next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Wiem jestem trolem, już kiedyś mi to powiedziałeś, ale chciałbym zrozumieć dlaczego …..

Dlaczego cyklem nazywasz wskazania Stochastic pomiędzu kolejnymi poziomami 80? a nie np. od 50% do 50% .
Chcesz za pomocą stochastica opisać impuls i korektę?. Grasz impuls i korektę, w impulsie zarabiasz w korekcie tracisz. Jak korekta głęboka tracisz jak płytka zarabiasz jak mamy do czynienia z konsolidacją tracisz. Konsolidacja to ok. 70% czasu funkcjonowania rynku. A co z pojawiającymi się dywergencjami? Bo są różne…
Czy nie byłoby logiczne nazywać cyklami wskazania pomiędzy 100 a 0 lub 0 a 100 (lub inaczej mówiąc pomiędzy strefami wykupu -wyprzedania) ?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

A tak w ogóle, to skąd wskaźnik ma takie informacje, że coś jest wyprzedane, lub wykupione???

I druga kwestia:
Jeżeli można sobie dowolnie manipulować parametrami wskaźnika, to które są właściwe?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Wykupienie i wyprzedanie to chyba tylko taka przyjęta terminologia. Tutaj jest test wszystkich sygnałów ze stochastic 120-5-5 na M1 w perspektywie M5. Szare kreski to początek, czyli wejścia na wartość 80, pomarańczowe to zejście. Zostawiam to do samodzielnej analizy...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

fx-technik pisze:A tak w ogóle, to skąd wskaźnik ma takie informacje, że coś jest wyprzedane, lub wykupione???

I druga kwestia:
Jeżeli można sobie dowolnie manipulować parametrami wskaźnika, to które są właściwe?
Nie wiadomo i nie może być wiadomo ponieważ ten wskażnik w swojej formule kompresuje wskazania pomiędzy wartościami 0 i 100. Wiesz o tym tylko mnie podpuszczasz. :mrgreen:
Stoch tak jak zigzak repaintuje ( w sumie ich wskazania są bardzo podobne o ile nie identyczne) i nie może być inaczej z powodu podanego powyżej.

druga kwestia ... też nie wiadomo ... kolokwialnie "przyjmuje się" że ... i tak dalej.

Wskaźniki ze swojej natury a oscylatory w szczególności mają za zadanie "atract the people" jak dobra reklama ceny ... kup kup bo już taniej nie będzie lub sprzedaj sprzedaj bo już nie urośnie ...
Po zig zaku każdy matoł wie że repaintuje ale w stochu tego nie widać na pierwszy rzut oka choć i ZZ i stoch opisują ten sam proces stochastyczny.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

A wyniki osiągnięte w przeszłości nie stanowią gwarancji osiągnięcia takich samych,
lub podobnych wyników w przyszłości. :mrgreen:
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rookie
Pokazałeś piękny rysunek-wykres jako stoch pokazuje ci co cena robi a ja ci mówię że ten wykres pokazuje ceną to co stoch zrobi.

"A wyniki osiągnięte w przeszłości nie stanowią gwarancji osiągnięcia takich samych,
lub podobnych wyników w przyszłości. :mrgreen:"
absolutnie i dlatego twierdzę że Rookie zabiera się za rozwiązanie problemu od dupy strony

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:Stoch tak jak zigzak repaintuje ( w sumie ich wskazania są bardzo podobne o ile nie identyczne) i nie może być inaczej z powodu podanego powyżej.
Nie wiem czy widziałeś ale na stochasticu są 2 średnie i kiedy cena rośnie to one idą równolegle i dopiero potem sie przecinaja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

-rookie- pisze:
jackub pisze:Stoch tak jak zigzak repaintuje ( w sumie ich wskazania są bardzo podobne o ile nie identyczne) i nie może być inaczej z powodu podanego powyżej.
Nie wiem czy widziałeś ale na stochasticu są 2 średnie i kiedy cena rośnie to one idą równolegle i dopiero potem sie przecinaja.
W stochu %D i spowalnianie są danymi WYGŁADZAJĄCYMI ... czyli oszukującymi odwzorowanie ceny. POzwalającymi na podejmowanie decyzji bez zrozumienia istoty działania stocha.
Wrzuć sobie np. stocha close/close i 120/1/1 oraz Zigzak o parametrach 120/1/1
Dla każdego szczytu ceny na danym TF można znaleźć taką wartość %K ktróa pokaże Wartość 100 przy HIGH i 0 przy LOW...
to s bardzo proste eksperymenty a nie zabierają dużo czasu .. a mówią prawdę o stochu.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Co ty, jackub!
Przecież, nie wiem czy widziałeś...?
To, chyba zbyt trudne dla niego? :mrgreen:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Oscylator_stochastyczny
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Zablokowany