next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@-rookie-
Na koncie demo które jest widoczne na jakim TF handlowałeś ?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:@-rookie-
Na koncie demo które jest widoczne na jakim TF handlowałeś ?
Głównie M5. Analizowalem różne TF ale pozycje otwierałem głównie w oparciu o M5 i grałem układy harmoniczne, albo swingi z użyciem fibo. Na demo uczyłem się wszystkiego od nowa i to był kompletny chaos, więc ciężko tam cokolwiek analizować. W kółko te same błędy robiłem i pisałem jakieś wypociny potem w komentarzach.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Zastanów się dlaczego handlując na M5 Demo dawałeś 20 - 50 pip SL a w realu nie miałeś SL. Wiesz gdzie przyczyna ?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:Zastanów się dlaczego handlując na M5 Demo dawałeś 20 - 50 pip SL a w realu nie miałeś SL. Wiesz gdzie przyczyna ?
Wtedy miałem problem z SL, stawiałem krótki SL i stopniowo go zwiększałem aż w końcu całkiem przestałem go stawiać bo byłem skupiony tylko na nim, zamiast na tym co jest aktualnie na wykresie. Pozbyłem się SL, żeby coś zmienić i spróbować czegoś nowego, a do tej pory zawsze stawiałem SL, i z reguły stawiałem bardzo krótki. Chciałem mieć małe ryzyko ( krótki Stop Loss ) i duży zysk, czyli stawiając krótki SL chciałem zwiększyć wielkość pozycji i w ten sposób myślałem że stawiając SL 2 pipsy mi go nie wytnie a dzięki temu złapie 10 albo 20 albo więcej pipsów. Jak tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/134047 ). To były stare nawyki które zmieniałem krok po kroku aż w końcu pozbyłem się całkowicie SL. Szkoda o tym się rozpisywać teraz...

Niektóre SL wynikały z tego że stawiałem go pod / nad wierzchołkami formacji harmonicznych itp.

Wtedy byłem kompletnie zielony, więc nie ma sensu tego analizować nawet. Wtedy niczego nie ogarniałem.

Poza tym pobrałem tydzień temu wszystkie obrazki z mojego dziennika, przejrzałem je. Wszystko co ja wrzucałem nie ma prawie żadnej wartości, skakałem od tematu do tematu, głównie sprawdzałem działanie platformy :lol:
Te obrazki są tutaj https://drive.google.com/drive/folders/ ... i1kdjFvSTA w katalogu my journal fx nawi. Można pobrać cały folder na dysk i wtedy będą uporządkowane od 1 - 647 wg numeracji a nie jak w google jest teraz.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

OK.
Stawiając mały SL 2 pip narażasz się na wycięcie. Za Duży SL na większą stratę. Moje rozumowanie SL to mały SL kiedy zrezygnujesz z formacji świecowych które nie każdy rozumie, lub Sensowny SL w oparciu o formacje wsparcia i oporu ale zdecydowanie większy od pierwszej wersji gdzie świec nie używasz. I jeszcze problem z trendem, który musisz zidentyfikować na daną chwilę składając zlecenie co jest bardzo trudne.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:OK.
Stawiając mały SL 2 pip narażasz się na wycięcie. Za Duży SL na większą stratę. Moje rozumowanie SL to mały SL kiedy zrezygnujesz z formacji świecowych które nie każdy rozumie, lub Sensowny SL w oparciu o formacje wsparcia i oporu ale zdecydowanie większy od pierwszej wersji gdzie świec nie używasz. I jeszcze problem z trendem, który musisz zidentyfikować na daną chwilę składając zlecenie co jest bardzo trudne.
Właśnie dlatego sięgnąłem po książke na temat Price Action o której pisałem kilka stron wcześniej, żeby przestać grać na pałe i troche to ogarnać przynajmniej od strony PA.

Tam mam wszystko opisane od A - Z, a na forum będę dostawał strzępkowe wskazówki i rady i proces nauki będzie się ciągnął. Dlatego musze poznać podstawy, żeby to zatrzymać i nie tracić czasu na takie bezsensowne działanie gdzie robie ciągle mase błędów a potem każdy mi wytyka co robie źle, tylko że ja tego nie rozumie, a wszystkie błędy polegają głównie na złym czytaniu wykresu, czyli słabej znajomości PA.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: next

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Wytykają błędy bo nie masz określonej strategii. Strategia powinna mieć założenia i być sensowna. Powinna zawierać sprecyzowane wejście, wyjście itd. I jeszcze jedno ile chcesz zarobić pipsów ? Jak odpowiesz sobie szczerze na to pytanie to może będziesz zarabiał.
To co napisałeś przed chwilą to może być już historia, lub mentalnie cały czas myślisz o takim handlu;

Chciałem mieć małe ryzyko ( krótki Stop Loss ) i duży zysk, czyli stawiając krótki SL chciałem zwiększyć wielkość pozycji i w ten sposób myślałem że stawiając SL 2 pipsy mi go nie wytnie a dzięki temu złapie 10 albo 20 albo więcej pipsów.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:Wytykają błędy bo nie masz określonej strategii.
To prawda. Dlatego zatrzymałem się na razie i szukam rozwiązania.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

-rookie- pisze: wszystkie błędy polegają głównie na złym czytaniu wykresu, czyli słabej znajomości PA.
Jezeli nie umiesz trzymać się zasad twardo napisanych i związanych z geometrią rynku, to nie wierze że nagle nauczysz się zarabiać dzięki PA, gdzie trzeba rynek analizować na wysokich TF-ach , zwracać uwagę na formacje świecowe , umieć wyznaczyć ważne poziomy cenowe, zrobić analizę, która ma duży SL, gdzie analiza jest bardziej uznaniowa niż przy geometrii i trzeba ją traktować z szerokim marginesem ruchu , a samo siedzenie i czekanie na odpowiedni moment wejścia trwa całymi dniami a nawet tygodniami.

Słabo czytasz wykresy, bo w dalszym ciągu nie umiesz rozpoznać rodzaju korekt, nie umiesz rozpisać impulsów, nie masz dalej wyćwiczonego oka do rozpoznawania różnych technicznych szczegółów na wykresie. Jedyne co próbowałeś ćwiczyć na historii, to dywergencje , a i to robiłeś z dużymi błędami.

Geometra działa od lat, ale Tobie nie chce się tego rzetelnie uczyć , tylko szukasz drogi na skróty.

Rozwiązanie jest jedno - pozbyć się lenistwa i zacząć uczyć podstaw technicznych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ciekawe spostrzeżenie przeczytałem w tej książce na temat fibo - Nawet jeśli czasami zniesienie fibonacciego zadziała, będzie to raczej związane z dobrym układem price action niż z wystąpieniem danego poziomu bazującego na "magicznych" współczynnikach.

Sam pisałeś, że formacje świecowe oraz linie poziomu wsparcia / oporu mają pokrywać się z poziomami fibo, dopiero wtedy ten sygnał jest wartościowy. A na tym przykładzie CADJPY nie ma dywergencji ale za to jest mocna reakcja która stworzyła "pinbar", więc była najpierw reakcja ceny która potwierdziła ten poziom .

Więc jakby na to nie patrzeć, musze poznać choćby podstawy PA.

Zablokowany