla siebie, to piszę je jakby dla Was – tutaj idealnie pasuje to co wczoraj mi jackub napisałeś „Masz walczyć ze sobą a nie z tymi co będą się wpisywać.”. Myślałem nad tym wczoraj i właśnie w tym kierunku powinienem iść, ale tego nie robię. Jednak jest to błąd, który dostrzegłem wczoraj i będę się temu przyglądał dokładniej.

2. Złapałem się na tym jak jestem kompletnie nieprzygotowany, kilka razy nawet napisałem u siebie w dzienniku, dopiero kilka minut po pierwszej zamkniętej pozycji na SL, że „zaglądam teraz do wykresów H4 albo W1” i coś tam dopiero widzę. Dopiero długo po fakcie przyglądam się dokładniej sytuacji na wykresach. Dłuuuugo po fakcie zaliczenia kilku wtop dostaję olśnienia, dlatego wprowadzam 30 minutowe przygotowanie do tradingu od poniedziałku. Podzielę to na dwie części i zobaczę czy to się sprawdzi. Pierwsza część 10 - 15 minutowa będzie poświęcona na przygotowanie stanowiska pracy, ustawienie alarmów wg kalendarza ekonomicznego i przeglądnięcie tego co danego dnia będzie się działo, przeglądnięcie wykresów i spisanie pierwszych wniosków. Drugie 15 - 20 minut przeznaczę na rozgrzewkę przed tradingiem, czyli otwieranie teoretyczne pozycji albo po prostu obserwowanie wykresów ticks, M5, H1. Nie będę bawił się na demo, bo to tylko pogłębi złe nawyki. Dotychczas siadałem do platformy całkowicie nieprzygotowany i dopiero po pierwszych otwartych pozycjach, które kończyły się zazwyczaj stratą zaglądałem do kalendarza ekonomicznego, robiłem porządek na biurku, zaglądałem na inne interwały czasowe – ogólnie działałem bardzo chaotycznie, więc postanowiłem zacząć notować błędy które robię i pracować nad schematem działania, procedurą przed otwarciem pierwszej pozycji oraz po zamknięciu. Mam też takie dziwne wrażenie po zamknięciu platformy, że może zostawiłem jakąś pozycję. Muszę jeszcze raz wtedy otworzyć platformę i to sprawdzić. Zazwyczaj nic nie ma, ale taki głupi nawyk wyrobiłem w tym chaosie.

3. I najważniejsze! Zauważyłem to wczoraj, ale dziś potwierdzam. Powinienem czekać do zamknięcia się świecy M5. Sprawdzę to podejście. I kolejna głupota – z jednej pozycji potrafię wziąć 10 pips i sram w gacie licząc każdy pips, bo widzę że wszedłem nie tu gdzie trzeba, a kiedy mam ponad 90 pips zysku, albo chociaż ponad 30 to mi jeszcze mało i chciałbym więcej. WTF?! Tak jak dziś. Gdybym zamknął te dwie kolejne pozycje i nie kombinował, byłbym mocno na plusie tego dnia, a tak jest znowu w plecy. Trochę dziwne jest to zachowanie. Tak samo trzeba się będzie temu przyjrzeć bliżej.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Moim zdaniem świetny materiał o koncepcji przygotowania się do tradingu znaleźć można w tym webinarze....
https://www.youtube.com/watch?v=Uzq1jgNKuBc .. i nie zwracaj uwagi na nieco wulgarny język... :wink:
48 minut które warto zmarnować na to

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jeszcze nie wiem jak będę analizował to co robiłem, więc póki co zamieszczam tylko ten post jako informację dla siebie gdzie znajduję się w chwili obecnej - jaki jest postęp prac. W załączniku jest wykres M5 pokazujący wszystkie moje transakcje na przestrzeni całego tygodnia. Mam pewne wnioski, ale póki co składam ten dziennik kawałek po kawałku zamieszczając to, co wydaje mi się przydatne i warte ponownego przeanalizowania.

4.10.2016 - Powrót po kilkutygodniowej przerwie do tradingu na koncie live.

5.10.2016 - Sfrustrowany tym co robię postanowiłem założyć dziennik na forum nawigatora.

6.10.2016 - W poprzednich dwóch dniach nie miałem zasad. Stworzyłem je dopiero 5.10, a 6.10 był pierwszym dniem, kiedy zacząłem się do nich stosować.

7.10.2016 - Choć wcześniej wydawało mi się głupie zakładać bloga albo dziennik i nie chciałem obnażać się publicznie z tym co robię, to jednak teraz widzę tego pozytywne strony. Nie siedzę na tyłku jak do tej pory i tylko gapię się na wykres, tylko staram się coś robić. Chociaż wrzucam poszarpany materiał, to jednak jest nad czym myśleć, jest do czego wrócić. Czuję też presję, ponieważ założyłem, że będę codziennie otwierał minimum 3 pozycje. Już sama deklaracja tego sporo mi daje. Muszę postarać się żeby nie dać znowu ciała i kontynuować dzień po dniu to co zacząłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: next

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Hey Rookie.
Jezeli prowadzenie dziennka na forum powoduje u Ciebie dyskomfort to moze po prostu zaloz sobie taki zwykly, papierowy tylko dla siebie.
Gdzies czytalem ze to najlepsza metoda, ten na forum ogranicz do najwazniejszych dla ciebie informacji.
Pozdro.
P.S.
Po za tym dziennik na forum prowadzi sie glownie po to by inni uzytkownicy (bardziej obiektywni niz ty sam) mogli napisac ktory trejd byl zgodny z twoja strategia a ktory nie. :wink:
Po tym jak opisales sposob w jaki wchodzisz w pozycje
Skupiam się na łapaniu ruchu świecy H1, dlatego używam tylko 3 rodzajów wykresów - H1 / M5 / ticks. Do analizy podpieram się oczywiście wykresami H4 / D1 / W1 / MN, ale podejmuję decyzje głównie w oparciu o wykres M5 i ticks, szukając potencjału do ruchu tworzącego świecę H1 ale jeśli wybrałem złe miejsce to skupiam się tylko na danej świecy M5 i otoczeniu.
Ja nie wiem o co chodzi i nie mam pojecia po zalaczonych sreenach ktory trejd jest ok a ktory nie...
Najlepiej gdybys opisal lepiej na jakiej podstawie otwierasz pozycje i do kazdej pozycji wklejal sreen/screeny z opisem bo poki co to moim zdaniem "lanie wody".
Pozdro.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Lepsza byłaby zasada max 3 pozycje na dzień niż min 3 pozycje na dzień. Jak chcesz łapać ruchy z H1 to SL 1 pips to jest za mało... Sry ale taki trading nie ma żadnego prawa się udać... Czy Twój "system" jest poparty jakimikolwiek badaniami na danych historycznych? Czy przeglądając historię z ostatnich 3 miesięcy Twój system ma w ogóle szansę być zyskowny? Jeśli nie to pytanie czego w ogóle oczekujesz po tym, że będziesz grał systemem, który prawdopodobnie sam w sobie nie jest zyskowny. I pytanie czy w ogóle masz jakikolwiek system... Jeżeli patrząc na dany dzień nie jesteś w stanie stwierdzić w ciągu kilku minut gdzie byś wszedł a gdzie nie to odpowiedź brzmi - nie.

Zablokowany