Marcinmijagi vs Czysty wykres

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Nieśmiertelny Trader

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

marcinmijagi pisze:Próby odrobienia strat zakonczyły sie niepowodzeniem. Ładnie mi szło, od 200 zł dojechałem do 1000, jednak głowa nie wytrzymała i rozwaliłem konto.
W weekend regeneracja i od poniedziałku jescze raz...
Witaj w świecie danbo, dlatego granie małą kasą bez zelaznego MM nie ma sensu. Zawsze będzie się tak kończyć, zawsze.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

I tak jest progres, 400% wykręcone w 2 tygodnie to jest dobry wynik. Pamiętam Twoje konta sprzed kilku miesięcy, wtedy były tylko straty, a teraz konto wytrzymało 2 tygodnie na zysku. Moim zdaniem nieźle. Nie ma co się oszukiwać, nadal jesteśmy leszczami, więc...

Nieśmiertelny Trader

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

-rookie- pisze:I tak jest progres, 400% wykręcone w 2 tygodnie to jest dobry wynik. Pamiętam Twoje konta sprzed kilku miesięcy, wtedy były tylko straty, a teraz konto wytrzymało 2 tygodnie na zysku. Moim zdaniem nieźle. Nie ma co się oszukiwać, nadal jesteśmy leszczami, więc...
Przeciwnie, raczej regres, cofnięcie się do kamienia łupanego bo takie ''wykręcanie'' uczy tylko złych nawyków.

Lepiej gdyby konto wytrzymało rok nawet z lekką stratą a solidnym MM niż coś takiego co robią wszyscy napaleńcy.

Gdzie tu plan?

Widać, że plan jakiś na początku był, później tylko chaos i Mój ulubiony syndrom boga :) Te uśmiechniete buźki przy wrzucaniu statementu :) a później skrajność.

Tak się nigdy nic nie uda, lepiej kupic 1000 zdrapek albo iść do kasyna.

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

Nieśmiertelny Trader pisze:
-rookie- pisze:I tak jest progres, 400% wykręcone w 2 tygodnie to jest dobry wynik. Pamiętam Twoje konta sprzed kilku miesięcy, wtedy były tylko straty, a teraz konto wytrzymało 2 tygodnie na zysku. Moim zdaniem nieźle. Nie ma co się oszukiwać, nadal jesteśmy leszczami, więc...
Przeciwnie, raczej regres, cofnięcie się do kamienia łupanego bo takie ''wykręcanie'' uczy tylko złych nawyków.

Lepiej gdyby konto wytrzymało rok nawet z lekką stratą a solidnym MM niż coś takiego co robią wszyscy napaleńcy.

Gdzie tu plan?

Widać, że plan jakiś na początku był, później tylko chaos i Mój ulubiony syndrom boga :) Te uśmiechniete buźki przy wrzucaniu statementu :) a później skrajność.

Tak się nigdy nic nie uda, lepiej kupic 1000 zdrapek albo iść do kasyna.
Sama prawda :564:

marcinmijagi i te s-ki z lewej strony wykresu EUR/JPY są błędem i te L-ki z prawej są błędem, a zaznaczyłes w kółko tylko L-ki. Jedno i drugie to są te same błędy, tylko, że z tych s-ek udało ci sie wyjść obronną ręką to je ignorujesz i traktujesz jako sukces. A to jest porażka. To tak jakbyś okradł sklep i w nagrodę dostał od policji 1000zł :D Handlując w ten sposób dostajesz nagrodę za złe uczynki, co sprawi, że za jakiś czas znów popełnisz ten sam czyn licząc na nagrodę, ale zamiast nagrody będzie wyzerowanie jak teraz.
edit-EURJPYM15.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

W życiu jednak odwrotnie niż w poniższym filmie... :)

https://www.youtube.com/watch?v=-8uedG1fs2Q

Pozdrawiam Wszystkich!
Cytaty, pipsów nie dają.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

kilkukrotnie przekonałem się, że na rynku lewarowanym trzeba ze stalową dyscypliną stosować zlecenia obronne stoploss. I piramidować tylko do przodu.

jackub

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: jackub »

marcinmijagi pisze:W życiu jednak odwrotnie niż w poniższym filmie... :)

https://www.youtube.com/watch?v=-8uedG1fs2Q

Pozdrawiam Wszystkich!
zajefajny :lol:

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Wyjaśnienie...
Problemy pojawiły sie na parze E/J
Eski otwierałem zgodnie z założeniami strategii, cena zaliczyła strefe d1 lub była w tej strefie. Sl ustawiłem nad strefa.
wszystko widac w załączniku xxx


Elki otwierałem tez w strefie d1 i również mialem ustawiony sl pod strefa, załącznik xxx2
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cytaty, pipsów nie dają.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Teraz kwestia wielkości pozycji( o tym nikt z komentujących nie wspomniał), eski otwierałem znacznie mniejsze niz elki, suma jednoczesnie otwartych esek wynosiła 0,05 lota, natomiast wielkosc elek otwartych w jednym czasie to 0,2 lota.
Elki były przelewarowane i o tym napisałem w załączonym wczesniej wykresie.

Na kwestie dokładania do stratnych pozycji sugeruje popatrzec szerzej, a nie tylko jak na uśrednianie. Istnieje jeszcze cos jak budowanie pozycji.
Otwieralem eski na E/J w momęcie, gdy inne pozycje przynosiły zysk(eski na E/G, szczegóły w załączniku 1).
Załącznik 2 przedstawia elki na E/J, widac tam wielkości pozycji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cytaty, pipsów nie dają.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

jak by Ci to powiedziec....cena miała w dupie te strefy

ODPOWIEDZ