JForex

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Trudno mi powiedzieć, bo nie handlowałem dzisiaj ale wina mogła leżeć po stronie samego JF3, który cały czas jest aktualizowany i poprawiany.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

forex pisze:
raposo pisze: o.k., dzięki.

Przy okazji - czy dziś Dukas ma jakieś problemy z dostawcami płynności? Teraz już wydaje się działać normalnie, ale gdzieś godzinę czy dwie temu nawet najbardziej płynne pary walutowe (np. EURUSD) były chwilami niedostępne do handlu, a i głębokość rynku była dziwnie mała.
Też tak miałem, a na wykresie EUR/JPY była przerwa w handlu która trwała ponad miesiąc. Zaczynam się czuć trochę dziwnie będąc królikiem doświadczalnym brokera.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

yogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 25 lut 2012, 17:28

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: yogi »

T-REX pisze:
forex pisze:
raposo pisze: o.k., dzięki.

Przy okazji - czy dziś Dukas ma jakieś problemy z dostawcami płynności? Teraz już wydaje się działać normalnie, ale gdzieś godzinę czy dwie temu nawet najbardziej płynne pary walutowe (np. EURUSD) były chwilami niedostępne do handlu, a i głębokość rynku była dziwnie mała.
Też tak miałem, a na wykresie EUR/JPY była przerwa w handlu która trwała ponad miesiąc. Zaczynam się czuć trochę dziwnie będąc królikiem doświadczalnym brokera.

Też zauważyłem chwilowe przerwy w możliwości handlu, ale jak się unormowało, to otwarłem pozycje na ujku. Pozycja się nie otwarła i otrzymałem komunikat ze brak odpowiedzi i żebym skontaktował się z supportem. Zlekceważyłem informację. Zamknąłem platformę i kiedy ponownie uruchomiłem Jforex3 , duże zdziwienie bo transakcja się odbyła.Dobrze że była na + , bo inaczej ...
Sumując, trzeba brać na poważnie wszystkie komunikaty.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

yogi pisze: Też zauważyłem chwilowe przerwy w możliwości handlu, ale jak się unormowało, to otwarłem pozycje na ujku. Pozycja się nie otwarła i otrzymałem komunikat ze brak odpowiedzi i żebym skontaktował się z supportem. Zlekceważyłem informację. Zamknąłem platformę i kiedy ponownie uruchomiłem Jforex3 , duże zdziwienie bo transakcja się odbyła.Dobrze że była na + , bo inaczej ...
Sumując, trzeba brać na poważnie wszystkie komunikaty.
Super, ja ustawiłem oczekujące, ale jak zaczęły się jaja usunąłem zbiorowo ( zaznaczyłem ptaszka w okienku, i dałem usuń zaznaczone) teraz otwieram platformę - dwie pozycje otwarte. też na plusie ale tego...chyba odpuszczę sobie na jakiś czas tego broka.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wybaczcie długi czas oczekiwania. Badałem o co chodzi.

Okazuje się, że Dukascopy walczyło z próbą ataku DDOS, której udało się zapobiec. Stąd też mogły wystąpić problemy z logowaniem przez jakiś czas (przenoszenie dostępu na inne serwery). Otrzymałem informację, że wszyscy traderzy, którzy zgłosili reklamacje na skutek braku dostępu i tym samym na tym ucierpieli, otrzymali już odpowiednie rekompensaty. Jeżeli ktokolwiek z Was ma uzasadnienie do złożenia podobnej reklamacji to oczywiście może to jeszcze zrobić.

W przypadku braku dostępu zawsze istnieje możliwość zarządzania rachunkiem poprzez linię telefoniczną choć wiem, że jest to mało wygodne ale zawsze to jakiś plan B.

Sam broker korzysta z usług profesjonalnych firm, które specjalizują się obroną przed cyber atakami, a infrastruktura cały czas jest wzmacniana więc miejmy nadzieję, że sytuacje nie będą się zbyt często powtarzać (a najlepiej wcale).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Dzięki za info raposo. :564:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

yogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 25 lut 2012, 17:28

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: yogi »

Trochę większe ruchy przez wystąpienie Trampa i platforma jf3 zawiesza się i co chwilę rozłącza .

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: JForex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Trochę nowości pojawiło się w ostatnim czasie na JForex w wersji 3. Jest m.in. możliwość uzyskania odwróconego wykresu np. USD/EUR :-). Przedstawiamy listę zmian:
https://forexclub.pl/nowosci-na-platfor ... dukascopy/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

JForex Platform Dukascopy

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Hej.

Jakiś czas temu przesiadłem się do Dukasa i używają platformy JForex. Czy ktoś się orientuje czy narzędzia, które budowane są dla MT4 ( np. pokazywanie wielkości pozycji w zależności od ustawień sl ), też mogą być stosowane na tej platformie? Jeśli tak to jak załączyć takie skrypty ?
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: JForex Platform Dukascopy

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Arturro pisze:Hej.

Jakiś czas temu przesiadłem się do Dukasa i używają platformy JForex. Czy ktoś się orientuje czy narzędzia, które budowane są dla MT4 ( np. pokazywanie wielkości pozycji w zależności od ustawień sl ), też mogą być stosowane na tej platformie? Jeśli tak to jak załączyć takie skrypty ?
Cześć,

I tak, i nie. Samych skryptów czy wskaźników z MT4 tak po prostu nie możesz sobie przerzucić do JForex, bo są one napisane w zupełnie innym języku programowania. MT4 ma MQL4, a JForex ma Javę. Na platformie JForex jest konwerter, który umożliwia przekształcenie kodu ale z doświadczenia wiem, że w większości przypadków pojawiają się błędy. A to wymaga korekty kogoś kto zna Javę. Jeśli błędów jest dużo to łatwiej będzie napisać narzędzie od nowa niż je poprawiać. A najprościej będzie poszukać alternatywnego skryptu/wskaźnika w JStore na stronie Dukascopy:
https://www.dukascopy.com/jstore/

p.s. tutaj jest wątek o JForex - połączyłem z nim Twój post.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ