next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rookie, zostaw duże konto w spokoju.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Najpierw będzie delikatnie, 0,03. Zyski może się trafią ale będą małe, ponieważ nie umie trzymać pozycji. Trzeba więc będzie zwiększyć wolumen by zwiększyć zyski. Pojawi się seria dość bolesnych strat a zatem w celu ich uniknięcia nasz bohater przestanie ustawiać STOP LOSS. Przy stracie 1000 złotych można jeszcze zamknąć i próbować odrabiać ale wiadomo, że cena wróci i wtedy zamkniemy na BE. Cena jednak czasem kaprysi a strata powiększa się do do 2500. Strach i przerażenie odbierają zdolność myślenia, człowiek bije się z myślami żeby to zamknąć. Ale co wtedy wszystkim powiedzieć i jak spojrzeć sobie w oczy? Bohater dokupuje kolejne pozycje by szybciej odrobić stratę. Niestety rynek jest w silnym trendzie, strata dochodzi do 50%. Rafał mówił, że to ostatnia linia obrony ale... Może dopłacić? Nie nie dopłacam, pojutrze podadzą dane skądś tam i wtedy będzie szpila w drugą stronę, Może nawet uda się coś zarobić. Dane spłaszczyły rynek, nic się nie zmieniło, dwie nieprzespane noce i obserwowanie każdego ticka na platformie. Podniecenie z każdym ruchem w dobrą stronę. I w końcu, jest, rynek zaczyna się odwracać. Odzyskane 5% konta, jest super. Korekty mają często duże zasięgi. Ta jednak zatrzymała się na 11,4 i gwałtownie zmieniła kierunek. A niech się dzieje co chce, zamykam ten cholerny komputer i idę spać. Rano ma być w porządku. Rano - brak pozycji, podniecenie : doszło do TP? Nie został tylko margin 500 PLN.
Wiem, smutne, to tylko jeden ze scenariuszy.
Tak, przerobiłem to na różnych kwotach.
Chciwość robi wodę z mózgu.
Pomyślności wszystkim życzę.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Miesiąc temu krzywa kapitału wyglądała podobnie, zyski malały, i wtedy nastąpił ten duży DD. Obecnie wygląda to bardzo podobnie. Właśnie zaliczyłem wtope.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

rookie, wygląda na to że pierwsza częś scenariusza Meylo już się zrealizowała. Czy ma sens kontynuowanie tego kierunku?
MAsz złe podejście do problemu...
nie jestem geniuszem ani jakimś wybitnym, ani może nawet średniej klasy traderem, ale potrafię więcej zarobić niż tracę. Dużo kosztowała mnie nauka trzymania rączek pod tyłkiem i nie reagowania na rózne głupoty które pojawiają sie w główce oglądającej wykres,
Załozyłem konto demo. W weekend poczytałem o jakimś systemie, postudiowałem popatrzyłem w historię, posprawdzałem i dzisiaj zagrałem... wynik 96 pipśów netto, 3,4% konta... 81% skuteczności, w sumie
21 skalpów, zrobiłem to celem eksperymentu.... specjalnie dla ciebie.
Pewnie codziennie nie da się aż tak dobrze, ale i tak ominąłem twoje trzy miesiące kręcenia się w kółko. Miałem system, reguły, przykłady zagrań, tylko się nauczyć i powtarzać (wash and rinse)... 100-200 trejdów, statystyka, wnioski, ewentualnie zmiany pod swoim kątem...
17072017.png

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, przyda się, dzięki. Widzisz, Ty zrobiłeś 21 trejdów, ja 3 z czego pierwsza pozycja i trzecia na EURUSD to wejście bez sygnału, tylko ta długa była w miarę ok, ale potem odwróciłem niepotrzebnie. A reszte sygnałów w trakcie dnia pominąłem, w ogóle nie śledziłem wykresu tzn nie byłem skupiony na szukaniu tych sygnałów i dobrych setupów ( Krystian ma racje z tą koncentracją u mnie ). 2 tygodnie to dużo czasu, chyba dam rade poprawić błędy i ogarnąć to wszystko czego jeszcze nie dokończyłem.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-
Jeżeli chcesz to przedstawię Tobie prosty system oparty na średnich + niewielki gratis.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:@-rookie- Jeżeli chcesz to przedstawię Tobie prosty system oparty na średnich + niewielki gratis.
Ok

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

-rookie- pisze:Miesiąc temu krzywa kapitału wyglądała podobnie, zyski malały, i wtedy nastąpił ten duży DD. Obecnie wygląda to bardzo podobnie. Właśnie zaliczyłem wtope.
Stało sie... :|
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

No stało się, nie pierwszy raz a zapewne i nie ostatni.... istotne jest czy wyciągnięto wnioski i czy wnioski zostaną wdrożone....

pewnie nawet nie przeglądałęś newsów jakie będą dzisiaj... prawda?
Screenshot_1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2017, 11:55 przez jackub, łącznie zmieniany 1 raz.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

System oparty ma 2 średnich WMA 100 i 34 oraz MACD WMA i AO WMA. Dodatkowo na wykresie masz trochę inny Pivot .
MM Line.
Wszysttko co powyżej 0 na MACD, AO oraz średnich to trend wzrostowy i odwrotnie w trendzie spadkowym.
Dodatkowym zabezpieczeniem może być porównanie 2 TF M5 do M15, M30. Lub dowolna konfiguracja.
Dywerygencja też się sprawdza na MACD oraz AO
I oczywiście SL może byś stały lub pod i nad świecą
Jeżeli korzystasz z MT4 to sobie poszukaj Pivota MM Line. W Jforex jest on dostępny na platformie.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2017, 11:47 przez krystian74, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany