marcin.ino

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
marcin.ino
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2010, 09:07

Nieprzeczytany post autor: marcin.ino »

ja po po prostu nie rozumiem jak wy możenie określić Tp przecież nie zbadane są wyniki trendu no chyba że ustawiacie go tam gdzie występuje silny opór Sl mozna jedynie przesuwać zlecenie pod poprzednie wsparcie i nic poza tym

marcin.ino
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2010, 09:07

Nieprzeczytany post autor: marcin.ino »

Ale jak sądzicie coś mogę osiągnąć na rynku forex czy waszym zdaniem z góry jestem na straconej pozycji .Wiem że muszę trochę książek poczytać bo w tej kwestii się zaniedbałem . Gdy miałem na koncie 70% zysków to coraz to więcej zleceń robiłem ,prawie na każdej parze walutowej . Ile czasu powinienem waszym zdaniem jeszcze spędzić na demo skoro łapie po zarobieniu stratę ?

xmmm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 27 lis 2009, 03:52

Nieprzeczytany post autor: xmmm »

spisz sobie na kartce zasady gry w punktach, odnośnie wejscia, wielkosci pozycji itp itd. i za kazdym razem jeśli dostaniesz sygnał to sprawdzasz punkt po punkcie zasady z kartki i odznaczasz np + jesli wrzystkie punkty są spełnione to zajmujesz pozycje, zasady wyjścia także powinny być tp może być stały albo sygnał wyjścia może dać jakiś wskaźnik jak będziesz miał spis zasad to graj na demo, puki w grze nie będziesz mógł sobie szczerze powiedzieć że dokładnie przestrzegałeś zasad bez naginania ich to możesz pomyśleć o real za minimalną możliwą stawkę.

Ps. jeżeli możliwa jest jeszcze gra przy akceptowalnym poziomie ryzyka na kącie na którym straciłeś te 70% to zacznij właśnie od niego.

marcin.ino
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2010, 09:07

Nieprzeczytany post autor: marcin.ino »

jestem Ci bardzo wdzięczny za radę ale faktycznie chyba jest mi brak wiedzy przeczytałem kilka książek ale związanych z podstawami ekonomi natomiast tylko jedną o fx więc muszę to nadrobić .Może cię koledzy polecić jakąś książkę dobrą o price action jestem tą metodą bardzo zafascynowany i okazuje się że większości graczy przynosi ona rezultaty . Jeszcze raz dziękuję wam za wszystkie wypowiedzi jakie umieściliście w moim dzienniku . Jeśli uda mi się kupić USD po cenie 2.30 to zacznę grać w alior banku i gdy tylko uporam się z problemami typu zarządzanie kapitałem i ustawianie SL tak że jeszcze pół roku sobie daję na naukę

marcin.ino
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2010, 09:07

Nieprzeczytany post autor: marcin.ino »

koledzy na czym jeszcze powinienem waszym zdaniem zwrócić uwagę . Powiem Ci drogi kolego że kiedyś sobie zapisałem na kartce a4 wszystko co dotyczy mojej strategi i trzymałem się tego do momentu aż nie straciłem 600% zarobionego zysku ale to był hazard, powrócę do tego spiszę sobie wszystko na kartce. jesteś dobry i od takich ludzi należy mi się uczyć dzięki Strategia jest musi być dobra oparta na wskaźnikach skoro jestem tak w krótkim czasie zarobić otwierając tylko jedno zlecenie a gdy je zamykam otwieram kolejne także jest ono tylko jedne na każdej parze walutowej Powrócę do scalpingu tylko będę grał nie jak hazardzista calutkim depozytem bo to był obłęd teraz myślę sensownie już się wyszumiałem czas sobie pokazać ze jestem w stanie zarobić i utrzymać depozyt przez 3 miesiące później real obiecuję

sober81
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 11 lut 2011, 09:45

Nieprzeczytany post autor: sober81 »

Poczytaj sobie na początek:

1. Psychologia inwestowania, Pring Martin J.
2. Zawód inwestor giełdowy, Elder Alexander

marcin.ino
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2010, 09:07

Nieprzeczytany post autor: marcin.ino »

oki

marcin.ino
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2010, 09:07

Nieprzeczytany post autor: marcin.ino »

Zamówiłem sobie dzisiaj książkę ''forex dla bystrzaków '' na 23 urodziny dziś je mam 16 maja .Stwierdziłem że sam się nie nauczę zarządzać pozycją nie jestem w stanie opanować podstaw opierając się tylko na waszym forum . Myślę ze jak poczytam przez rok dużą ilość książek ze zrozumieniem to może dorówna co niektórym wiedzą Muszę się rozwijać bo grając tylko na demo jednym systemem z marnym zabezpieczeniem depozytu daleko nie zajdę . Co ciekawe w tej książce są wyjaśnione wszystkie zależności par walutowych i makro-ekonomi . Także warta uwagi zwłaszcza że przeczytałem książkę ekonomia dla bystrzaków i była bardzo ciekawa w prosty sposób były w niej wyjaśnienia . Jeśli ktoś z was ostatnio przeczytał jaką nowość i jest godna polecenia proszę podać tytuł . Zdałem na tej po przedniej książce egzamin z makro i mikro ekonomi za pierwszym razem na 3 a nie jestem wybitnym uczniem bo mam problemy z zapamiętywaniem

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Ktoś już to wcześniej napisał ale również się pod tym podpisuje.

1. Po pierwsze nie masz systemu. Piszesz że masz, ale wątpie żeby opierał się on na jakichkolwiek obiektywnych zasadach. Grasz prawdopodobnie wedlug bardzo subiektywnych kryteriow. Przemyśl to jeszcze raz !

2. Money management w tym wypadku nie pomoże. Tobie potrzebny jest najprostszy skrypt do zarzadzania ryzykiem. Typu 1% konta na transakcje by nie zerować konta w przeciągu paru dni a np miesiąca. Predzej czy poźniej wyzerujesz konto grajac bez systemu.

Robiąc w parę dni 70% zysku w przeciągu paru dni równie dobrze możesz to stracić jeśli Twoj system opiera się na rzucie monetą ( 50% udanych transakcji , 50% przegranych - czysto hipotetycznie ). Wyobraz sobie że rzucasz monetą. Sprobuj nawet samemu wykonać to ćwiczenie. Reszka to wygrana 100zl, orzel to przegrana. Zapisuj wyniki. Czasem trafi Ci się i 10 reszek pod rząd i będziesz miał wyobrażenie że jesteś w stanie zarobić na takim systemie, będziesz rzucał dalej to wyjdziesz na 0.
fx-forum

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Po pierwsze wszystkiego najlepszego, po drugo to też Twoje forum. Nie przejmuj się, ze parę osób jedzie po Tobie, rób swoją robotę, dla mnie jesteś guru - lepsze od Ciebie wyniki na demo miałem tylko przez pierwsze 24 godziny grania: siekłem 20 tysięcy zł i chciałem lecieć i wpłacać realną kasę ale małżonka mnie powstrzymała (skąd wiedziała o Forexie więcej niż ja? :? hmm...). Moim zdaniem masz dobre podejście - grasz na demo bo jeszcze nie jesteś siebie pewien, ale pracujesz nad sobą. Z twoich postów wynika, ze jesteś osobą bardzo chaotyczną (sory za amatorską psychoanalizę :lol: ) i myślę że to jest problem-łatwo zapalasz się do jakiejś idei i przestajesz respektować plan. Ja mam to samo, ponadto gapienie się na wykresy to dla mnie katorga. Od dziś próbuję grać na H1 - tego się k...a nie da zrobić!!! M1 jest dla mnie za wolne a teraz ... :506: tragedy... Dlatego ucz się, czy na forum, czy indywidualnie (bardzo dużo się nauczyłeś moim zdaniem) i ćwicz w praktyce. Za nic nie rezygnuj z journala!!!
Przeczytałem ich kilkanaście i widzę wyraźny progres u wszystkich autorów: dużo dobrych pomysłów i zajebiaszcza motywacja, olewaj nieprzychylne uwag,i ewentualnie zgłaszaj do moderacji (masz takie prawo), "to Twój journal i Ty tu urządzisz..." NIE PODDAWAJ SIĘ CHŁOPIE I CZEKAM NA TWOJEGO E-BOOKA!!!

Pozdro

ODPOWIEDZ