Marcinmijagi vs Czysty wykres

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Caldeborn pisze:Z tymi kosztami to sobie jaja robicie. Moj robot robi mi 25-30 tradow na m1 po 6 zielonych pipek dziennie. RR mam 6:100 i koszty mam tam gdzie slonce nie dochodzi.
Nikt sobie jaj nie robi bo koszty były, są i będą. Czy to sie komuś podoba czy nie ;)
I od zawsze mają wpływ na końcowy wynik depo. Im mniejsze tym większy nasz zysk. To chyba proste. A co do tego ma RR=6:100? Albo może jeszcze lepiej RR=6:1000 :D
A najlepiej to bez SL :mrgreen:

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Na DAX 6 zielonych to 6 zielonych. 0 kosztow. Ale jak bede mial chwile to sprawdze jak by to bylo na Edku w ostatnim tygodniu. Sam ciekawy jestem jaka srednia wyjdzie dziennie po odjeciu kosztow.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Jaja? nie ma takiej kategorii w finansach ... :lol:
6 pipsów z czego pewnie 1,5 pipsa koszt czyli 25% każdego trejdu oddajesz brokerowi.
25 pispsów z czego 1,5 pipsa kosztów czyli 6% kosztow ...
itd ... miałem na myśli że optymalizacja każdego biznesu zaczyna się od jego kosztów ...
Kiedyś napisałem że gdybym potrafił w moim biznesie jaki prowadziłem przez 20 lat zmniejszyć koszty do 1/4 jak pokazano wyżej to miałbym dom nad morzem śródziemnym ... a nie tylko mieszkanie :mrgreen:[/quote]

Mowisz ze prowadziles biznes. Czy zatrudnilbys 30 pracownikow przynoszacych Ci 6000.00 miesiecznie zysku(6 zielonych pipek) gdzie koszt zatrudnienia pracownika wynosilby 1500.00(1.5 pipki)? Czy te koszta sa za wysokie i zrezygnowalbys z 4500.00 razy 30 bo pracownicy nie chca pracowac za darmo?
Jakie jest RR nie ma znaczenia tylko analiza wykresu. Jezeli po analizie kurs dojdzie szybciej do SL(100) niz do TP(6) to ustawienie TP na 300 pipek nic nie da i tak SL bedzie zaliczony. Jezeli po otwarciu pozycji kurs nie zrobi nawet 6 pipek w naszym kierunku to chyba trzeba poprawic nasza analize a nie RR. Okazji do zrobienia 6 pipek sa setki w tygodniu a 300 moze raz w miesiacu. Ja nie potrafie zgadnac gdzie bedzie dolek i szczyt w kazdym miesiacu dlatego handluje tak jak handluje i jak ktos sie chce wylegiwac nad pacyfikiem czy srodziemnym to tez polecam.

jackub

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Caldebron, trochę przeginasz,
1) Koszt pracownika jest zróżnicowany w zależności od branży i wielkości biznesu. Koszty pracownicze w wielkiej fabryce samochodów wynoszą 8-10%. W niewielkiej firmie usługowej mogą sięgać 75%. JAk ci jakieś zlecenia giną i musisz zwalniać ludzi to dla fabryki to nic, dla firmy usługowej może być bankructwem ... więc porównanie słabe
2) NIE twierdziłem ŻE SIĘ TO NIE OPŁACA tylko że należy brać te koszty pod uwagę bo stanowią wysoki procent przychodu, większy niż podatek dochodowy, co razem stanowi już prawie połowę przychodu.
To ty wpadłeś na mnie z "jajami" a nie ja ciebie krytykuję.
3) Jak grasz i zarabiasz to świetnie, jak ci to odpowiada to super, niech ci wpada milion pipek mnie nic do tego, zwracam tylko uwagę że pół miliona to koszty, CZY KŁAMIĘ???

Co do RR, nie jestem fanem RR i wielokrotnie dawałem temu wyraz, dla mnie się liczy expenctancy, opiera się ona to twoich dokonaniach czyli doświadczeniu stosowania metody i szczęściu. Daje to nadzieję że być może w przyszłości uda się powtórzyć wyniki .... RR to dla mnie taki temblak mentalny. System powinien pokazywać kiedy wejść i kiedy wyjść i mieć pozytywne expectancy ... reszta to twój skill ...
Kłaniam się

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

@jackub
Zgadzam sie. Przy RR 2:1 i skutecznosci 40% koszty osiagniecia zysku z podatkiem dochodowym sa takie jak w firmie uslugowej. Przy takim RR trzeba miec skutecznosc 67% aby koszty byly mniejsze. Wcale Ciebie nie krytukuje tylko mam inne zdanie na ten temat. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Szanowni Trejderzy, dziękuje wszystkim za udział w dyskusji. Szanuje poglądy innych ludzi i nie zamierzam nikomu wmawiac, że tylko ja mam racje. Mam swoje przekonania i według nich trejduje. Ze względu na ograniczony czas, jaki moge spedzać przy komputerze, nie będę rozpisywał się na temat mojej strategii. Dużo juz napisałem i wywołało to zwiększoną aktywność w temacie. Forex to "temat rzeka", można dyskutować i przepychac sie na słowa w nieskończoność.
Chce utrzymać ten temat w formie dziennika, dlatego nie odniose sie do poprzednich postów.
Pozdrawiam, Marcin.
Cytaty, pipsów nie dają.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

n/j
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cytaty, pipsów nie dają.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

a/u
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cytaty, pipsów nie dają.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

n/u
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cytaty, pipsów nie dają.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Zamkniete pozycje:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cytaty, pipsów nie dają.

ODPOWIEDZ