next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Czy gdybyś pracował u stolarza i przycinał deski na inny wymiar niż jest potrzebny otrzymałbyś wynagrodzenie za pracę?
Czy gdybyś był zamiataczem ulic i zamiatał tylko pół chodnika utrzymałbyś pracę.
Czy jako prawnik przegrywający każdą sprawę miałbyś nowych klientów.
Nikt kto nie trzyma się zasad zawodu i nie uczy się na doświadczeniach nie może zarabiać pieniędzy. Bo niby za co??
Na całym świecie działa to tak samo : nauka - praktyka - doświadczenie - zarabianie. Da się na odwrót?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

No jest, Murrey Channels, ok.
jackub pisze:No stało się, nie pierwszy raz a zapewne i nie ostatni.... istotne jest czy wyciągnięto wnioski i czy wnioski zostaną wdrożone....pewnie nawet nie przeglądałęś newsów jakie będą dzisiaj... prawda?
Tak, nie sprawdziłem kalendarza. A wnioski? Rozwijam powoli system metodą prób i błędów, dzięki temu zaczynam zdobywać nowe doświadczenia. Pierwsze DD z 29.06 miało 68%, przy 137 PLN miałem 93 PLN straty na otwartych pozycjach, drugie DD z 11.07 miało 23%, przy 135 PLN miałem 31 PLN straty na otwartych pozycjach, obecne DD ma jakieś 8% na chwile obecną. W dwóch poprzednich sytuacjach zwiększałem dźwignie na 1:100 żeby uśredniać, tym razem próbuje już tego nie robić. Najwyżej utne strate, ale przynajmniej nie będę powiększał pozycji i nie naraże się na większe DD przez większy wolumen kiedy moje wejścia będą złe. A są złe, bardzo złe dlatego mam te DD.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Gdybyś sprawdził dane... to:
a) pewnie byś nie zajmował pozycji w ogóle
b) gdybyś zajął pozycję i widział że idzie przeciw tobie z dużą dynamiką to byś zamknął i odwrócił kierunek i byś był zarobiony!
Zajmujesz się wieloma rzeczami, każdą po łepku, uparłeś się niskich TF Ok ale grając intraday nie zwracać uwagi na news to grzech śmiertelny...

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: next

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

Dokładnie Jackub , DT rozpoczyna się od czytania kalendarza
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

-rookie- pisze: Stało sie... :|
Niewchodzenie w ten "setup" jest jednym z największych osiągnięć mojego tradingu. "Zarobiłem" na nim ze 100k
Obrazek

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Znowu sie wywinąłem, ale ogólnie słabo to wygląda. Po zamknięciu tej pozycji na GBPUSD nie odpuściłem, tylko dalej działałem. Jakby troche to ruszyło do przodu od tego momentu. Pod koniec złapałem trend i miałem dobre pozycje które zarabiają ale uciekłem z nich od razu zamiast trzymać. Cały dzień odrabiałem straty, a teraz kiedy byłem dobrze ustawiony i wszystko było ok, to zamknąłem od razu zamiast poczekać do zamknięcia się świecy, i na kolejne świece M5. Z tego co widze miałbym same trendowe świece do teraz i bym zarobił, ale i tak moge sie cieszyć że tylko 70 groszy straty dziś. Opisy są w myfxbook.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

:evil: Za tego Edka należy Ci się sążnisty kop w dupę. To jest potencjalny odwrót na D1,albo przynajmniej głębsza korekta, a w najgorszym wypadku taki, który pozwoli uciec bez straty.
Obrazek

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

wrongWay pisze:Dokładnie Jackub , DT rozpoczyna się od czytania kalendarza
Skoro można mieć kalendarz na wykresie, to po co się trudzić?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: next

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

-rookie- pisze:Znowu sie wywinąłem, ale ogólnie słabo to wygląda. Po zamknięciu tej pozycji na GBPUSD nie odpuściłem, tylko dalej działałem. Jakby troche to ruszyło do przodu od tego momentu. Pod koniec złapałem trend i miałem dobre pozycje które zarabiają ale uciekłem z nich od razu zamiast trzymać. Cały dzień odrabiałem straty, a teraz kiedy byłem dobrze ustawiony i wszystko było ok, to zamknąłem od razu zamiast poczekać do zamknięcia się świecy, i na kolejne świece M5. Z tego co widze miałbym same trendowe świece do teraz i bym zarobił, ale i tak moge sie cieszyć że tylko 70 groszy straty dziś. Opisy są w myfxbook.
Trady wcale niedobre - totalnie do dupy, kolego.
Przede wszystkim, należy grać z trendem, z nie przeciwko niemu.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, chyba problem został zdiagnozowany. Najsłabszym ogniwem oczywiście jestem ja, dlatego że nie mam żadnego automatu tylko wszystko trzeba robić ręcznie, wszystkie analizy na bieżąco. Dziś zobaczyłem że znowu wróże co zrobi rynek, nie analizuje jakie mam signal bary, nie patrze na to jakie mam aktualnie świece tylko mam w głowie jakieś swoje wizje i na podstawie tego podejmuje decyzje. Dokładniej to widać z opisu w myfxbook. I oczywiście uciekłem z zyskownego trejdu, a pozycje zaczęły zarabiać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany