next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

-rookie- pisze:Wykupienie i wyprzedanie to chyba tylko taka przyjęta terminologia. Tutaj jest test wszystkich sygnałów ze stochastic 120-5-5 na M1 w perspektywie M5. Szare kreski to początek, czyli wejścia na wartość 80, pomarańczowe to zejście. Zostawiam to do samodzielnej analizy...
Jak już tak bardzo uparłeś się na tego stocha to zrób analize czy sie da:
poprawić RR bez zmiany skuteczności. Można to zrobić na 3 sposoby
zmniejszyć SL
zwiększyć TP
jw jednoczesnie
Może dywergencja na stochu się przyda jako filtr. Kombinuj
Bo o skuteczności systemu bardziej decyduje to kiedy zamykasz pozycje niż otwierasz. Co nie umniejsza wage miejsca otwarcia

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Rookie, ile zakładasz zysku w pipsach w przeliczeniu na jedną transakcję? Chodzi mi o średni wynik na transakcję uwzględniając te stratne. Jaki profit factor musisz mieć żeby osiągnąć ten wynik grając na takiej zmienności i wyjść na swoje przy uwzględnieniu prowizji? Zdajesz sobie sprawę z tego, że nie ważne jaką strategię zastosujesz to grając w ten sposób prawdopodobnie i tak stracisz całą kasę na prowizje?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

W normalnym świecie pośrednik zwykle zarabia 1% do 3%.
W świecie tradingu uczciwym uważam, gdy broker bierze maks 1%, a najlepiej 0,1%.
Daltego trzeba po prostu tradować u dobrego brokera bez prowizji, lub inaczej potrzeba
w wypadku takiego tradingu, jak to robi rookie, brać co najmniej 10 razy tyle, żeby to miało sens.

Trzeba patrzeć realnie i liczyć, co się opłaca, co nie.
Inaczej, to taki trader jest dla brokera kurą, co znosi złote jaja.

Realiów nikt nie przeskoczy.
I dlatego piszę o pomysłach z dupy wziętych.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Hm... Właściwie w tej chwili to sam do końca nie wiem co będę robił, troche potestuje, przeanalizuje dane. Na razie przetestowałem troche przecięcia się średnich na stochastic 120-5-5 na interwale M5, było ich 231 tutaj na obrazku. Przez 22.48% czasu ruch był dłuższy niż na 1 świece. Najdłuższy ruch miał 19 świec M5. Ogólnie takich ruchów na ponad 10 świec było około 30. Na M1 57% czasu to ruchy na 1 świece. W ten sposób nabije tylko prowizje to fakt, ale może da się to jakoś inaczej wykorzystać. Na razie musze wszystko przetestować, bo nie sprawdzałem tego jeszcze. A co do prowizji to mam tego świadomość, już doświadczyłem tego kiedy otworzyłem konto w tickmill, tam na początku waliłem pozycjami i z utargu miałem plus ale prowizja zeżarła cały zysk i kończyłem na zero albo nawet na minusie dzień. W Dukascopy jeszcze bardziej to odczuwam bo tam mam najgorszy współczynnik prowizji. Ale tym teraz nie zaprzątam sobie głowy, tylko chce znaleźć metode.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

fx-technik pisze:A tak w ogóle, to skąd wskaźnik ma takie informacje, że coś jest wyprzedane, lub wykupione???

I druga kwestia:
Jeżeli można sobie dowolnie manipulować parametrami wskaźnika, to które są właściwe?
Słuszna uwaga...aby to zrozumieć wystarczy ustawić takiego stocha na obojetny okres i obserwować wskazania zaczynając od M1 w górę. I co zobaczymy? Chaos.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:
jackub pisze:Stoch tak jak zigzak repaintuje ( w sumie ich wskazania są bardzo podobne o ile nie identyczne) i nie może być inaczej z powodu podanego powyżej.
Nie wiem czy widziałeś ale na stochasticu są 2 średnie i kiedy cena rośnie to one idą równolegle i dopiero potem sie przecinaja.
rookie ale takich sytuacji na wykresie jest mnóstwo, jak już zauważysz, że te średnie idą równolegle, to już jest dawno po zawodach.

Cały czas zastanawia mnie czemu nie weźmiesz na tapetę prostych schematów price action jak. np wyjście z trójkąta albo zamiana biegunów lub wybicie z rangu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

irmentruda pisze:
Cały czas zastanawia mnie czemu nie weźmiesz na tapetę prostych schematów price action jak. np wyjście z trójkąta albo zamiana biegunów lub wybicie z rangu.
Bo ludziom sie wydaje, że im bardziej skomplikowany tym lepszy :). Że na pewno ma to "coś" i te siłe tajemną co decyduje o wyjątkowości ;)
Jak pisałem o wsparciu/oporze to taka jedna pisała, że to dla początkujących :d
Zaawansowani to używają "lepszych" narzędzi :d
A im bardziej wydumany i trudniej go zrozumieć to właśnie dowód na jego wyjątkowość :)
A ten problem co pisałes dotyczy prawie wszystkich wskaźników ktore "liczą" na podstawie danych historycznych wykresu. Jakby "oryginał" jakim jest wykres juz nie mógł spełniac swojej roli do analizy ;)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: next

Nieprzeczytany post autor: freakout »

rookie, kilka stron wcześniej podrzuciłem Ci chyba najprostszą możliwą i jednocześnie bardzo skuteczną strategię z której możesz sobie na spokojnie korzystać, ale skoro wolisz męczyć Stocha z którego nic nie ugrasz to ok :) gdybyś jednak zmienił zdanie to zostawię Ci tutaj do nauki jeszcze 3 screeny z moich dzisiejszych trejdów, a jak sama M5/M15 będzie dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem to możesz podpierać się H1/H4/D1 i tam szukać pullbacków i rozgrywać potem mój setup niżej ;)

pozdro
gbpusd-m5.png
eurjpy-m5.png
euraud-m5.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

dla mnie tylko trejd na GBPUSD przypomina ten schemat.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:Cały czas zastanawia mnie czemu nie weźmiesz na tapetę prostych schematów price action jak. np wyjście z trójkąta albo zamiana biegunów lub wybicie z rangu.
w jforex są narzedzia do wykrywania tych formacji, obserwuje to czasem

Zablokowany