Marcinmijagi vs Czysty wykres

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: jackub »

marcinmijagi pisze:Tak sie zastanawiam... Czy jest na tym forum choc jedna osoba ktora popiera moje myslenie?
Moze nie popieram, ale podchodze krytycznie do oczywistych oczywistości.
A w szczególności do tzw prostej arytmetyki układów z wieloma zmiennymi, nie znając ich wszystkich....

Zapominjamy na codzień, że tak jak w przypowieści Platona budujemy wyobrażenia o czymś obserwując tego czegoś cień rzucany przez ognisko na ścianę.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: freakout »

marcinmijagi pisze:Tak sie zastanawiam... Czy jest na tym forum choc jedna osoba ktora popiera moje myslenie?
popieram wszystko prócz nie uznawania trendów - gdyby tak kopać się z koniem nonstop to np. taki SP500 skopałby nam dupsko niemiłosiernie ;) R:R to oczywista iluzja bo im większe tym mniejsza skuteczność i tym większe obsuwy kapitału - dobrze jest to pokazane chociażby na dole tej strony: http://www.forexscamalerts.com/risk-of- ... calculator :) walczyłem z tym długo raz upierając się przy 1:1, a raz przy 1:2 i więcej, ale to skuteczność jest miarą umiejętności tradera ;) a jak już ktoś chce mieć więcej niż 1:1 to lepiej otwierać pozycję bez TP, bo w przypadku nieprzewidzianego wydarzenia na rynku (jak np. akcja z CHF) można przy dobrym wietrze i relatywnie małym ryzyku zgarnąć naprawdę sporo :)

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

marcinmijagi pisze:Tak sie zastanawiam... Czy jest na tym forum choc jedna osoba ktora popiera moje myslenie?
Poprę Twoje myślenie, jeżeli udowodnisz, że to co napisałem nie jest prawdą.
A mianowicie, że :
1.Wynik będzie dodatni przy średnim RR < 1 ( średnia strata jest większa od średniego zysku)
2.Że nie ma znaczenia czy zajmujesz pozycję zgodną z trendem czy przeciwko.
Znaczy, że szansa Win jest taka sama jak grasz przeciwko trendowi niż z trendem.

Jeżeli te dwa warunki nie będą zachowane, to
może być jeszcze 1000 zmiennych i 100 filozofów/Platonów
i tak nic tego nie zmieni bo to są "aksjomaty".
Wynik będzie ujemny.

Napisałem o średnim RR, bo pojedyncze RR nie powinno być stałe
tak jak SL powinno wynikać z wykresu.
To jest z warunków rynkowych.

Generalnie jak grasz z trendem to masz kilka razy do przodu.
1.Szansa Win/trafność 70/30
2.Szansa na możliwość większego RR
3,Zmniejszają się serie stratnych transakcji

Całkiem teoretycznie przy Twoim założeniu (błędnym) 50/50 aby wynik był dodatni,
średnie RR musi być ZAWSZE większe od jeden.

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

marcinmijagi pisze:Tak sie zastanawiam... Czy jest na tym forum choc jedna osoba ktora popiera moje myslenie?
Trend to bardzo niejasne określenie, wolę to nazywać momentum.
Cena ma 50/50 na ruch w danym kierunku chyba że ktoś mi udowodni na wykresie 1 tick że jest inaczej :D
ale szanse na to że cena się zatrzyma lub zawróci na danym poziomie są inne niż 50/50, jakie dokładnie raczej nikt nie wiem bo nikt nie zna pełnej głębi rynku
R:R to podstawa i skuteczność też, IMHO R:R nieco ważniejsze od skuteczności.
Planuj Trejd, Trejduj Plan

jackub

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Otóż to właśnie, używamy nieprecyzyjnych określeń i szeregu uogólnień... Trend a raczej jego kierunek zależy w dużej mierze od perspektywy czasowej w jakiej trejdujemy i sposobu w jaki trejdujemy. Dlatego też wolę mówić o momentum.
Poza tym RR jest niewłaściwym narzędziem do określania do efektywności trejdowania, wolałbym używać expectancy, bo się nagle okaże że istnieją sposoby gry z pozytywnym expectancy a RR <1 i są nadal dochodowe. Kazik sam pisał że grając z trendem mamy 70 procent szansy powodzenia. Jeśli jest tak w rzeczywistości to nie musimy mieć RR>=1 aby osiągnąć pozytywny wynik... prawda?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Szwajcar ma dobre motto w podpisie - „Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.” To troche hipokryzja kiedy ktoś pisze że nie pokaże swoich stejtementów, ale siedzi na forach i ogląda innych trejderów bo to najlepsza forma edukacji, oglądanie jak trejdują inni ale sam nie pokaże nic bo to objaw ekshibicjonizmu, bo to głupie, pieniądz lubi cisze itd. Ja rozumiem, jak ktoś ma kilka milionów, albo choćby ten 1 mln to nie bardzo chce pokazywać ale 100k i zakryte wszystkie informacje w myfxbook... Ciekawe co będzie jak zniknął takie dzienniki jak marcinamijagiego gdzie trejder pokazuje staty, pokazuje swoje trejdy, pewnie te osoby przeniosą się tam gdzie inny trejder będzie to robił na innym forum. Masakra.

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

jackub pisze:Otóż to właśnie, używamy nieprecyzyjnych określeń i szeregu uogólnień... Trend a raczej jego kierunek zależy w dużej mierze od perspektywy czasowej w jakiej trejdujemy i sposobu w jaki trejdujemy. Dlatego też wolę mówić o momentum.
Poza tym RR jest niewłaściwym narzędziem do określania do efektywności trejdowania, wolałbym używać expectancy, bo się nagle okaże że istnieją sposoby gry z pozytywnym expectancy a RR <1 i są nadal dochodowe. Kazik sam pisał że grając z trendem mamy 70 procent szansy powodzenia. Jeśli jest tak w rzeczywistości to nie musimy mieć RR>=1 aby osiągnąć pozytywny wynik... prawda?
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem ale dokładnie.
Nie pisałem, że jednostkowe RR ma być większe od 1.

jackub

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Kazik pisze:
jackub pisze:Otóż to właśnie, używamy nieprecyzyjnych określeń i szeregu uogólnień... Trend a raczej jego kierunek zależy w dużej mierze od perspektywy czasowej w jakiej trejdujemy i sposobu w jaki trejdujemy. Dlatego też wolę mówić o momentum.
Poza tym RR jest niewłaściwym narzędziem do określania do efektywności trejdowania, wolałbym używać expectancy, bo się nagle okaże że istnieją sposoby gry z pozytywnym expectancy a RR <1 i są nadal dochodowe. Kazik sam pisał że grając z trendem mamy 70 procent szansy powodzenia. Jeśli jest tak w rzeczywistości to nie musimy mieć RR>=1 aby osiągnąć pozytywny wynik... prawda?
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem ale dokładnie.
Nie pisałem, że jednostkowe RR ma być większe od 1.
Masz rację Kazik, nie przeczytałem dokładnie, jest zastrzeżenie (50/50) ... więc przy RR=1 musisz mieć minimum 51% prawdopodobieństwa na swoją stronę aby zarabiać (nie licząc kosztów które przy niskich TF-ach mają spore znaczenie)
Na swoje usprawiedliwienie dodam że zasugerowałem się pierwszym wpisem gdzie warunek nie jest umieszczony w tekście pisanym przez ciebie tylko w wypowiedzi przytoczonej....
Coraz starszy jestem to smutne, sprawność umysłowa już nie rośnie.... c'est la vie

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Z tymi kosztami to sobie jaja robicie. Moj robot robi mi 25-30 tradow na m1 po 6 zielonych pipek dziennie. RR mam 6:100 i koszty mam tam gdzie slonce nie dochodzi.

jackub

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Caldeborn pisze:Z tymi kosztami to sobie jaja robicie. Moj robot robi mi 25-30 tradow na m1 po 6 zielonych pipek dziennie. RR mam 6:100 i koszty mam tam gdzie slonce nie dochodzi.
Jaja? nie ma takiej kategorii w finansach ... :lol:
6 pipsów z czego pewnie 1,5 pipsa koszt czyli 25% każdego trejdu oddajesz brokerowi.
25 pispsów z czego 1,5 pipsa kosztów czyli 6% kosztow ...
itd ... miałem na myśli że optymalizacja każdego biznesu zaczyna się od jego kosztów ...
Kiedyś napisałem że gdybym potrafił w moim biznesie jaki prowadziłem przez 20 lat zmniejszyć koszty do 1/4 jak pokazano wyżej to miałbym dom nad morzem śródziemnym ... a nie tylko mieszkanie :mrgreen:

ODPOWIEDZ