Interbank - dyskusja

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Nievinny pisze:Niestety będę okrutny, nie doczekasz interbanku dla mas. Ba, ja też go nie doczekam. Chyba, że stworzysz rynek międzyludzki,a le to też nie będzie interbank.
Jednak doczekaliśmy.... :P ,mamy pierwszy ECN !!!.Nie jest to interban,lecz dobry bankowy ECN to marzenie.

Koszą, bo mogą. Jak im zabronisz staniesz się prawdopodobnie mesjaszem narodów.
Koszą ponieważ mogli robić co chcą,nie mieli konkurencji.Mam nadzieję że to się zmieni .
crocopip pisze:no właśnie kolego zz ponawiam pytanie Nievinnego czym dla Ciebie jest interbank?
jeśli możesz to postaraj się nie używać skrótów myślowych tylko napisz jak krowie na rowie.
Na razie mamy dla szaraków bankowy ECN dzięki Alior Bank,uważam że to jest dużo.

Po co ta moja pisanina ?.
Najlepiej na to pytanie odpowiedział kolega Spekulant83

cytuję////
Po wieloletnich doświadczeniach z innymi dużymi bankami w PL w zakresie prowadzenia rachunku na potrzeby firmy...po tych wszystkich cyrkach i lichwiarskich chamstwach...

...potrafię docenić ALIOR.

Nie dość, że wystartowali z ECN to w dodatku ze spolszczoną w 100% platformą marzeniem (help także po polsku i instrukcje).

W dodatku nie traktują klientów jak PETENTÓW i bydła jak inne banki...weszli w bezpośrednią konfrontację z klientami na to FORUM (dobrze dla nich, mogą rozwiać szybko i skutecznie wszelkie wątpliwości, które mogą przekształcić się w "mini legendy miejskie").

Wcześniej uważałem hasło: Wyższa Kultura Bankowości za zwykły zwrot marketingowy. Teraz widzę, że to nie jest zwykłe hasło.

Mam nadzieję, reszta zainteresowanych też - że Alior niczego "po polsku" nie schrzani, grając FAIR. Zanosi się na cudo brokera.

PS. Działania Alioru przypominają mi trochę elastycznego dalekowzrocznego Google...myślę, że Alior nie musi bać się konkurencji na naszym rynku - reszta banków zarządzana jest przez nadętych bufonów z protezami na zwojach mózgowych.

Ciesze się, że jest krajowy ECN w dodatku na takiej platformie. MAM nadzieję, że nie będziecie zdzierali prowizjami i innymi kosztami klientów - lepiej iść na ilość...chociaż w drugim etapie istnienia platformy - bo obawiam się, że w pierwszym etapie istnienia będą koszta wyższe i wielu podniesie lament (no i jak napisał Marchew słusznie: Banki, które są LP dla Alior Banku też mają swoje wymagania (ECN wymaga dużych obrotów), także im większy obrót i więcej klientów AliorTradera to commission będzie mniejsze. )

Mam także nadzieję, że HEDGE na danej parze walutowej nie będzie problematyczny...choć z samej natury ECN wynika, że nie powinien ale różne w życiu już cuda się przeżyło../////

Od siebie mogę dodać to samo co kolega tylko bardziej agresywnie i zwiększą dozą złośliwości w stosunku do naszej pseudo bankowości.
Miejmy wszyscy nadzieję że to się teraz zmieni.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

zz pisze:
Na razie mamy dla szaraków bankowy ECN dzięki Alior Bank,uważam że to jest dużo.
Dla szaraków bankowy ECN był już wcześniej.

exnergy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: exnergy »

Alior Trader - min transakcja 10 000 USD z tego co na szybko zauwazylem - to MM sie nie przelękną bo cala masa leszczy nie moze sobie na takie pozwolic na FX. Poza tym MBTrading tez niby ECN i ma MT4 i od 400 USD konto chyba, tyle, ze trzeba sie uczyc jezyka ;)

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

exnergy pisze:Alior Trader - min transakcja 10 000 USD z tego co na szybko zauwazylem
wartość transakcji czyli na usdchf to 0,1 lot. Fakt, mikrolociarskie konta nie przejdą ale Ci którzy inwestują 1000 PLN+ mogą myśleć o Alior

exnergy pisze: Poza tym MBTrading tez niby ECN
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

exnergy pisze:MBTrading tez niby ECN i ma MT4 i od 400 USD
Szukacie dziury tam gdzie akurat jej nie ma.

Broker MM w moim przypadku nie da się grać.
Co do MBT pisze wyrażnie że do wielkości 1 lota mogą być drugą stroną transakcji czyli biorą to na siebie.,dodatkowo są pod wiarygoną komisją więc nikt nagle nie zamknie Tobie rachunku !!!.
Nie wiem jak pisać jeżeli dla Was broker MM który robi sobie jaja z nap. nagle rozszerza spredy z 2 na 11 pipsów,a w międzyczasie na ECN nic się nie działo,jest tym samym co bank który ma LP dostawców płynności największych na świecie ,z tego co pamiętam chyba dziesięć największych banków na świecie.

Nie wiem jak będzie w Alior Banku,wiem natomist że zrobią wyłom i każda następna oferta musi być lepsza,l.... :P


Pozdrawiam.

Ps. aby to lepiej zobrazować ,analizowaliśmy z kolegą a&z sytuację gdy u brokera MM była luka przeciw trendowi na GBP/$ na 40 czy 50 pipsów,natomiast na ECN do 30 pipsów cały czas było transakcyjnie dopiero powyżej minus 30 pipsów była mała luka na 10-15 pipsów.
Radzę kolegom sobie to spokojnie przemyśleć.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Dyskutując i interbanku dobrze by było aby forumowicze dyskutowali i wymieniali brokerów i banki gdzie spokojnie jedno razowo można wrzucić np. 900 mln $ bez żadnych konsekwencji ubocznych czy zwały,tego tematu nie znamy,a on o tyle jest istotny że takie obroty gwarantują nam bezpieczeństwo.
Proszę rozjaśnić nam mechanizm u tych brokerów,jak to działa ?
np.Giełdy utonęły. Tajemniczy miliarder zarobił fortunę
2011-08-10 | Ostatnia aktualizacja: 11:39 | Komentarze: 7
Tagi: Soros, USA, giełdy, krach, miliarder, rating
Giełdy utonęły. Tajemniczy miliarder zarobił fortunę

Giełdy utonęły. Tajemniczy miliarder zarobił fortunę Gdy inwestorzy stracili na giełdowych krachu, jest człowiek, który zarobił na tym prawdziwą fortunę. Zyskał kilka miliardów dolarów, bo obstawił obniżenie ratingu USA. Wściekli gracze oskarżają go jednak, że wykorzystał poufne informacje płynące z... Białego Domu.





Tuż przed obniżeniem wiarygodności kredytowej USA nieznany inwestor postawił 850 milionów dolarów na to, że USA stracą rating AAA. Gdy te informacje się potwierdziły za każdego postawionego dolara zarobił 10 - pisze brytyjski "Daily Mail". Zdaniem inwestorów jest tylko jeden człowiek, który mógłby przeprowadzić podobną transakcję - George Soros, człowiek, który 20 lat temu zniszczył brytyjskiego funta. ////
http://gospodarka.dziennik.pl/news/arty ... rtune.html


Proszę o rozjaśnienie tych mechanizmów i brokerów.
Z tego co ja słyszałem to z takich brokerów profesjonalnych to FX Marex ,wisi tam po każdej stronie po 400 000 000 lecz to nie jest 850 mln.. jednorazowo... :P


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

zz pisze:Dyskutując i interbanku dobrze by było aby forumowicze dyskutowali i wymieniali brokerów i banki gdzie spokojnie jedno razowo można wrzucić np. 900 mln $ bez żadnych konsekwencji ubocznych czy zwały,tego tematu nie znamy,a on o tyle jest istotny że takie obroty gwarantują nam bezpieczeństwo.

Poczekaj, wezmę i wrzucę po 900 mln $ do kilku broków i zaraz Ci odpowiem...

Proponuję zwiększyć dawkę, obecna nie pomaga.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Cyb pisze:oczekaj, wezmę i wrzucę po 900 mln $ do kilku broków i zaraz Ci odpowiem...

Proponuję zwiększyć dawkę, obecna nie pomaga.
Cyb już kiedyś odpowiedziałem Tobie co bym Tobie zrobił jakbyś był moim wnukiem....
Proponuję forumowiczom nie zwracać uwagi na niego,tylko skoncentrować się na dyskusji.
Sprawa o tyle jest ważna że ci brokerzy u których można spokojnie wrzucać po 500-900 mln oznaczają zwiększenie naszego bezpieczeństwa, tym bardziej że temat jest dziewiczy i kompletnie nie znany.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Dorbze się Was czyta:)

A skoro się już wtrąciłem.ZZ ale on ma racje.Kto tutaj będzie sprawdzał bezpieczeństwo brokera wrzucając sobie o tak 500 "baniek",czy też 900....

No chyba,że nawiązujesz znowu do tego,że być może sami takiej kasy nie mamy,ale dlatego NALEŻY wpłacać kase do funduszy,które robią to ...no jakby nie patrzeć przecież najlepiej...

Swoją drogą,kto majac np 900 baniek będzie sprawdzał brokera-raczej takie rzeczy chyba się robi znacznie wcześniej?

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Songo89K pisze:A skoro się już wtrąciłem.ZZ ale on ma racje.Kto tutaj będzie sprawdzał bezpieczeństwo brokera wrzucając sobie o tak 500 "baniek",czy też 900....
Nie rozumiemy się.To są pieniądze ...!!! i dlatego te tematy trzeba bardzo poważnie traktować!.
Nikt z nas nie będzie wrzucał 500- czy 900 milionów...
Proszę tylko doświadczonych forumowiczów aby wyjaśnili nam ten niespójny mechanizm.Dlaczego nie spójny?.Dlatego że wiem że nawet renomowani i znani brokerzy robią trudności // i ukryte chwyty przeciw takim zleceniom// wiem że powyżej 50- 100 lotów robią się problemy.
Tutaj gościu ni z tego ni z owego wrzucił na rynek mniej płynny niż FX ok. 8500 lotów i było OK.
Generalnie uważam że tam gdzie zlecenia powyżej 500- 5000 lotów wchodzą bez problemu ,taki broker jest dla nas bezpieczniejszy ,nawet jeżeli istnieje u niego podział na klientów instytucjonalnych i detalicznych.
Jeżeli ktoś może to proszę aby opisał nam ten mechanizm, oraz wymienił takich brokerów.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ