JForex

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
doppiooo
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 06 gru 2012, 09:57

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: doppiooo »

ShitForex 3 :-)

Ja wysiadam, myslalem ze cos sie poprawi, a tu znowu numery typu ustawianie prawego marginesu na wykresie za kazdym razem od nowa. Jak mozna po ponad 10 latach na rynku wypuszczac takie g... ?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

doppiooo pisze:ShitForex 3 :-) Ja wysiadam, myslalem ze cos sie poprawi, a tu znowu numery typu ustawianie prawego marginesu na wykresie za kazdym razem od nowa. Jak mozna po ponad 10 latach na rynku wypuszczac takie g... ?
Więc zainstalowałem Win7 + Ubuntu 14.04 od nowa. Potem od razu zainstalowałem jforex3. Nie pobierałem jforex2, tylko od razu nową wersję i tak samo nie miałem prawego marginesu. Szukałem w dokumentacji, ale nic nie znalazłem. Jest tylko setChartAutoShift, a to tylko funkcja do włączania przycisku w górnym pasku narzędzi i potem boolean który sprawdza czy jest włączany / wyłączony automatyczny margines ( https://www.dukascopy.com/client/javado ... tAutoShift() )

Ale... pobrałem teraz jforex2, odpaliłem. Na jforex2 ustawiłem margines i jest, tak jak być powinno. Potem włączyłem jforex3 i margines znowu działa, jak przedtem. Dziwne. Nie wiem o co chodzi, ale chyba tak można rozwiązać ten problem - pobierz jforex2, odpal go, włącz margines. Jeśli na jforex2 jest ok, odpal potem jforex3 i powinno być ok. Nie wiem czy to tak działa, ale u mnie się przestawiło na jforex3. Jest margines, odstęp po prawej stronie. Zapisywałem jeszcze ręcznie plik workspace ( File > Workspace > Save ). Jak odpalisz jforex2 to nadpisze ten plik z jforex3, i potem jak odpalisz 3 to nadpisze poprzedni plik workspace.

Jeśli tak można rozwiązać ten problem, to trzeba zgłosić do supportu ten błąd.

-- Dodano: 16 gru 2016, 11:20 --

Update ( 11:17 ) - Nie wiem co zmienia się w ustawieniach, może to gdzieś w .cashe ale ta metoda działa. Wystarczy zainstalować najpierw jforex2, tam margines działa, nadpisać workspace z jforex3, potem odpalić jforex3 i margines powinien być. Wystarczy zapisać workspace. On sam się zapisuje co 3 minuty standardowo, ale ręcznie dla pewności lepiej to zrobić od razu, wtedy ustawienia od razu są aktualizowane w innych folderach.

-- Dodano: 16 gru 2016, 17:34 --

Update ( 17:32 ) - I jeszcze jeden błąd przy takiej metodzie jak podałem. Jednak nie rozwiązuje problemu na stałe. Otwarcie kolejnego wykresu w nowym oknie z listy instrumentów z lewego menu ( świeżego wykresu ) już nie ma tych ustawień. Znowu nie ma marginesu. Jedynie skopiowanie to pierwsze okno wykresu ma w sobie te ustawienia i można tylko kopiować to okno z wykresem. Inaczej marginesu nie będzie.

-- Dodano: 16 gru 2016, 18:05 --

Update ( 18:03 ) - Chodzi o klonowanie tego pierwszego wykresu na którym margines działa. Otwarcie nowego, z panelu po lewej - Problem z brakiem marginesu wraca. Nie wiem gdzie jest problem, ale to może być w standardowych ustawieniach w folderze .cache > ( instruments ). Poza tym jak zrobisz to co napisałem wyżej to powinno działać. To wszystko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

JForex w wersji 3 na pewno ma jeszcze serię innych małych błędów wynikających z "wieku dziecięcego" i np. szpecące jest wybiórcze tłumaczenie wersji polskiej ale wg mnie pojawiło się sporo ciekawych zmian. Tymczasem oceniając platformę bardziej ogólnikowo, przygotowaliśmy recencję JForex 3:

http://forexclub.pl/recenzja-platformy- ... ej-jforex/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
tomekbe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 24 lut 2009, 18:26

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: tomekbe »

Witam
Po ostatnim update (tak sadze) nie moge sie zalogowac do platformy JF3. Po wpisaniu danych, uzyciu pinu pokazuje sie okienko disclaimer i w tej samej chwili atomatycznie sie zamyka wywalajac calosc w kosmos. JF2 dziala. Podobny problem mam z aplikacja mobilna na androidzie. Nie ma mozliwosci zalogowania sie do platformy. Zassalem aplikacje dla DC Bank (sam uzywam DC Europe) i wtedy udaje mi sie zalogowac ale nie jestem pewien czy platforma dziala wtedy w pelni.
Mial ktos podobny problem?

(Prosze wybaczyc brak polskich znakow. Uzywam systemu w wersji ang.)
"Nie próbuj walczyć z idiotą. Najpierw zrówna Cię do swojego poziomu, a potem wygra doświadczeniem"

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

U mnie ten sam problem. Konto real nie działa natomiast demo bez problemu. Może należy czekać na następny update.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, u mnie na Macu to samo. Chyba coś update'ują. Trzeba poczekać i korzystać z JF2.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Już JForex 3 działa normalnie ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: forex »

Pytanie do raposo (nie wiem czy już było):
Jak w JF3 wyłączyć dźwięk towarzyszący przychodzącym powiadomieniom? Szukałem w ustawieniach, ale nie znalazłem odpowiedniej opcji.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Hm szczerze to nie wiedziałem, że te powiadomienia wydają jakieś dźwięki - na Macbooku ich nie ma :). Niestety w ustawieniach nie widzę opcji, aby nimi zarządzać i obawiam się, że skoro nie ma ich tam to nie ma wcale.

Dziś wyszła aktualizacja JF3 do wersji 3.17 - jeszcze nie wyłapałem zmian ale zgłoszę uwagę dot. dźwięków i być może szybko to dodadzą.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: forex »

raposo pisze:...Dziś wyszła aktualizacja JF3 do wersji 3.17 - jeszcze nie wyłapałem zmian ale zgłoszę uwagę dot. dźwięków i być może szybko to dodadzą.
o.k., dzięki.

Przy okazji - czy dziś Dukas ma jakieś problemy z dostawcami płynności? Teraz już wydaje się działać normalnie, ale gdzieś godzinę czy dwie temu nawet najbardziej płynne pary walutowe (np. EURUSD) były chwilami niedostępne do handlu, a i głębokość rynku była dziwnie mała.

ODPOWIEDZ