Fundusze inwestycyjne - analiza techniczna

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
pawelklos
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 21 sie 2009, 19:09

Nieprzeczytany post autor: pawelklos »

Sigmalko pisze:
pawelklos pisze:Faktycznie jeżeli tak wygląda opcja dla short to nie ciekawie, z drugiej strony z racji tego że lewara nie ma i termin wygasania na 2025 rok można się pokusić o uśrednianie ceny.

Ale to równie dobrze możesz sobie kupić w odpowiednich proporcjach TOP5 z WIG20 i masz prawie ten sam efekt, tyle że nie trzyma cię termin 2025, ponadto masz dywidendy.

Bez lewara można w indeks inwestować też przez te certyfikaty strukturyzowane w GPW i nie masz terminu zamknięcia pozycji.

Ja odczasu do czasu pykam sobie na nich na DAX, ShortDAX, ropa, odwrotność ropy.
Ok, dzięki za info - popatrzę.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

A jak wygląda zarządzanie portfelem funduszu, od zaplecza? Zakładając, że analizuję indeks bazowy dla funduszu, widzę, że jest odwrócenie trendu. Logika sugeruje, że jeżeli trend się zmienił, to zarządzający funduszami powinni temu przeciwdziałać i zawierać takie transakcje, by na tym zarabiać, a nie patrzyć się przez miesiąc na wykresy, podczas gdy wartość jednostki funduszu spada z dnia na dzień.
Temat całkowicie zapomniany,a dzieje.. się oj dzieje...
Rozmawiałem teraz z kolegą na ten temat ,okazało się że fundusze potraciły nawet 75 % kapitału..,i cicho sza.. nikt nic nie mówi..nie zwracałem uwagę na to ponieważ wszystko robię sam..,lecz temat gorący i myślę ciekawy do rozwinięcia.
Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

zz pisze:Rozmawiałem teraz z kolegą na ten temat ,okazało się że fundusze potraciły nawet 75 % kapitału..
BZDURA! Podaj przykład :)

Fundusze zyskały po wzroście giełdy a teraz lecą w dół po spadku. Trzeba być uczciwym i patrzeć na obie strony medalu a nie tylko lamentować jak jest źle a nie chwalić jak jest dobrze.

Jak się nie chce komuś inwestować to można dywersyfikować w fundusze, ale sektorów - nigdy nie w jeden (typ czy fundusz).

zz, dziwie się Tobie że jeszcze sam swojego super funduszu nie stworzyłeś.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Tig3r pisze: BZDURA! Podaj przykład Smile
Nie bzdura tylko fakt.
Z tego co słyszałem to kupowali jednostki nawet po 65-69 zł ,teraz jest ok. 20 zł
Generalnie chodzi mi o to o czym kolega pisze że
zz pisze:Logika sugeruje, że jeżeli trend się zmienił, to zarządzający funduszami powinni temu przeciwdziałać i zawierać takie transakcje, by na tym zarabiać, a nie patrzyć się przez miesiąc na wykresy, podczas gdy wartość jednostki funduszu spada z dnia na dzień.
......


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »


Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

Tig3r pisze:BZDURA! Podaj przykład
konkretnie nie powiem jaki fundusz, ale jak ktos kupil na szczycie hossy to co sie dziwic, mysle na funduszach malych i srednich to nawet ok 90% bylo straty

Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

sektor malych i srednich przesdseiborstw byl popularnym miejscem lokowania srodkow w fundusze po po pierwszej fali kryzysu po w pierwszych miesiacach ożywienia/korekty zyskiwal najwiecej... bylo nawet kilkadziesta procent zysku w kilka miesiecy... ten sektor jest wrazliwy na zmiany w sytuacji gospodarczej wiec sie nie dziw... nie jestem tego pewien ale zarzadzajacy funduszami nie moga wiele zmienic chyba ze wczesniej zapisza to w umowie z klientem..
Pieniądze są krwią tego świata...

ODPOWIEDZ