next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Potencjał wzrostowy może i jest ja zabrałem to co pokazywał mi sys.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

sardo nunspa pisze:przelewarowany na wejściu, wejścia za wcześnie, dokłada do strat. Znowu się mu smyrło to się cieszy.
Przyjrzałem się temu dzisiaj. Mówie sobie, że nie będę dokładał jeśli pozycje tracą ( nie będę uśredniał ), ale mimo to dokładałem. Najpierw miało być tylko 0.4 lota na otwartych pozycjach ale dobiłem do 1 lota ostatecznie ponieważ pozycje traciły i próbowałem otwierać po lepszych cenach, czyli uśredniać, dokładać tj zwiększać całą pozycje. Przez chwile zacząłem redukować zamykając te zyskowne, zredukowałem o 0.3 lota ale i tak potem dołożyłem spowrotem żeby mieć 1 lot otwarty ze wszystkich pozycji. Drawdown wynosił w krytycznym momencie nieco ponad 5 PLN to około 3.5% ( potem wzrósł do prawie 7 PLN ) dla 145 PLN euqity które mam. Plus jest taki że jak dobiłem do 1 lota to już nie zwiększałem ekspozycji tj nie dodawałem kolejnych pozycji tylko tym się zadowoliłem co jest chociaż momentami aż prosiło się żeby wejść po lepszych cenach, tylko że wtedy widzisz ciagle okazje ale tak na prawde zwiększasz pozycje i ryzyko mimo że strata się powiększa. Więc jak świeczki wystartowały od momentu otwarcia pozycji zmienność na tych 3 instrumentach i to gdzie otwierałem te pozycje spododowała DD rzędu 5% w krytycznym momencie o 17:54 ( 18:54 czasu serwera ).

- wybrałem nie najlepsze miejsca do otwarcia pzycji. Gdybym grał w drugą strone zarobiłbym 5 PLN a nie trzymał strate na otwartych pozycjach czekając aż wróci.

+ nie zwiekszałem pozycji mimo że mogłem wejść po lepszych cenach. 1 lot ze wszystkich otwartych pozycji to była maksymalna ekspozycja i wytrzymałem w tym planie choć kusiło mnie bardzo żeby uśredniać.

...

Ten plus i minus dałem sobie za wcześnie. Tak było zanim zacząłem dokładać. Potem stwierdziłem że jednak zaczne uśredniać i otworzyłem o 18:00 3 pozycje po 0.2 lota na tych 3 instrumentach. Zwiększyłem ekspozycje mimo że pozycje nie zarabiały, więc dołożyłem do strat.

Wszystko robiłem na dźwigni 1:50, nie zwiększałem jak zwykle w takich przypadkach więc to jest plus. Ale tylko dlatego że nie dokładałem od razu bo zamierzałem trzymać 1 lot. Potem jednak była okazja żeby uśrednić więc zmieniłem plan i dołożyłem reszte co miałem na dźwigni 1:50 niewykorzystane.

Poniżej wykresy oraz zrzut z MT4 gdzie widać stan konta i free margin przed tym jak dołożyłem ostatnie pozycje. Na końcu miałem 1.7 lota chyba w otwartych pozycjach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

W środe 12.07.2017 zrobiłem pierwszą transakcje od ponad 2 miesięcy na tym większym koncie. Wytrzymałem 2 pipsy i uciekłem.
Chart_USD_JPY_5 Mins_snapshot.png
Otworzyłem pozycje 1000 jednostek więc to zysk rzędu 39 groszy netto, ale mentalnie nie jestem przyzwyczajony do obsuw jak to dzieje się na micro XM. Dwa tygodnie zysków i zrobienie 50% konta to już nie są przypadkowe wyniki mimo że metody są niedopracowane. Powoli będę musiał przyzwyczajać siebie do tego większego konta, ale tak samo stopniowo. Testuje obecnie rozwiązanie z dźwignia 1:10 jak to opisałem tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p874184 ). To pozwala mi nie otwierać za dużych pozycji i jednocześnie w Dukascopy przy wykorzystaniu 200% dźwigni otwiera się hedge który redukuje straty albo całkowicie je hedżuje. Wtedy moge zwiększyć dźwignie na 1:25 albo więcej i dalej działać, a potem ewentualnie wyjść z tego hedge albo zamknąć na stracie. Waluty mają małą zmienność w porównaniu do DAX i właśnie na takich ustawieniach dźwigni widać dobrze jak szybko limit zostaje wykorzystany. Na DAX szybko można dojść do 200% w takich ustawieniach, na walutach wszystko dzieje się troche wolniej.

Jak napisałem testuje takie rozwiązanie na demo i tak wyglądają wyniki z ostatnich dni.
demo_results.png
Zysk to 600 PLN, nie jest to oszałamiający wynik jak na możliwości fx, ale od czegoś trzeba zacząć... To jest realny wynik do osiągnięcia dla mnie na koncie live, oczekiwany wynik.

Wydaje mi się, że powinienem zrobić kolejny krok na przód tj zacząć powoli obracać większymi kwotami, więc w kolejnych dniach będę próbował dopracować system i strategie, żeby nie panikować jak teraz ma to miejsce kiedy otwieram najmniejszą możliwą pozycje na 1000 jednostek. Stopniowo trzeba będzie przyzwyczajać się do tego konta i zwiększać wolumen. Jednak troche musze jeszcze popracować nad metodami i głową.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Poza tym rozpracowuje API jforex. Próbuje wrócić do programowania, troche testuje. Nie robiłem tego wcześnie, ale od niedzieli kiedy zobaczyłem że skalp jest mało efektywny zacząłem mocniej interesować się testowanie strategii. W niedziele zrobiłem test ponad 100 konfiguracji średnich które się przecinają. Tutaj na obrazku akurat jest test Stochastic. Nie robiłem tego wcześniej a te testy dały mi nowe spojrzenie na to co robie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jeśli o mnie chodzi, to zgodnie z planem zacząłem trening i próbe realizowania strategii na większym koncie live gdzie mam 3k USD. Na razie zaczynam od najmniejszych możliwych pozycji na 1000 jednostek. Dziś mam pierwsze próby za sobą zgodnie z systemem. W przeciwieństwie do tego co prezentowałem do tej pory na tym koncie XM tutaj stawiam Stop Loss. Zysk z tych dwóch transakcji +1.65 PLN. Powoli będę robił coraz więcej transakcji, następnie stopniowo zwiększał wolumen. Domyślnie utawie dźwignie 1:10 i będę chciał grać na początku full depo w tych ustawieniach. Ale jeszcze nie w tym tygodniu.

Na razie ciągle testuje tj próbuje eliminować błędy które robie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

nemoofx
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2016, 16:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: nemoofx »

rookie coś mi się wydaje że za bardzo się ekscytujesz grą "idzie w twoją stronę" a ty zamykasz przy 2 pipsach zysku :shock:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

nemoofx pisze:rookie coś mi się wydaje że za bardzo się ekscytujesz grą "idzie w twoją stronę" a ty zamykasz przy 2 pipsach zysku :shock:
Ciągle mam wszystko zaczęte ale niedokończone, plan, strategia, system, itd. dlatego bardzo emocjonalnie podejmuje decyzje, ponieważ nie wiem do końca co mam robić - jakie decyzje podejmować. Na tym koncie micro w ostatnich dniach obniżyłem troche wolumen i już nie jade na 100% dźwigni, bo nie jestem pewny tego co robie. Z tego samego powodu zacząłem od 1000 jednostek żeby troche oswoić się z tym drugim kontem. Myśle że pod koniec tego miesiąca powinienem już to wszytko doprowadzić do porządku.

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Czy ja dobrze rozumiem? Dałeś Sobie ileś tam czasu na to czy jest sens grać na FX i wyszło na to ze nie bo ciagle tracisz, nawet na demo, a ostatnio chyba minal termin według którego miales skonczyc z FX po czym wplacasz 3k$ (Twoje całe wolne srodki) na real?

Proszę, wyprowadź Mnie z błędu. :) (a Siebie z obłędu)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie, to konto mam zasilone od maja 2016, część środków wypłaciłem i zostało 12.5k PLN. Dałem sobie 3 miesiące temu czas na to żeby zacząć zarabiać. Jak wejdziesz w myfxbook w zakładke profit zobaczysz że w czerwcu zacząłem zarabiać, potem nastąpił 29 czerwca duży DD, ale fakty są takie że miałem pozytywne wyniki jednak byłem mało systematyczny. Dopiero w ostatnich dwóch tygodniach te wyniki są lepsze i bardziej powtarzalne. Więc jeśli chodzi o zrealizowanie tego planu to jeśli mam być szczery nie zrealizowałem go tak jak zakładałem. Miałem od lipca zacząć zarabiać, więc od 2 tygodni powinienem już zarabiać na fx. Jakie mam wyniki po tych 2 tygodniach? +50 PLN heh ( zarobione na koncie micro ). I ciągle mam niedopracowane metody. Właściwie dopiero dziś zacząłem grać na tym większym koncie, robić pierwsze transakcje nie licząc prób z tamtego tygodnia.

Pytanie co dalej? 50 PLN to raczej śmieszne zyski na fx, ale to był wstęp. Dopiero teraz wchodze na większe konto i będę próbował to samo robić używając 30x większego wolumenu na początek. W Dukascopy 1000 jednostek to 1 micro lot w XM. A planuje otwierać na początku pozycje na nieco ponad 30.000 jednostek na tych parach które tutaj gram. I planuje zacząć to robić pod koniec tego miesiąca. Według pierwotnego planu powinienem robić już tak od 2 tygodni, od początku lipca, ale nadal działam chaotycznie... dlatego ten termin uległ zmianie.
Nieśmiertelny Trader pisze:Proszę, wyprowadź Mnie z błędu. :) (a Siebie z obłędu)
:P

Więc nie mam omamów tylko bazuje na realnych wynikach i historii rachunku, moich transakcjach, dobrych i złych. A czy będę zarabiał, to się okaże...

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-
Jaki jest sens prowadzenia dziennika, pisanie jak to widzisz, tłumaczenie się innym dlaczego tak a nie inaczej, odpowiadanie na pytania itd.... A gdzie koncentracja, gdzie system.
Ktoś powiedział czas to pieniądz, Ty chyba masz i czasu i kasy w nadmiarze, skoro umiesz pogodzić wszystkie te sprawy.
Osobiście więcej spoglądam na strony FF z systemami, gdzie zawsze znajdę coś dla ulepszenia tego co już mam. Ostatnio zauważyłem fajną zależność na wykresie Renko która pokazuje ruch ceny który ma nastąpić. Wszystko dzięki systemowi ze strony FF.
Akurat nigdy nie miałem potrzeby zakładania dziennika, nie mam czasu na klikanie.
Dlaczego mam pisać, i udowadniać że się znam na tym. Wystarczy że ja to wiem sam dla siebie.

Zablokowany