Interbank - dyskusja

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Cyb pisze:Czy masz coś do zarzucenia np Interactive Brokers ?
Zgadzam się z Tobą że jest jednym z najlepszych,mnie chodziło o to że nawet szlachta szlachty czyli DI nie mają o tym zielonego pojęcia więc co ma zrobić zwykły Kowalski z Ulicy?.
Mam nadzieję że to co napisałem powyżej spowoduje to że się wreszcie coś zmieni.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Zwykły kowalski ma możliwość sprawdzenia gdzie są odpowiednie warunki do trejdowania. Nie zrzucaj czyjejś odpowiedzialności na DI.
Poza tym, rozmawiamy tu o Fx. Czy żeby wybrać brokera idziesz do DI ? Nie. Brokera wybierasz sam. To tak jakbyś miał iść do zrzeszenia piekarzy żeby powiedzieli Ci jaki chleb masz kupić w sklepie.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

zz pisze:szlachta szlachty czyli DI
To dopiero pojechałeś.

A po co oni mają mieć o tym pojęcie? Oni są od zarządzania TFI :D

Cyb - @zz ma idealistyczną wizję świata i chce, żeby to wszystko było jasne i proste dla wszystkich. Nawet tych, których to nie interesuje. Uszanujmy to ;)
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Nievinny Ja wiem, to jest taki typ który znajduje sobie problemy tam gdzie ich nie ma. A na dodatek jeszcze rozwiązania do nich ( i to też w złych miejscach ).

Rynek Fx ( bo tylko ten biorę pod uwagę ) jest na naprawdę wysokim poziomie. Z dnia na dzień jest tylko coraz lepiej. Pojawia się coraz to lepszy soft, coraz lepsze rozwiązania, coraz większe gwarancje depozytów. Tyle że to o czym mówi zz istnieje dobre parę lat.

To nie problemem rynku jest fakt, że ludzie zakładają konta u najgorszych brokerów. To także nie problemem rynku jest fakt że tacy brokerzy istnieją.
To problemem ludzi jest to że takich brokerów wybierają. Tym bardziej że próg dostępu jest w tej chwili obecnej bardzo zbliżony.

ZZ walczy żeby to inwestorzy mieli super dobrze. Ale inwestorzy dobrze mają już od dawna. Bo nie nazywajmy ludzi którzy do Fx podchodzą dorywczo i traktują to jako ciekawostkę inwestorami.
Bo to tak jakbym ja nazywał się kierowcą rajdowym po przejechaniu obwodnicą miasta z prędkością 250 km/h.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Nievinny pisze:To dopiero pojechałeś.
Taka jest prawda.

Nievinny pisze:A po co oni mają mieć o tym pojęcie? Oni są od zarządzania TFI
Tutaj z kolegą się nie zgodzę,nie można profesjonalnie zarządzać ,nieważne OFE,TFI,asset itp. i nie mieć o tym pojęcia ,to moim zdaniem dyskwalifikuje.

Cyb - @zz ma idealistyczną wizję świata i chce, żeby to wszystko było jasne i proste
A uważasz że nie powinno być?.
Nievinny pisze:Nawet tych, których to nie interesuje.
Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji że kogoś zdrowego na umyśle to nie interesuje.
ZZ walczy żeby to inwestorzy mieli super dobrze. Ale inwestorzy dobrze mają już od dawna.

Cyb proszę Ciebie abyś się lepiej skupił w tym co piszesz.
Skoro nawet moderatorom z naszego forum wyczyszczono, lub zablokowano// konto z winy brokera to co ma powiedzieć zwykły kowalski?.

Jeżeli BEZWZGLDNIE najlepsi na forum nie potrafia odpowiedziec na proste pytania dotyczace platformy,to obrazuje gdzie jestesmy.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

zz pisze: Cyb proszę Ciebie abyś się lepiej skupił w tym co piszesz.
Skoro nawet moderatorom z naszego forum wyczyszczono, lub zablokowano// konto z winy brokera to co ma powiedzieć zwykły kowalski?.
ZZ ja Cię proszę abyś Ty się skupił na tym co Ja piszę.
Napisałem wyraźnie : MAMY DOSTĘP DO NAJLEPSZYCH BROKERÓW.

Mamy ?

To nie wytykaj kogoś że nie wybrał tego najlepszego.
Mowa zapewne o JadeFx. Ok, próbowali być ECN/STP... Ale to nie był ECN.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

zz pisze:Jeżeli BEZWZGLDNIE najlepsi na forum nie potrafia odpowiedziec na proste pytania dotyczace platformy,to obrazuje gdzie jestesmy.
Proszę aby nikt tego nie odebrał jako złoliwość.
Chciałem tylko zobrazować ile przed nami wyzwań.

Pozdrawiam.
Ps. Cyb wiesz o co chodzi ponieważ kiedyś na priv Tobie pisałem.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ale jakich wyzwań ?
Zasada jest prosta:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co to forex to byle broker Ci wystarczy. Jeżeli chcesz zacząć z kwotą kilkuset złotych to idź do jakiegoś brokera MM bo na ECN i tak masz za mało gotówki. Przy czym wybierz tego który ma najlepsze opinie wśród tych, którzy są w stanie otworzyć Ci konto.

Jeżeli już zarabiasz, masz większy kapitał, idziesz do ECN z gwarancją depozytu i masz problem z głowy.

Nie komplikuj tego co jest proste.

Zauważ że to ludzie robią sobie krzywdę. Widzisz jakie jest pytanie większości osób tu na forum w przypadku ECN ? Czy mają mt4. Eeee nie mają to nie idę.

Czy to są ludzie którzy inwestują poważne pieniądze ? ( bo o takich Ty walczysz ) Nie.
Bo dla poważnego inwestora priorytetem jest bezpieczeństwo środków, minimalizacja ryzyka.
Nie rozumiem tego głupiego przyzwyczajenia do mt4 gdy tak naprawdę używa się głownie przycisku sprzedaj/kup/złóż zlecenie oczekujące.

No ale to nie moje zmartwienie, przecież ja się nie znam w ogóle na Fx.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

zz pisze:Tutaj z kolegą się nie zgodzę,nie można profesjonalnie zarządzać ,nieważne OFE,TFI,asset itp. i nie mieć o tym pojęcia ,to moim zdaniem dyskwalifikuje.
Licencja powstała w rozumieniu ustawodawcy tylko w jednym celu - spieprzyli to, ale z tym to już do twórcy ustaw. A że przypisujesz DI to do czego licencja nie powstała - trudno.

Uważam też, że świata idealnego nie da się stworzyć. I jakby wszystko było jasne i proste to byłoby po prostu nudno ;)
zz pisze:Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji że kogoś zdrowego na umyśle to nie interesuje.
A ja jestem ciekawy czy jak porozmawiasz z kasjerką ze sklepu to też ją interesuje broker FX z najniższymi spreadami?
Prawda jest brutalna, że 90% populacji nie interesuje się swoimi finansami z różnych powodów. To jest ich problem/decyzja. Bo może są dzięki temu lepszymi lekarzami/prawnikami etc.
Trade what you see, NOT what you hear or think

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

ZZ walczy żeby to inwestorzy mieli super dobrze. Ale inwestorzy dobrze mają już od dawna.
Oczywiście że w polsce mają dobrze,szczególnie ci co mają dziesiątki i setki milionów

Tutaj mają ofertę

http://www.parkiet.com.pl/artykul/10374 ... ruta-.html

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 208#296208


Pozdrawiam.


Warto się z nią zapoznać............ :P
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ