FxPro (ECN) - wątek II

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
9
56%
Poza paroma minusami są ok
5
31%
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
2
13%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

skrzat pisze:
ForexTig3r pisze:A to w Millenium banku, zwrot 3% za zakupy na stacjach benzynowych i innych sklepach przy płatności kartą to jest też cashback, czy coś innego??.
Tak, to jest cashback. Mam kartę Millennium i korzystam. Działa dla wybranych kodów MCC:
Supermarkety, sklepy spożywcze - 5411, 5441, 5451, 5462, 5499, 5331
Stacje paliw - 5541, 5542, 5983
To najlepiej by Ci było mieć konta u obu. Zima idzie kupując przez neta z domu wychodzić nie trzeba będzie, ceny w internecie są i tak mniejsze niż normalnie a do tego 5% zwrotu. Denerwuje mnie w AliorSync to iż oni chyba zakładają, iż tylko nastoletni klienci zainteresują się ich ofertą (tzn. wpływy tak do 2tys, tylko na bieżące wydatki i zerowanie konta), nie ma nawet dobrego podglądu na historię rachunku - nie ma salda przed operacją obciążenia/uznania.

Najkorzystniej wychodzi w BGŻOptima (lokaty, konta oszczędnościowe), ale w necie można znaleźć dużo niepochlebnych informacji na ich temat (badam sprawę), później jest Meritum.
Na oszczędnościowym jest 5%. Co mnie zdziwiło nie mają już opłat za karty i rachunki (co raczej było normalne w wypadku mniejszych banków). Obadam jeszcze dokładniej ich ofertę w tym czy można robić zlecenia stałe na oszczędnościowym (w AliorSync nie można, limit kredytowy na koncie mają oprocentowany od razu, na karcie kredytowej do 54dni, mają wprowadzić możliwość przelewów z tej karty na konto | w Millenium mam na odwrót limit na koncie mam dłużej niż na karcie /karta chyba 14dni, konto 21? albo 7/14/), bo odsetki były by zbyt bolesne, aby ryzykować.

W Aliorze jest Overnight 4% na zwykłym koncie (czyli dowolna ilość wypłat) z kapitalizacją dzienną, ile to będzie % w porównaniu do kapitalizacji miesięcznej??

Qrcze, ktoś zakładał wątek na dyskusjach czasowych z fajną ofertą pożyczek bezprocentowych na dany okres, może się przypomni?

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 535#506535
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

carl0s
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2012, 17:52

Nieprzeczytany post autor: carl0s »

witam,
zalozylem rachunek demo u tego broka (wersja mt4) i widze ze zlecenia s/l i t/p mozna zakladac 50pipsow od ceny rynkowej..to jakas masakra :? na koncie real tez tak jest?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10014
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

50 pipsów w tym wypadku oznacza 5.0 pips (uwzględniając kwotowania do 5 miejsc po przecinku).

Na koncie rzeczywistym jest tak samo.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

qwak
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 14 lip 2008, 21:15

Nieprzeczytany post autor: qwak »

Witam,

Kiedys byl to dobry broker, a teraz FXPro w wersji na MT4 daje negatywna opinie.
Jesli chodzi o koszta transakcji to schodza na psy. I to w mysl poprawienia funkcjonowania - jak sie dowiedzialem. Dziekuje za takie poprawienie.

Kiedys spread na EDKU oscylowa w granicach 1,2-1,4 pipsa i jak mialem postawiony SL to zawsze bralo po cenie tego SLa.

Teraz od kilku miesiecy spread lata 1,8-2 pipsy, czasem nawet jest 2,1 czy 2,2 do tego zaczely przewalac SL - zamiast zamykac po cenie przewala jak na ECN jak nie ma drugiej strony transakcji, a nie jak kiedys ze zawsze po mojej cenie zamykalo (o niebo tak wole) jak w MM. Przewala 0.5, 0.9 a nawet mialem 1,6.

Zatem niedlugo im podziekuje. Nie polecem w wersji MT4. Stanowczo za duzo spread z przewalaniem wychodzi w stosunku do konkurencji.

pozdrawiam,
qwak
Graj tylko spelniajace sie analizy!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10014
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

qwak pisze:zamiast zamykac po cenie przewala jak na ECN jak nie ma drugiej strony transakcji
Właśnie te zmiany mają spowodować, że wszystkie transakcje z MT4 będą miały od razu drugą stronę transakcji i są przekazywane dalej. Stąd taki stan rzeczy jak u ECN.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

qwak
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 14 lip 2008, 21:15

Nieprzeczytany post autor: qwak »

raposo pisze:
qwak pisze:zamiast zamykac po cenie przewala jak na ECN jak nie ma drugiej strony transakcji
Właśnie te zmiany mają spowodować, że wszystkie transakcje z MT4 będą miały od razu drugą stronę transakcji i są przekazywane dalej. Stąd taki stan rzeczy jak u ECN.
Zupelnie nie rozumiem odpowiedzi. Kiedys FXPRO bylo "cacy".

Jak wszystkie transakcje MT4 beda mialy druga strone, skoro jest zupelnie odwrotnie?!!?

Spread np. 1,9 na edku + przewal 1,6 daje sume kosztow jakby spread byl 3,5 pipsa !!! Na edku. To ja dziekuje.

Do tego zapomnialem, ze jakis czas temu byly przestoje w dzialaniu platformy co ma miejsce teraz wlasnie i nie powiem co mnie trafia!! bryyyyy....

Odradzam broka, Szkoda, ale to nie co to kiedys...

pozdrawiam,
qwak
Graj tylko spelniajace sie analizy!

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

raposo pisze:50 pipsów w tym wypadku oznacza 5.0 pips (uwzględniając kwotowania do 5 miejsc po przecinku).

Na koncie rzeczywistym jest tak samo.
Dobrze wiedzieć, to jest tylko poza ECN, czy w ogóle można korzystać z MT4 na ECN? Ctrader jest dużo, dużo lepszy od MT4.

Tutaj screen pokazujący problem na wykresach Ctrader WEB.
Jest to wykres z dzisiaj (5.IX.2012r.), para EURUSD godzina 17:21 - 17:22.
Nie zmieniałem interwału ani nic, okno jest otwarte już od dobrej godziny i tak samo z siebie się pojawiło. Możliwe, iż to problem z pamięcią, po mojej stronie bo jej brakuje.

Poprzednie "sugestie" zgłoszone raposo?
Wszytko poza brakiem możliwości zobaczenia dokładnego czasu otwarcia i zamknięcia pozycji można by nazwać sugestiami, natomiast godziny to ewidentna, niedoróbka programu.[/img]

A to na drugim screenie, pod click&trade to jest historia kwotowań z odstępem czasowym podanym w milisekundach??

Dodano po 6 godzinach 9 minutach:

qwak
No właśni, właśnie. Wielka szkoda.
Z czego obecnie korzystasz??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10014
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ForexTig3r pisze:czy w ogóle można korzystać z MT4 na ECN?
Nie można.
ForexTig3r pisze:Nie zmieniałem interwału ani nic, okno jest otwarte już od dobrej godziny i tak samo z siebie się pojawiło.
Ale co takiego się pojawiło, bo nie rozumiem?
ForexTig3r pisze:Poprzednie "sugestie" zgłoszone raposo?
Tak.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
GECK
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:42

Nieprzeczytany post autor: GECK »

A u mnie jak zwykle po aktualizacji muszą być jakieś cyrki. Po ostatniej, brak zakładki Commodities ze złotem i srebrem. Wcześniej była, później pojawiły się kłopoty z platformą, o której pisaliście kilka stron wcześniej i po następnej aktualizacji brak Commodities.

Instalowałem platformę jeszcze raz ręcznie, bez zmian. Jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

raposo pisze:Ale co takiego się pojawiło, bo nie rozumiem?
Dałem screena, pojawiła się luka na wykresie, brak świecy.
Dziś zresztą też to miało miejsce jak zmieniałem interwały.
Codziennie mam takie coś.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

ODPOWIEDZ